Sari la conținut

Lista concursuri forex


arcond

Postări Recomandate

 

Clasamentul concursului IFC Markets, 4.03.2010 08:21:

 

IFC.xls

 

Bafta.

 

Interesant d.p.v. statistic :

Iran - 8 pozitii in primele 20 .

Romania - 5 pozitii din 250 .

La astia " rasare " forexul mai repede , si iau avans la prima ora ? :smile:

 

Ei ezita mai putin decat noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ei ezita mai putin decat noi.

 

Ti-au " soptit " ei asta , sau e o simpla deductie logica ?

Cunosti limba persana , sau te-ai inteles cu ei prin semne ? :smile:

 

E o deductie logica. Se vede clar ca, in momentul cand un concurent vede o sansa de intrare, intra cu un lot ceva mai generos, fara sa se indoiasca de pattern, cum poate mai facem unii dintre noi cateodata.

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incerc sa mai fac ceva da sanse de top nu am

 

Sunt de parere ca, in momentul cand stapanesti o metoda de a face trading pe termen mediu sau macar intra-day vei putea sa cobori si la scara mai mica, pentru a face scalping, pana atunci NU. Are sens ceea ce zic? Sper ca da, fiindca iti dai seama ca, baietii aceia care fac 3000% profit intr-o zi sau cat Dumnezeu 'or face, prind si trenduri sanatoase si, acolo, se va face totdeauna diferenta. Urmareste de curiozitate cand e piata in range intra-day sa vezi daca apar cresteri substantiale ale equity-urilor concurentilor, asa ca o sugestie.

Si, ca sa ai o atitudine de invingator, trebuie sa renunti la expresii de genul: "NU AM SANSE DE TOP", fiindca nu va face decat sa devii neincrezator in fortele proprii.

Bafta.

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

incerc sa mai fac ceva da sanse de top nu am

 

Sunt de parere ca, in momentul cand stapanesti o metoda de a face trading pe termen mediu sau macar intra-day vei putea sa cobori si la scara mai mica, pentru a face scalping, pana atunci NU. Are sens ceea ce zic? Sper ca da, fiindca iti dai seama ca, baietii aceia care fac 3000% profit intr-o zi sau cat Dumnezeu 'or face, prind si trenduri sanatoase si, acolo, se va face totdeauna diferenta. Urmareste de curiozitate cand e piata in range intra-day sa vezi daca apar cresteri substantiale ale equity-urilor concurentilor, asa ca o sugestie.

Si, ca sa ai o atitudine de invingator, trebuie sa renunti la expresii de genul: "NU AM SANSE DE TOP", fiindca nu va face decat sa devii neincrezator in fortele proprii.

Bafta.

 

pai la ora 20.00 primul avea 18700 iar eu 2700 uite lista finala aici : Forex Sprint

De aia am zis ca Nu am sanse de top.

Timpul ff scurt caci la 23.00 se trage oblonu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.