Sari la conținut

Discutii despre topicul Analiza Ichimoku Kinko Hyo


Cityzen

Postări Recomandate

Andrei doar daca spectatorii nu aplauda sau nu sar in picioare asta nu inseamna ca ei nu exista. Cred ca sunt suficienti care ar urmari cu interes topicul doar ca ei nu simt nevoia sa intervina. Daca noi nu stim nimic nu prea avem ce sa postam, doar eventuale intrebari...

 

Tipul asta de analiza este probabil in topul forumului alaturi de Elliot Waves si daca tu esti dispus sa continui sa postezi eu tind sa cred ca interes de a citi acest topic exista de la suficienti membrii.

 

In pollul de la inceputul topicului 21 de persoane au votat ca sunt interesati de analzie video din aceasta perspectiva de analiza. 21 de spectatori e ceva pentru un inceput si oricum vor mai aparea multi alti curiosi care nu au nimic de pierdut daca trag cu ochiul la analizele tale.

Editat de Cityzen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Cityzen

Rolul oricarei informatii valide este unul pur educational nu unul de "tras cu ochiul". Trasul cu ochiul nu functioneaza suficient de bine pentru aceasta "indeletnicire", o stiu si eu si o stiu si altii. Trebuie mai multa implicare, mai multa dedicare, mai multa vointa. Nu stiu, poate e doar parerea mea sau nu stiu, asa vad eu lucrurile...

Editat de Cityzen
Eliminat tag-ul offtopic o data cu mutarea postului in alt topic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Andrei era o metafora cu tenta de umor nu trebuia sa o iei la propriu. Idea era ca poate la inceput unii nu sunt interesati dar sunt curiosi si atunci se uita, urmaresc si intre timp isi dau seama ca merita mai multa atentie si studiu.

 

21 de oameni au votat ca te vor si tu nu faci nimic. De ce? Pentru ca sunt prea putini? Ziceai ca ar fi un monolog pe o scena cu un singur spectator dar spectatori sunt destui asa cum am mai spus. Daca te-ai razgandit atunci putem sterge chestionarul acela.

 

Later edit: s-au facut 22 :))

Editat de Cityzen
Eliminat tag-ul offtopic o data cu mutarea postului in alt topic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Cityzen

Orice idee merita mai multa atentie, sincer. Problema este cum discernem pentru care sa alocam mai mult timp in studierea ei, verificarea ei, samd? Nu e vorba de o lupta de convingere, nu sunt indreptatit sa zic ca o metoda este mai buna sau alta, zic pur si simplu ca si cea mai idioata idee de pe acest forum merita tratata cu respect, insa nu se bucura de acest lucru. Oare de ce?

Nu mi-am dat seama de gluma, iau totul prea in serios, poate. Nu am gasit alta modalitate mai "pozitiva" de a trata lucrurile de acest gen decat cu seriozitate maxima, chiar nu e joaca in asta.

Editat de Cityzen
Eliminat tag-ul offtopic o data cu mutarea postului in alt topic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar tu ce ai inteles din

 

21 de spectatori e ceva pentru un inceput si oricum vor mai aparea multi alti curiosi care nu au nimic de pierdut daca trag cu ochiul la analizele tale.

???

 

Nu toata lumea stie de ichimoku dar este un inceput pentru toate. Asta vroiam sa spun cu trasul cu ochiul. Nestiutorii care nu au auzit dar sunt curiosi, la inceput vin doar sa vada despre ce este vorba CU ALTE CUVINTE TRAG CU OCHIUL si pe parcurs ei pot deveni fani imapatimiti si seriosi ai acestei analize. Eu chiar nu inteleg de ce nu intelegi.Nu era vorba de o gluma in sensul de batjocura sau neseriozitate. Era doar o exprimare metaforica.

 

Nu pun tagurile de offtopic pentru ca intr-un fel este ontopic, vorbim despre aceasta analzia si despre motivele pentru care nu vrei sa mai continui.

 

Later edit: s-au facut deja 23...

Editat de Cityzen
Eliminat tag-ul offtopic o data cu mutarea postului in alt topic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Cityzen

Nu e interes, ti-o zic eu. Daca s-ar citi topicul de la inceput s-ar intelege, nu e nevoie de mii de exemple si tot tacamul de mura-n'gura. Faptul ca apare cate unul si intreaba ce e Ichimoku dovedeste ca nu a citit topicul de la inceput. No comment. Fiecare trage singur concluzile.

Editat de Cityzen
Eliminat tag-ul offtopic o data cu mutarea postului in alt topic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si atunci de ce mai lasi chestionarul acela acolo? Esti dezamagit ca nu sunt 100 sau 1000 de doritori? Sau care e problema? De ce nu continui?

 

Apropos, putem sa luam seria asta de posturi sa creez un nou topic pentru discutii despre acest topic si aceasta analiza daca preferi asa.

Editat de Cityzen
Eliminat tag-ul offtopic o data cu mutarea postului in alt topic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Cityzen

Nu vreau sa sterg chestionarul, pentru asta exista stafful forum-ului care poate sa il stearga sau nu dupa propria vointa si intelegere, desigur. Nu sunt dezamagit ca nu sunt 100 sau 1000 de voitori, nu e suficient. Sa fie 100 sau 1000 de participanti. Ma intereseaza sa se posteze macar ceva constructiv pentru a continua cu analizele.

Poti sa faci invizibile aceste posturi, care nu sunt la topic.

Editat de Cityzen
Eliminat tag-ul offtopic o data cu mutarea postului in alt topic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.