Sari la conținut

care vii in februarie? :)


kerosen

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 60
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

S-a terminat si intalnirea asta. A fost cea mai mare de pana acum si le multumesc tuturor celor care au venit. Barbones, iti multumesc in numele tuturor pentru sticlele de vin si Kerosen, multumesc ca ai venit desi treburile pe care le aveai in Bucuresti s-au amanat.

 

Cel mai mult ma bucura faptul ca multi mi-au spus ca au simtit cu adevarat ca fac parte dintr-o comunitate si s-au simtit bine. Asa cum am mai spus-o si in alte dati, sper ca iesirile astea mai diminueaza putin din impersonalitatea mediului virtual in care comunicam si sper ca o sa ne vedem si la urmatoarele intalniri.

 

http://forum.vamist.ro/public/style_emoticons/default/06.gif/04.gif' class='bbc_emoticon' alt=':D' /><' />

Stefan, intalnirea forexistilor de abia a inceput si sunt convins ca aceasta comunitate forex VAMIST va fi promovata mai bine decat pana acum daca vom pune in locul virtualului o lume REALA asa cum este si de fapt.

 

Ca viitor trader in FOREX, care pana acum doar a investigat aceasta piata, mai mult DEMO, pot sa-ti spun ca in comparatie cu comunitatea pietei de actiuni autohtone unde activez din 2004, mie personal FX mi se pare mult mai serioasa, cu mai mult discernamant si mai ales cu un grad ridicat de implicare. Asa mi s-ar parea normal sa fie toate comunitatile bursiere, insa vorba unui prieten clujean (stie el cine) bursa de actiuni din Romania nu poate fi comparata cu nici o alta bursa deoarece este foarte imatura pentru a nu spune ca este IREALA. De acord ca peste tot sunt speculatori, fara ei nici nu ar exista o bursa adevarata, insa la noi speculatorul este CINIC.

 

Voi adauga doar ca m-ati castigat ca sustinator al acestui forum si asa cum ti-am spus si la intalnire el trebuie mai mult promovat pentru ca intr-adevar are multe de oferit celor care doresc o viata investitionala interesanta si profitabila.

Te voi tine la curent cu modul in care inteleg eu sa sprijin aceasta initiativa.

 

Pentru cei care au participat la intalnirea de aseara nu pot decat sa le multumesc pentru schimbul foarte util de opinii, sfaturi si pareri, iar subiectele fiind atat de diverse si complexe sunt convins ca vor continua si in viitor. Nimeni nu doreste sa impuna celuilalt modul lui de gandire, important este cand ai alte pareri sa pui la dispozitia interlocutorilor argumentele personale. Cu cat exista o diversitate de pareri cu atat mai bine pentru fiecare, dar mai ales pentru aceasta comunitate.

 

Pentru Barbones, dupa parerea mea, el este un castig real deoarece stie cum sa pigmenteze uneori o discutie mai aprinsa facand din interventia lui un lucru util celor din jur. Intr-un cuvant el aduce o culoare aparte prin modul cum isi prezinta ideile si sper ca aceasta individualizare sa ramana asa. Multumim Barbones ca datorita si initiativei tale ne-ai oferit prilejul sa dam la o parte un "VAL VIRTUAL" sub care traim de o buna bucata de vreme.

 

A intrebat cineva de poze. Eu si Tavi le vom uni si le vom pune la dispozitia lui Stefan pentru a le afisa acolo unde crede el de cuviinta, desigur cu acceptul celorlalti.

 

Sper sa public un articol despre acest forum si mai ales despre forexistii www.vamist.ro la Bloombiz cat de curand. Asa vor cunoaste cat mai multi ca exista si oameni pasionati, care stiu sa treaca frumos peste o "criza" mai mult emotionala decat fundamentala.

 

Inainte de a incheia aceasta postare va voi face o lagatura la acest VIDEO care povesteste despre cum trebuie inteleasa piata FOREX.

 

Totodata va las forex[/acronym]/economic-calendar/"]AICI inca un link catre o adresa privind calendarul economic interpretat in termeni proprii site-ului respectiv. Probabil ca interpretarea nu va conveni multora insa este bine ca atunci cand luam o decizie sa ne putem compara cu cat mai multe date. Acest link l-am promis cuiva ieri si iata-l deja pe acest site.

 

MULTUMESC TUTUROR FORUMISTILOR :tongue:

Editat de Traian_S
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Traian, iti multumesc pentru cuvintele frumoase si pentru intentia de a promova aceasta comunitate. Si cum ziceam si pe http://bursier.ro/traian , sper sa ne vedem si la urmatoarele intalniri. :tongue:

Editat de Stefan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! la toata lumea. Am fost pentru prima data la aceasta intalnire deci sunt un boboc in forex tinand cont ca m-am interesat de aceasta piata abia anul trecut. Oricum am multe de invatat de la voi. M-am simtit extraordinar si cu siguranta voi mai participa la urmatoarele intalniri.

 

 

Imi pare rau ca am plecat mai devreme dar ce sa-i faci trebe sa te tii si de servici. As mai fi ramas sa va intreb foarte multe lucruri din forex.

 

 

Va multumesc!

 

 

P.S Barbones multumesc pt. vin si sa nu uiti sa ma adaugi la lista pe mess este valabil si pt topdog.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Am tot zis ca intreb si am uitat... Damien, ce s-a intamplat? Nu ai mai reusit sa ajungi sau te-ai suparat pe noi? :tongue:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bune intalnirele astea chiar mai afli lucruri noi.

De exemplu ca majoritatea clientilor brokerilor sunt pe minus infinit.

Ca brokeri sunt interesati sa ti cam goleasca contul si ca pot sa ti vaneze stop loss urile.

Eu am aflat desre o strategie nou pt mine aceea a lui james 16 de pe forex facory si as vrea sa stiu daca exista un topic cu aceasta strategie pt ca am de facut cateva comentarii.

Si am mai aflat si despre sistemul de retele neuronale ale lui kerosen pe care il asteptam la safarsitul lui 2009 sa vedem ce rezultate are.

Poate imi spune si mie udne sunt postate materiale despre sistem.

 

Oricum concluzia e clara toti avem probleme dar culmea este ca probleme noastre sunt dintre cele mai simple, psihologie si money management.

 

Bineintales multumiri lui Barbones pentru vin!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si am mai aflat si despre sistemul de retele neuronale ale lui kerosen pe care il asteptam la safarsitul lui 2009 sa vedem ce rezultate are.

Poate imi spune si mie udne sunt postate materiale despre sistem.

 

Bineintales multumiri lui Barbones pentru vin!

postul se numeste "what's new" si il gasesti AICI

 

mii de multumiri pentru vin Barbones si ca existi(apropos de vama veche :tongue: )

Editat de kerosen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.