Sari la conținut

Multi purpose trade manager.mq4


Postări Recomandate

  • Moderators

Iata si expertul pentru strategia minune discutata in acest topic.

 

Intrarile se fac dupa indicatorul FIBO_S_Indicator postat mai sus.

-Sageata verde = BUY + Close SELL

-Sageata rosie = SELL + Close BUY

 

In plus pentru administrarea pozitiilor am folosit si cateva optiuni ale expertului postat initial, "Multi purpose trade manager". Optiunile care au mai ramas sunt urmatoarele:

-Muta Sl-ul la break even, dupa un anumit numar de pips

-Muta SL-ul din "n" in "n" pips odata ce ordinul atinge un profit de "2n" sau "3n" sau "4n" si tot asa pana cand SL-ul e atins.(ex: Profit=n SL=breakeven Profit=2n SL=n Profit=3n SL=2n etc) - in expert e reprezentat de optiunea "Jumping stop"

-Executa un trailing stop clasic.

Celelalte variabile:

extern int Lots = 1;
extern int TargetPeriod=34;
extern int FiboPeriod=17;
reprezinta inputurile pentru indicatorul FiboS care calculeaza intrarile si iesirile expertului + numarul de loturi care va fi tranzactionat pe pozitie.

 

Mai departe cei interesati sunt liberi sa experimenteze cat vor, pe toate perechiile si pe toate timeframeurile.

 

Indicatorul FiboS este cel original, FIBO_S_Indicator, redus la nivel de 1,2,0 pt BUY,SELL,Nimic(in loc de sageti). Mi-a venit mie mai usor sa il introduc in expert astfel :D Trebuie sa il instalati si pe acesta daca vreti ca expertul sa functioneze, insa nu aveti nevoie de el pe grafic.

FiboExpert.mq4

FiboS.mq4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pune contul pe https://www.myfxbook.com/ sau MT4 Stats - Share your MetaTrader 4 Statements with the world si lasa-l o luna pe forward testing.

 

 

 

E cam tarziu pentru asta ! Asta pentru ca nu am oprit la timp cateva tranzactii si contul a ajuns undeva la -38.000. Cu toate astea eu consider ca a fost un succes , un adevarat tur de forta , si daca as avea vreodata bani sa investesc in asta , cu siguranta as folosi acest sistem. Eu primesc zeci de emailuri zilnic, cu reclame la roboti care au un randament mult mai scazut , minor prin comparatie, si care nici nu au visat vreodata asa ceva : 547,x % in doar 4 zile. Sincer sa va spun mi se facuse lehamite sa castig bani ... virtuali. Am vrut sa spun ca nu am avut timp sa mai intru pe net sa controlez, insa n-are rost sa mint : m-am saturat de jucarii, m-am plictisit! mai ales dupa ce am constatat ca, creearea unui sistem bazat pe indicatorul folosit de mine nu da rezultate. Ma bucura insa gandul ca aceste tranzactii au fost facute manual, ceea ce indica faptul ca, fie am analizat bine, fie am avut o intutie strasnica care m-a purtat catre acesti 547 %.

Va salut si sper ca nu v-am dezamagit !

post-4255-126929167843_thumb.png

Editat de Magicianul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Magicianul

Spune-mi si mie cum manageriezi pozitia. cand si unde pui stop loss, cand aduci pozitia la BE? eventual, eventual alte chetiuni?

 

Nu stiu despre ce vorbesti , insa ma poti lamuri pe messenger ! si daca te pot indruma in vreun fel... e ok .

Editat de Magicianul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.