Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
* * * * * 4 votes

Criza Financiara in lume

• Please log in to reply
214 replies to this topic

#11 Stefan

Stefan

Owner

• Management
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1620 posts
  • Interests:Tehnologie, afaceri si investitii, fotografie

• Tranzactionez din 2007

Posted 07 October 2008 - 10:17 AM

Si europenii o iau pe calea americanilor cu planuri utopice de redresare: http://trenduri.blog.../euro-bang.html
  • 0

#12 Scrat

Scrat

Big Shark

• Members
  • 1014 posts

• Tranzactionez din 2006
  • Broker curent Oanda
  • Strategie/tehnica folosita Corelatii intre timeframe-uri, Linii de trend, Divergente, Suport si Rezistenta, Analiza volumelor.

Posted 07 October 2008 - 11:37 AM

din pacate, obama e in primul rind negru, si un presedinte negru pentru america o sa zguduie pe multi si multe... tensiunile rasiale exista desi nu sunt afisate si vor fi folosite ca pretext pentru alternativa pe care ai mentionat-o.

obama este ultima speranta si sper ca obama sa schimbe sistemul si nu sistemul sa-l schimbe pe el :P desi mai poate fi o alternativa... alternativa Kenedy :)

• 0

#13 kerosen

kerosen

Forexist senior

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 631 posts

Posted 07 October 2008 - 12:32 PM

@scrat

stiu dar otusi el are biletul in mana pt casa alba ramane sa vedem daca nu il scapa si daca nu il scapa sa vedem daca nu apare varianta Kenedy :P
  • 0
odata ce faci compromisuri in gandire, esti candidat pentru mediocritate :)

#14 Scrat

Scrat

Big Shark

• Members
  • 1014 posts

• Tranzactionez din 2006
  • Broker curent Oanda
  • Strategie/tehnica folosita Corelatii intre timeframe-uri, Linii de trend, Divergente, Suport si Rezistenta, Analiza volumelor.

Posted 07 October 2008 - 12:36 PM

nu il scapa. nici kennedy nu l-a scapat.
  • 0

#15 tradelover

tradelover

Big Shark

• Moderators
  • 1421 posts

• Tranzactionez din 2005
  • Strategie/tehnica folosita mușcă și fugi...

Posted 07 October 2008 - 03:27 PM

Well, criza financiara deja face victime. Cititi comentariile, in special ala intitulat "vise". Sunt beton, am râs să pic pe spate...
  • 0
There are no shortcuts in forex. You didn't learn to walk without first learning how to crawl.

#16 mfx

mfx

Forexist senior

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 posts

Posted 07 October 2008 - 05:08 PM

Obama e si el de-ai lor: membru CFR. Asa ca o sa joace cum canta sefii. Iar de McCain nu mai zic, ca ala e o caricatura de om :P
  • 0
Don't be a hero. Don't fight the trend. Follow the money flow.

#17 kerosen

kerosen

Forexist senior

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 631 posts

Posted 07 October 2008 - 05:14 PM

mfx din doua rele o iei pe cea mai putin rea :P eu cred in obama chiar si pt simplul motiv ca e altfel decat bush(cel mai mic IQ dintre presedintii SUA) &co (aici intra bush senior mccain etc)

vreau sa cred ca odata la cateva decenii se mai "naste" cate o speranta. cred ca obama este asa ceva cred ca vrea sa negocieze decat sa-si arate muschii cred ca e mai democrat iar toata lumea (world wide) are mai mare incredere in el decat in mccain si cred ca mai importanta este increderea la ora asta.

l-as vota pe obama :)
  • 0
odata ce faci compromisuri in gandire, esti candidat pentru mediocritate :)

#18 mfx

mfx

Forexist senior

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 posts

Posted 07 October 2008 - 05:15 PM

Tocmai am primit lamuriri cum e cu bancile astea in criza: :P
http://hymerion.word...u...=caut%C4%83
http://hymerion.word...ul unui bancher
  • 0

#19 mfx

mfx

Forexist senior

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 posts

Posted 07 October 2008 - 05:50 PM

Daca erati nelamuriti de ce dobanda BNR e 10.25% si de ce nu e alta cifra, cum se calculeaza ea, etc
*BNR`ul a mentinut dobanda cheie la 10,25. Stau si ma intreb daca nu pierdea la septic ala din comitet cu o seara inainte, cum erea? Am jucat o noapte intreaga cu el si pe la 5 dimineata nu mai aveam niciunu bani si am pariat pe dobanda BNR. Daca pierdea, o ducea la 15%. Daca castiga, ramanea la 10,25. Am avut io ghinion, futu`i.

Edited by mfx, 07 October 2008 - 05:59 PM.

• 0

#20 mfx

mfx

Forexist senior

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 posts

Posted 07 October 2008 - 06:26 PM

Si alta: :P
"Frate, nimeni n`a sesizat adevarata stire din interviul dat de Isarexu. Ala vorbea de aterizarea economiei, care o sa fie ba dura, ba lina, da` nimeni nu a remarcat ca aterizarea presupune ca ESTI IN AER. Deci asta a vrut Isarexu sa comunice, nu ca vai de mine cum o sa aterizam."
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.