Sari la conținut

Postări Recomandate

Short pe eurjpy: daily PPZ, fals breakout la bearish flag, MACD div pe 1 h, 4h BEOB (intrat pe retragerea pretului cu confirmare pe 15m TF). SL adus la BE.

post-1613-127626953367_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oltciter,

am o rugaminte care vine in sprijinul tuturor care folosesc sau incearca aceasta strategie.

Acctualizeaza fiserele TPL care au trasate PPZ-urile. De la ultima ta acctualizare au aparut mai multe zone si dupa cum observ din postari multi nici nu stiu unde sunt ....si incearca sa posteze fara elementele de baza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oltciter,

am o rugaminte care vine in sprijinul tuturor care folosesc sau incearca aceasta strategie.

Acctualizeaza fiserele TPL care au trasate PPZ-urile. De la ultima ta acctualizare au aparut mai multe zone si dupa cum observ din postari multi nici nu stiu unde sunt ....si incearca sa posteze fara elementele de baza

 

Faptul ca multi nu au elemntele de baza imi da pentru a n-a oara certitudinea ca marea majoritate pun caruta inaintea boilor.

Adica, astept profit de la o tehnica, dar habar nu am despre regulile de baza. (regula principala = determinarea PPZ)

 

Eu am alta idee!

Ce ar fi sa se invete elementele de baza mai intai, si pe urma fiecare o sa fie in stare sa-si actualizeze PPz-urile! Sincer, cred ca as face mai mult rau decat bine reactualizand acele fisiere. Motivul este unul bine cunoscut : "De ce pisici sa ma chinui sa studiez tehnica ,charturile si sa trasez eu PPZ-urile, cand le primesc mura in gura ! ".

Naspa! Faptul ca utilizezi Google Transalator nu te face vorbitor de limba engleza.

Daca ar fi existat interes pentru studiu (si nu ma indoiesc ca a existat), fisierele tpl pe care le-am postat ar fi fost sau au fost de ajutor pentru cei interesati!

Hi hi ! Ce de injuraturi o sa iau!Posted Image

 

Bafta!

Editat de oltciter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merge foarte bine si cu trasarea liniilor de trend ( Linie de trend suport, linie trend de rezistenta).

Pai daca pretul ajunge la linia de trend suport sau rezistenta si face acolo un patern este perfect. Cam acelasi lucru si cu PPZ -uri.

 

Bafta la pipsi

 

By mitralior

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic


Eu, personal, nu as pune la zid pe cei care nu stiu engleza, desi fortati de imprejurari sunt nevoiti sa o faca.
Priviti insa ce se intampla cand modifici niste virgule ori nu stii folosi inversiunea, in momentul cand faci o traducere cu Google Translate:

Pasarea, care sta pe cuibul de sus, face oua mai multe.
Bird, sitting on the nest above, make more eggs.

Pasarea care, sta pe cuibul de sus, face oua mai multe.
Bird which sits on the nest above, make more eggs.

Pasarea care sta pe cuibul de sus, face oua mai multe.
Bird's nest sitting on top, make more eggs.

Pun pariu ca foarte multi de pe forum, nu o sa ghiciti care varianta este, gramatical, corecta in romaneste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.