Sari la conținut

scalping... si nu prea


Postări Recomandate

 

 

Cam cat de rentabila este strategia ? Ai testat-o manual ?

 

Unde intri si unde iesi ?

 

Nu am testat-o personal inca, dar din cele ce explica autorul pare destul de ok. Cat referitor la punctele de intrare si iesire, o sa scriu si despe asta :)

 

Cred ca stiu ce se refera 21 acela. Cauta LP50 la Strategii si planuri de tranzactionare si o sa vezi ca ema pe care il foloseste LP50 are nivele adiacente +/- stabilte in functie de numere fibonacci. Daca nu ma insel are si un indicator.Ideea este ca atunci cand stabilesti nivelele trebuie sa tii cont daca esti pe o platforma cu 4 respectiv 2 zecimale la pret sau pe o palatforma cu 5 respectiv 3 zecimale.

 

Iata in imaginea de mai jos ema34 si ema 144 la car le-am pus nivele +/-21

 

post-1363-126114470844_thumb.png

 

promit sa ma uit.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 37
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Sincer nu cred k este ceea ce caut eu exact. Hai sa o luam in felul urmator. Bollinger bands sunt formate dintr-o MA cu valoarea standart 14 si inca 2 benzi. Bun, dak dai in mt4 la properties, o sa vedem k cele 2 bands(canale, bezni, nu conteaza cum le zice) au o deviere(deviations sper k am tradus bine ) de 2 adik de 20 de procente. Ei bine si eu am nevoie de asa ceva, numai k la mine acestea 2 bands tre sa ramana la distanta constanta, nu ca la Bollinger bands unde dak stiu eu bine, dak creste volatilitatea creste si distanta dintre cele 2, iar dak piata nu e volatila atunci acestea se apropie. Eu as vrea sa ramana constante :) @ oltciter sper k nu te-am dus prea tare in eroare. Oricum multumesc k ai avut timp pt a citi "prostiile" mele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu stii deja cum se face canalul pot sa-ti arat .

 

Ti-as fi foarte recunoscator, dak m-ai ajuta cu canalul ala, k nu prea am gasit cum l-as putea face. Dak vrei poti sa postezi aci, dak nu atunci vb pe YM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe forumul rusesc nu explica , cum a format acest canal?

 

cat despre strategie, o sa continui dupa ce aflu cum fac canalul ala, deoarece este ff important contextul viitor

 

Ba da, dar ei folosesc un alt progra de analiza, R2 parca asa se numeste, iar acela permite, construirea MA cu anumite devieri, pe cand in mt4 nu am gasit asa ceva, si analiza as vrea s-o fac totusi pe mt4.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incearca cu Envelopes si modifici deviatia, daca am inteles bine

 

Esti salvatorul meu, este exact ceea ce cautam eu,insa a aparut o alta problema. Envelopes pt mt4 care l-am gasit eu pe net, imi construieste numai o upper line cu deviatia dorita, pe knd eu mai am nevoie de una care sa fie mai jos cu aceeasi deviatie. Stii cumva unde as gasi un asemenea Envelopes( sper k nu cer prea multe). Oricum iti multimesc pt ajutor !!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

incearca cu Envelopes si modifici deviatia, daca am inteles bine

 

Esti salvatorul meu, este exact ceea ce cautam eu,insa a aparut o alta problema. Envelopes pt mt4 care l-am gasit eu pe net, imi construieste numai o upper line cu deviatia dorita, pe knd eu mai am nevoie de una care sa fie mai jos cu aceeasi deviatie. Stii cumva unde as gasi un asemenea Envelopes( sper k nu cer prea multe). Oricum iti multimesc pt ajutor !!!

 

Daca permite, de ce nu-l aplici de 2 ori pe chart? A doua oara da-i valoare negativa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.