Sari la conținut

Windows Virtual Private Server


Postări Recomandate

Pentru că al meu de obicei merge 24/7.

Offtopic
Știu, știu, poluez, Captain Planet will punish me. And the Planeteers. Sper că mai ales Linka, tare rău am mai fost anul ăsta...
Editat de Cityzen
Adaugat tag offtopic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, frumoasa prezentare, inca un pic si ma convingi. Deci sa inteleg ca pentru 10$ pe luna aleg ce broker vreau eu si imi rulez non stop ea-ul de pe vps fara alte batai de cap?

Da ! Poti rula mai multe instante de MT4. Am citit pe un forum de cineva care rula 8 instante pe acelasi VPS.

Iti instalezi ce vrei pe acel computer. Poti lucra cu 4 brokeri diferiti in acelasi timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat pe siteul recomandat de tine si am mers la live chat sa vorbesc cu un reprezentat. i-am zis ca ma intereseaza pentru forex trading si prima intrebare a fost cate platforme metatrader vreau sa rulez... :)) Deci baietii chiar se ocupa de asa ceva si probabil au clienti care ruleaza ea-uri pe mai multe platforme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au special Forex VPS care e 12$ si Entry Level Lite Windows VPS cu 10$.

Diferenta este de spatiu pe disk si ca ai instalat deja un MT4.

Din punctul meu de vedere nu merita tinand cont ca nu vei ocupa atata spatiu si RAM-ul si procesorul sunt la fel.

Oricum poti face upgrade ulterior fara sa pierzi nimic.

 

"Baietii:" au 4 datacentere in state in care sunt hostate si alte companii mari:

http://www.ucvhost.com/Network.aspx

 

PS: Nu vreau sa fac reclama dar am cautat foarte mult cea mai buna solutie si crede-ma ca ei sunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...
  • 3 luni mai târziu...

@radu103:

De cat timp ai cont la ei? A fost totul ok pana acum? Ai vreo metoda sa verifici ca ruleaza tot timpul?

Am vrut sa imi cumpar si eu pachetul entry level dar mi-e sa nu fie neseriosi. Site-ul mi se pare neprofesional si nu au pomenit nimic de minimul de 3 luni pe care trebuie sa-l platesti in avans cand deschizi contul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.