Sari la conținut

Quo Vadis, Vamist ?


Postări Recomandate

Eu voi strange toate articolele de la voi si le pun in forma unei reviste. Propun ca formatul sa fie PDF.

 

Acum, in ceea ce priveste politica editoriala:

 

Putem sa stabilim cateva teme pe care sa le abordam in fiecare numar sau putem sa facem temele in functie de articolele care se scriu. Prima varianta este mai buna pentru cititori pentru ca se obisnuiesc cu un format, a doua este mai buna pentru cei care scriu pentru ca pot scrie despre orice. Eu propun prima varianta si putem sa cizelam temele pe parcurs. Voi ce parere aveti?

 

Momentan cred ca ar fi bine ca revista sa apara lunar pentru a fi timp sa se stranga materiale si sa se puna la punct. Voi incerca (deci nu e o promisiune) sa finantez (din surse proprii si/sau prin sponsori) si cateva sute de exemplare tiparite pe care sa le impartim strategic prin banci/companii.

 

Ca teme principale propun:

 

- editorial

- analiza tehnica

- analiza fundamentala

- trading automat

- coltul traderului incepator

Ai stabilit tematica ? :smile:

Editat de TheEconomist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Sa inteleg ca s-a pierdut interesul?

Tu pui temele si noi scriem . Impropriu zis "noi" dar hai sa zicem...

 

Later edit: Poate ar trebui s-o lasam mai moale, doar sa strangem ceva materiale si sa incepem cu MQL5 in numarul inaugural

Editat de TheEconomist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Pai bine. Temele sunt cele propuse mai sus:

 

- editorial

- analiza tehnica

- analiza fundamentala

- trading automat

- coltul traderului incepator

 

De coltul traderului incepator ma ocup eu si de editorial (in cazul in care nu vrea altcineva sectiunea asta)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

...

Later edit: Poate ar trebui s-o lasam mai moale, doar sa strangem ceva materiale si sa incepem cu MQL5 in numarul inaugural

Vedem ce strangem si daca nu avem pentru toate temele, ii dam drumul numai cu ce avem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

ma bag si eu in discutie, daca tot m-am trezit cu noaptea in cap si n-am ce face.

din cind in cind (dar destul de rar!) citesc in ziarele romanesti (cred ca cel mai frecvent in evenimentul zilei, daca nu ma insel) povesti de succes ale unor romani. fie ca sunt inca in tara, fie ca sunt in strainatate. oameni de afaceri, oameni de stiinta, scriitori, sau doar vip-uri lipsite de consistenta... cum se poate face publicitate cel mai bine in tara lui "pai stii cine sunt eu ba?" decit aparind in mass-media si expunindu-ti averea kilometrica... si dupa aia fiind o prezenta constanta intre toti smecherii aia care se intrec in a-si cumpara case si masini... ca sa aiba de la cine invata romanu' de rind cum se mai pot face banii.

avem nevoie de o poveste de succes. macar una, pentru inceput. un alt tip de model.

o alta problema este lipsa materialelor in limba romana!!! carti elementare de analiza tehnica, carti majore gen "trading for a living" ar trebui traduse in limba romana si lansate pe piata. NEAPARAT! cine se ocupa de asta?

sau poate unul din noi scrie o carte si o publica?

toate la timpul lor.

count me in, poate ajut si eu cu ceva. dar nu la partea de IT :) ca ma fac de ris.

Editat de Scrat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.