Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
- - - - -

Pareri despre Alpari UK sau GFT!

• Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 oltciter

oltciter

Big Shark

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2362 posts

Posted 09 June 2008 - 07:25 AM

Sal lume!

Se pare ca ultimul meu topic despre GCI a nascut discutii aprinse! E bine ,da nu uitati ca eu am inghitit galusca! Noi sa fim sanatosi si ...."Luke! Shfortza fie cu tine!"

Gata! GCI e istorie! Sa nu pierdem timpul!

Deci care vreti sa "aruncati cu" parerea despre Alpari UK si GFT

La Alpari treaba e simpla .Platforma MT. Ma descurc super bine cu ea
La GFT am instalat DealBook360 -cont demo. Mi se pare foarte interesanta ca platforma!
Imi trimit de vreo 2 zile mailuri cu hinturi despre platforma. Unul dintre ele se refera la SL garantat! Ca sa ai asa ceva platesti comision in plus pe real! Macar astia te avertizeaza! =))

Astept comentarii!

Bafta la pipsi! =))
  • 0

mini.jpg

mini.jpg

#2 iordaki

iordaki

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 458 posts

• Tranzactionez din 2002
  • Broker curent MIG, dbfx, dukascopy, varengold
  • Strategie/tehnica folosita astrologie bursiera :)

Posted 09 June 2008 - 12:58 PM

Sal lume!

Se pare ca ultimul meu topic despre GCI a nascut discutii aprinse! E bine ,da nu uitati ca eu am inghitit galusca! Noi sa fim sanatosi si ...."Luke! Shfortza fie cu tine!"

Gata! GCI e istorie! Sa nu pierdem timpul!

Deci care vreti sa "aruncati cu" parerea despre Alpari UK si GFT

La Alpari treaba e simpla .Platforma MT. Ma descurc super bine cu ea
La GFT am instalat DealBook360 -cont demo. Mi se pare foarte interesanta ca platforma!
Imi trimit de vreo 2 zile mailuri cu hinturi despre platforma. Unul dintre ele se refera la SL garantat! Ca sa ai asa ceva platesti comision in plus pe real! Macar astia te avertizeaza! =))

Astept comentarii!

Bafta la pipsi! =))

Alpari ii cunosc din 2003 când eram la început de cale (adevărul ca era Alpari Russia), ce sa zic relativ sunt buni....seriosi si destul de vechi....
Ce tine de slipage si îngheţarea de platforma la ştiri ...mai practicau cândva asa ceva, acum nu mai stiu exact.
GFT sunt tari, mult mai mari ca Alpari, dar decât testat demo nu am experienţa cu ei......Demo s-a arătat nu rau, dar mi s-a părut mai putin comodă decât MT.
  • 0
Aceste recomandări sunt doar viziunea mea asupra pieței si nu sunt un indemn spre anumite acțiuni. Va rog mult! Riscurile vi le asumați singuri

www.vProfite.com

#3 Carbon

Carbon

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 163 posts

Posted 09 June 2008 - 01:30 PM

olciter, daca vrei sa bagi peste 2K euro eu iti recomand Hotspot fx. Cauta pe net cum sta treaba cu ECN si alegi tu...
www.hotspotfx.com
sau Interactive Brokers

ps: cand deschizi cont la hotspot in contract spune ca, Hotspotfx, e contra parte la toate tranzactiile tale, e adevarat? are cineva mai multe informatii? Chestia asta nu e numai la hotspot ci si la alti brokeri care se numesc ECN sau MM, cica NFA le-a impus acestor brokeri sa spuna chestia asta cu "contra-parte".
  • 0
just a bunch of losers

#4 oltciter

oltciter

Big Shark

• Members
  • 2362 posts

Posted 09 June 2008 - 02:04 PM

In privinta comoditatii Mt-ului iti dau dreptate. Este adevarat ca platforma GFT-ului este ceva mai dificil de utilizat.
  • 0

mini.jpg

mini.jpg

#5 kerosen

kerosen

Forexist senior

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 631 posts

Posted 09 June 2008 - 02:11 PM

tu la ce broker esti iordaki?
  • 0
odata ce faci compromisuri in gandire, esti candidat pentru mediocritate :)

#6 gubyiq

gubyiq

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 199 posts

• Tranzactionez din 2008
  • Broker curent fxcm
  • Strategie/tehnica folosita PA/swing trading/trend following

Posted 09 June 2008 - 02:46 PM

HotspotFX are doar 7 milioane $ in Net Capital, dupa ultima raportare a CFTC =))
Interactive Brokers cred ca sunt printre cei mai mari si renumiti, suma minima e 10k $ daca imi aduc bine aminte. la ei cred ca imi voi deschide si eu dupa cateva luni pe real.

Edited by gubyiq, 09 June 2008 - 02:48 PM.

• 0
The worst thing I can be is the same as everybody else. I hate that.

#7 dirzuandreiovidiu

dirzuandreiovidiu

Big Shark

• Members
  • 2192 posts

• Tranzactionez din 2008
  • Strategie/tehnica folosita http://forum.vamist.ro/topic/3912-tranzactionarea-folosind-doi-pivoti-analiza-metodica-si-plan-de-tranzactionare/

Posted 20 February 2009 - 09:59 PM

contraparte inseamna ca brokerul isi deschide pozitii intocmai ca tine pentru a-ti acoperi eventualele profituri?

olciter, daca vrei sa bagi peste 2K euro eu iti recomand Hotspot fx. Cauta pe net cum sta treaba cu ECN si alegi tu...
www.hotspotfx.com
sau Interactive Brokers

ps: cand deschizi cont la hotspot in contract spune ca, Hotspotfx, e contra parte la toate tranzactiile tale, e adevarat? are cineva mai multe informatii? Chestia asta nu e numai la hotspot ci si la alti brokeri care se numesc ECN sau MM, cica NFA le-a impus acestor brokeri sa spuna chestia asta cu "contra-parte".

• 0

mini.jpg

mini.jpg

mini.jpg

Pentru informatii si colaborari:

twitter: https://twitter.com/dirzu

facebook: www.facebook.com/morraevo.trading

e-mail: [email protected]

telefon: 0734.142.210  

#8 sec

sec

Forexist senior

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 640 posts

• Tranzactionez din 2007

Posted 20 February 2009 - 11:17 PM

Contraparte inseamna ca daca tu vinzi el (brokerul) cumpara; exista o sectiune unde tradelover explica ce si cum se desfasoara tranzactiile in forexul asta.
  • 0

#9 MarcoTrader2007

MarcoTrader2007

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 458 posts

• Tranzactionez din 2006
  • Strategie/tehnica folosita Rugaciuni

Posted 21 February 2009 - 02:51 PM

Am avut si eu cont la Alpari.Nu mare dar baietii nu au prea aratat ca ar fi jucat impotriva mea.Nu bag mana in foc, dar n-am avut probleme cu ordine intarziate, inghetarea platformei la stiri si alte probleme de care se plang multi.
Parerea mea despre ei e una pozitiva.
  • 0

#10 sec

sec

Forexist senior

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 640 posts

• Tranzactionez din 2007

Posted 21 February 2009 - 05:11 PM

Am avut si eu cont la Alpari.Nu mare dar baietii nu au prea aratat ca ar fi jucat impotriva mea.Nu bag mana in foc, dar n-am avut probleme cu ordine intarziate, inghetarea platformei la stiri si alte probleme de care se plang multi.
Parerea mea despre ei e una pozitiva.

@MarcoTrader2007,
eu cred ca:
- daca brokerul este contraparte, nu inseamna neaparat ca joaca impotriva ta
- este contraparte ca asa e jocul, dupa ce imperecheaza traderii mici intre ei si inainte sa dea ordinele mari catre banca
- la sume mici si cand traderul pierde singur si oricum ... el, brokerul ia contraparte si te lasa sa "mori" pe mana ta, mai ales ca "contrapartea" sunt bitzi
- " ....inghetarea platformei la stiri si alte probleme de care se plang multi ..." tine de sistem si de secundele care le sunt si lor necesare sa se dumireasca cum fac jocul in continuare ... etc
- la nivelul nostru nu suntem un pericol pentru broker , dar CRED ca daca incepi sa casigi constant esti trecut pe o listutza (mica) si ... pas (se ocupa de tine)
Totusi si parerea MEA este una pozitiva.
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.