Sari la conținut

Pietele Internationale


Postări Recomandate

Ce parere aveti, deschiderea / inchiderea diferitelor burse (Tokyo, NY, etc) afecteaza in vreun fel cursul pe Forex? (cu exemple pe cateva paritati - ma intereseaza usd/chf, fiind o pereche "pasionala")

Daca da, in ce mod, la ce ore si alte info care noua, celor care abia fac primii pasi, ne-ar putea ajuta.

Multumesc eu in numele tuturor celor care vor beneficia de raspunsurile "veteranilor" :smile:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...
  • Răspunsuri 1
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Dupa un an jumate apare si raspunsul desi probabil s-a mai discutat despre asta pe forum :sad:

 

Nu ma consider veteran dar imi permit sa fac urmatoarele afirmatii in functie de ce am observat eu si ce mi-au confirmat si altii

 

- cand se inchide bursa la NY se cam face liniste pe forex... cel putin pana se deschide bursa din Australia sau cea din Japonia

- eurgbp este cea mai activa si are miscarile mai semnificative cand e deschisa bursa la Londra

- toti stiu ca atunci cand se suprapun orele cand sunt deschise bursele mari atunci sansele sunt mai mari sa vedem miscari mai ample si evident sustinute de volume mai mari, lucru ce conteaza foarte mult pe forex. Aici ai doua sesiuni majore cea Londoneza care se suprapune 2 ore cu Tokyo si cea NY care se suprapune cateva ore cu Londra

Editat de sian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.