Sari la conținut

Patternuri


Postări Recomandate

Doar de saptamana asta m-am apucat sa le tranzactionez. Din toate tranzactiile luate la astfel de patternuri 8 au iesit pe plus si una cu full stop loss... dar asta la stilul meu de a intra si a iesi... poti sa le abordezi in mai multe feluri intrarile si iesirile la astfel de patternuri. chiar vorbeam cu criodi despre asta pe mess

 

eu personal astept un fel de semnal cum ca ar aparea acel val pe care il urmaresc. altii prefera sa foloseasca ordine de tip limit pentru a avea un sl mai mic. intr-un astfel de caz e probabil sa ai mai multe pierderi mici dar castiguri mai mari. depinde de la om la om, in functie de caracter si stilul care ti se potriveste. Mai importanta decat toate e iesirea pentru ca poti sa iti pui un target mic in funcite de un nivel Fibo sau poti sa mergi cu trailing stop sa o lasi cat mai mult la cele care merg in favoarea ta

 

O statistica concreta si relevanta ar trebui facuta dupa 6 luni de tranzactionare nu dupa 4 zile :D si rezultatele vor depinde de abordarea de trading in primul rand si nu de depistarea patternurilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.