Sari la conținut

Promotii


viadutz

Postări Recomandate

  • 3 săptămâni mai târziu...

50 EUR Cont Real Gratuit

In perioada 20 Mai - 11 Iulie 2010 toti clientii noi care deschid un cont real de tranzactionare vor primi 50 EUR de la Deltastock. Cu noua promotie a Deltastock aveti sansa de a incepe tranzactionarea live pe pietele financiare globale, fara sa realizati o depunere.

 

50 EUR Cont Real Gratuit

 

Offtopic
Daca dadeai un search inainte sa postezi, cum propusese Kerosen vedeai ca postul tau se gasea deja la:

 

forex[/acronym]-t2478.html&pid=20392&st=260#entry20392]Lista concursuri forex - Vamist Forex - Forum - Pagina 14

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citez de pe pagina Deltastock: "Cei 50 EUR si orice profit generat pot fi retrasi dupa realizarea unui anumit rulaj(20 000 EUR pentru 1 EUR)". Hai sa fim seriosi. Sunt satul de astfel de "promotii". Pai trebuie sa faci un rulaj de 1 milion de euro ca sa scoti cei 50 EUR. Treaba asta e gandita in asa fel incat maxim 1% dintre "doritori" sa scoata banii aia. Mai bine depuneti voi 50 sau 500 EUR din banii vostri, bani munciti. Asa se invata meserie. Altfel e doar o joaca de copii, care nu are vreo alta finalitate decat accentuarea unor obiceiuri proaste... Bine, e doar o parere. Fiecare face cum stie mai bine :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

subscriu, toate "promotiile" astea sunt excrocherii ordinare, la modul ca cel mai mic spread la astia e 2 pipsi, deci daca tu rulezi 20 de mii de euro, berokerul castiga 4 euro (2 spreadul ori 2 euro pe pip la marimea asta a lotului). Practic ruland 20 de mii de euro, tu nu castigi nimic, dar platesti brokerului 3 euro in loc sa ii platesti 4. Eu asa vad. Char si cu spread de 1 pip, brokerul tot castiga un euro la fiecare bet al tau de 2 miniloturi, deci practic el nu da nimic de la el. Absolut nimic. O metoda de a atrage fraieri si a le lua banii, cate 3 cate 3, in loc sa ii ia cate 4 cate 4. Ca sa nu mai vorbim de cat castiga brokerul daca tu iti faci cont doar pentru aia 50 de parai, si traiduiesti perechi cu spread de 7-8 pipsi.

 

Faceti-va conturi la brokeri seriosi, reglementati, cautati spereaduri mici, si veti fi mai castigati. Mult mai castigati. Nu fugiti dupa bonusul ala, este egal cu zero. Este practic echivalent cu o reducere mica si temporara a spreadului. Si dupa ce terminati rulajul ala, presupunand ca rezistati pana acolo, ce faceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Iaca ca n-am ce tranzactiona, graficele isi fac de cap, asa ca am revenit la vamist... mam uitat mai atent pe situl alora, sa nu cumva sa vorbesc vo prostie. O chestie interesanta gasita acolo, cica:

 

....

Deltastock AD isi rezerva dreptul de a refuza plata bonusurilor catre clienti, fara o notificare prealabila si la discretia sa, potrivit acestor termeni si conditii. Retragerile sumelor [...] pot fi anulate in urmatoarele cazuri:

* Exista o suspiciune intemeiata ca rulajul de tranzactionare a fost realizat prin executarea unor tranzactii fictive sau alte mijloace inselatoare;

* Exista o suspiciune intemeiata cu privire la faptul ca, contul clientului este administrat de o terta parte;

...

 

Cum adica ordere fictive? Ce, platforma lor dă posibilitatea sa pui ordere fictive? Grrr.. Ce rahat de platforma e aia? Daca sa zicem ca vand eurusd, cu dolarii optinuti cumpar gbpusd, apoi echilibrez balanta traiduind pe eurgbp. Adica un inel FPI. Si cand prind FPI in favoarea mea, inchid sa acopar spreadul. Este asta un order fictiv? Probabil ca nu este, deoarece chiar daca profitul meu este zero, si pot lasa cele trei beturi la infinit fara sa pierd sau sa castig vreun ban, totusi am platit spread de 3 ori, brokerul si-a scos banii... in plus platesc swap... Deci ce inseamna order fictiv, ca eu sa mor daca pricep cum poti sa pui un order fictiv pe un cont real...

 

Iar de a doua chestie nici nu mai zic, ca ma enervez... ce ii f... f... freacă pe ei grija cine traiduieste contul meu? Ori ideea e tocmai aia, să traiduiasca begineru' cu mâna lui, ca sa fie ei siguri ca ala pierde banii si nu are pretentie la retras... eventual sa mai vina cu ceva bani de acasa... Ei spun ca nu e necesara nici o depunere, well... chiar sunt curios care e orderul minim care poti sa il pui pe platforma lor... poti tranzactiona cu un dolar? care stie? cu 50? cu 500? pentru ca daca poti doar minilot, atunci deja esti leverat 200 la 1 si iti trebuie doar 50 de pipsi in contra sa pierzi bonusul. Iar ca sa faci trading cu cate 500 de parai, ca sa stai in leverage rezonabil, nu ai NICIO SANSA sa acoperi milionul in 6 luni (tot pe regulamentul lor se specifica ca este un termen limita de 6 luni, dupa care iti vor lua inapoi bonusul pe care nu l-ai deblocat).

 

Frectie la picior de lemn, ideea e TOCMAI aia ca traderul trebuie sa vina cu bani de acasa, cel putin cateva mii de parai, ca sa poata sa faca rulajul respectiv in timpul respectiv si sa stea intr-o marjă confortabila de risc, altfel nu are nici o sansa, doar cu bonusul. Chiar daca ei spun ca nu trebuie sa depui, probabil ca daca nu depui vei tranzactiona (fara sa stii) pe un server DEMO, in paralel cu cel real, nu sunt ei prosti sa piarda 50 de euro pt fecare newcamăr. Abia cand faci depunere intri pe cel real, si atunci au tot interesul sa iti dea bonususul, ca sa iti ia banii reali, cum spuneam mai sus, daca tu traiduiesti cu spread mediu de 5 pipsi, la milionul rulat dai brokerului spread de 500 de parai in total, din care el, desigur, isi permite sa dea 50 inapoi...

 

Nu ma intelegeti gresit, deschideti cont la Deltastock daca va atrag spreadurile lor, daca va place platforma, daca gasiti nu stiu ce facilitati care nu sunt la alti brokeri, etc., poate ca Deltastock este un broker bun (nu am eu de unde sa stiu, care nu am tranzactionat cu ei niciodata) pana la urma, dar oameni buni, NU deschideti cont la ei doar pentru bonusul ala. Aia e hartia cu clei de care sa se lipeasca muştele....

 

Chiar m-ar interesa ce spune Deltastock relativ la chestia asta, stiu ca aveau obiceiul sa mai posteze pe vamist din cand in cand...

Editat de tradelover
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 1 lună mai târziu...
  • 2 săptămâni mai târziu...

50$ de la CMS fara a face depunere

 

A se introduce codul promo 50MICJULY la inscriere pentru calificarea la această promoţie.

Linkul

 

later edit: Cautand brokeri cu platforme mobile am dat de cms si de aceasta oferta, insa nu am incercat decat platforma mobila de la ei. Nu stiu cum e cu promotia.

 

later later edit: am incercat si am primit cei 50$. Spor la pipsi!

Editat de sian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.