Sari la conținut

Postări Recomandate

EUR/USD - posibil morning star pe daily. Poate fi acesta un semnal de intrare long pe retracement avand in vedere ca se afla chiar pe zona de suport montly 1.3648?

 

Despre asta vom putea discuta abia la noapte la 00:00. Sa asteptam mai intai sa vedem cum se finalizeaza ziua! Da! Poate fi un semnal de intrare long dar managementul pozitiei va trebui sa fie ultrarapid! Personal prefer sa-i spun pass! Prefer sa astept formarea celui de-al doilea semnal long care sa confirme suportul creat de posibilul morning star, datorita trendului descendent foarte abrubpt de saptamna trecuta.

In esenta pentru un astfel de long pe o corectie prefer valul c!

Editat de oltciter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare pentru toti care scriu aici pe thread de ce tot vedeti voi long la euro? sincer nu prea inteleg!!!! crede ti ca un semnal minor poate sa dea startul la un nou trend ????? in primul rand lipseste esenta ca sa urce dar va las pe voi sa o descoperiti!!!! un semnal nu inseamna nimic!!!!

 

Dar asa cum scrie si flames in paragraful de mai sus, si asa cum am spus si eu intr-un post anterior, primul semn (si nu semnal) ca s-ar putea sa avem o intoarcere a trendului pe euro ar fi depasirea lui 1.4020.

 

Cel putzin pina acolo toate urcarile se vand!

Editat de oltciter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unul din elementele fundamentale al etrendului in afara de definitia lui (cele patru principii: HH,HL,LH,LL)mai este si momentumul momentumul trendului se calculeaza timp vresus pret avem acolo 14 candele h4 in jos si 11 in sus -din punct de vedere al timpului caderea plus urcarea sunt aproximativ egale dar faptul ca cele 11 candele in sus arata ca de fpat au mers doar 38% din cadere monetul trendului e foarte clar.

 

 

mai e o chestei ca se se schimbe trendu ar fi trebuit sa urce rapid pana la 1.40200 dar intr-o cantitate de timp cel putin egala cu urcarea de preferat sa fie mai mica, doar asa se schimba trendu nu numai sa faca un HH peste 1.4000 dar timpu sa fie scurt sau cel putin egla cu caderea am scris asta mai in urma threadului se vede ca nu cititi (forexu nu este indicat celor cu mintea cruda)ori invatati principiile ori face-ti altceva. ceea ce am facut in poza si am explicat este insasi definitia momentumului trendului.

 

 

 

 

later edit: ca sa se schimbe trendu in 3 candele cat a mai ramas tre sa urce peste 1.40000 caderea e de 14 urcarea si in sus 11 -orice semnal daily este irelevant in zonele astea. un trend nu se schimba cu unu cu doua, daca urca vindeti daca urca repede in 12 ore de acu inainte peste 14000 cumparati daca nu stiti stai cuminti in banca.

post-1776-126572707482_thumb.jpg

Editat de flames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu o vad mai mult ca un bullins engulfing.

are locatie buna (swing low) are si o mica divergenta pe RSI 6 , dar chiar daca se va termina asa candela daily, nu as intra long , pt ca nu are spatiu de dezvoltare. prima zona o probleme e round numberu 1.38, si imediat vine un cluster fibo 1.3850.

dar asta e optiunea mea pt eu merg mai mult pe swing trading.

spor!

EUR/USD - posibil morning star pe daily. Poate fi acesta un semnal de intrare long pe retracement avand in vedere ca se afla chiar pe zona de suport montly 1.3648?

 

iar peste postul meu flames?

stii la ce se foloseste rsi 6 de vb de divergente?

 

 

 

 

scuzeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!

Editat de flames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E UN BULL TRAP, are h 4 are formatiune de penant pe teoria clasica adica de continuitate de trend cum intrati long aici ??????????????

 

 

 

v am dat cel mai simplu si bun raspuns sa vedeti un moment de trend timp versus pret -folositi-l !!! in poza am explicat cum nu se poate mai simplu.

 

azi discutand cu cineva am observat sau de fapt mi am amintit ceva, batalia mare nu e sa va invete sorin si partial eu(chiar foarte putin ) tehnic ide trade ca doar ele sunt scrise peste tot ci mai degraba sa ne batem cu mentalitatile voastre aici e o lupta mai mare, si nu se stie cat mai rezista si nerviii astia -va dati cu parerea in loc sa cititi vedeti niste chestii si in loc sa cititi va dati iar cu parerea asta e un defect de menatlitate datu cu parerea nu are nimic fundamental in el stiintific sau de ordin logic. eu zic sa vaganditi mult la ce am scris aici!!! daca invatati principiile scapati de datu cu parerea! usurati munca celor care va ajuta!!! sa aveti o zi buna in continuare.

 

uita-ti-va la calauza mea in forex si luati aminte:

CEA MAI BUNA STRATEGIE E SA NU AI NICIUNA DAR SA RESPECTI TOATE PRINCIPIILE PIETEI!

Editat de flames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca v-am zis niste chestii acu pe semne ca nu o luati cu totul in serios, sunt avertismente sa va mai treziti putin cate putin pana la marea izbanda!!!. punte-ti mana si invata-ti si apoi discutam!!! va urez succes!!. Editat de flames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

miscari puternice pe perechile care au USD in componenta.

Eur/Usd a ajuns aproape de 1.3850, nivel de la care asteptam un setup mai bun short. dar dupa cum este obiceiul unei perechi serioase cum este EUR/USD va face un double top la 1.3850, cu un setup mai serios , sper.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EUR/JPY - probabil peste o zi sau doua ne putem bucura de un semnal short deoarece pretul tinde sa mearge spre 61 nivel fibo care cred eu ca este o zona de rezistenta deoarece aproape se suprapune cu 124,68, PPZ MN. Daca reuseste sa sparga aceasta rezistenta atunci cred ca am putea astepta confirmare pentru un long.

post-4133-126575262768_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.