Sari la conținut

Cereri de EA-uri pe privat sau pe mail


Postări Recomandate

  • 7 luni mai târziu...

Buna baieti ..... pentru cei doritori si eu fac programare in MQL4 de aproape un an si am o grooaza de experienta in programarea robotilor.... asa ca putem impreuna sa implementam strategii ... .... regulamentul preturile si conditiile lui tradelover sunt de bun simt si stau in piciare pentru cei ce doresc o colaborare cu mine ...... in plus ar mai fi de adaugat faptul ca sunt axat pe EA-uri care tranzactioneaza automat si nu ma programez indicatori ( nu fac indicatori).... Lucrez pe platforma MT4 de la Admiral Market 4 sau 5 digits .... si ar fi de preferat ca testarile sa le executam acolo ....daca doriti neaparat testari pentru alte platforme la alti brokeri mai introducem ceva la pret...... preturile sunt de bun simt ..incepand de la gratis ( pentru cea mai buna strategie ...carea face 50-100% lunar 3 luni la rand cu risk 2% /trade ) pana la multi bani ..pentru cea mai proasta strategie (cu care pierdem timpul de dragul programarii - ca are omul o ambitie sa vada cum functioneaza o strategie care i se spune ca nu functioneaza) ..... deasemena va pun la dispozitie experienta mea in trading si roboti.... .... punem in opera cu cea mai mare placere strategii adevarate cu consultarea mai multor TF-uri....... APROPO disponibilitatea mea este doar pentru cei ffffff.seriosi , orice urma de neseriozitate ....intrerupem relatia brusc. fara obligatii chiar si cu returnarea banilor daca e cazul.... scopul meu nu este sa va iau banii pe 5 linii de cod..... ci sa facem un sistem de tranz. beton....care sa poata fi productiv si sa faca bani....nu pierdem timpul cu lucruri deja stiute sau testate de mine inainte .... .... Contactati-ma daca aveti o propunere serioasa pe: 073.2008.437 sau ram_rom2009@yahoo.com

Editat de romeo_ilie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo domne' oferta pare de bun simt.

 

Imi permit sa-ti dau un sfat, tocmai pentru ca mesajul pe care l-ai transmis e chiar ok:

Incearca, mai ales daca faci un fel de reclama, sa asezi un astfel de text lung mai prezentabil in pagina. Nu de alta, dar ee f greu de urmarit :)

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da , aveti dreptate .....textul nu e prea prezentabil, acum vad si eu , imi pare rau, sunt incepator in a scrie pe forum-uri , sorry

Am incercat sa-l modific la cateva zile dupa dar se pare ca nu mai pot (ori nu stiu eu cum)

 

Cat priveste " reclama " nu asta era intentia , pur si simplu doream sa vin in sprijinul membrilor si a topicului cand, am constat ca nu sunt prea multi interesati in efectuarea programarii .......... iar daca suna a reclama(si nu e permis) putem sa-l stergem.

 

Multumim frumos pentru sfaturi,

incercam sa corectam din mers

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rahat cu apa rece, era o delicatesta. Un "dulce". pe vremuri, sanatos si bun.

Azi..., daca nu bagi superdulciuri din angro uri, esti fraier,

 

In Forex, pe vremuri, si chiar azi, un 20% pe an, e sau era o delicatesa, Un "dulce", sanatos si bun,

Azi, daca nu cauti 100% la trei luni, esti fraier.

 

Acum cateva zile, am vorbit cu un "programator" pe nume Romeo_Ilie incercand sa colaboram. Nu e importanta suma pentru ca nici nu am ajuins acolo. Posted Image.

 

In schimb, am fost apostrofat ca sistemul meu nu e pe placul sau, Sigur ca m-am mirat intial, Nu am inteles ce legatura are "a place" cu "a face" sau cu "a putea face".

 

Toate bune pana cand, inteleg ca defapt, dumnealui dorea sa afle cu lux si deamanunt, sistemul meu, incercand sa puna pe hartie condiitiile de intrare, pe cateva exemple ce incercam sa le expun, dar care nu puteau apartine unui EA, ca model de tranzactionare, ci erau, pur si simplu doar exemple.

 

Gradina Domnului e Mare dar nici asa..... Una e sa spui ca faci ceva pe bani si daca e si profitabil poate mai reduci la pret sau faci chiar gratis, si una e sa-ti dai cu parerea in necunostinta de cauza zicand ca sistemul "meu" nu e bun.

 

Logic, ar fi trebuit sa fii pus statementul meu pe share, dar nu am facut-o. Acum zic ca am facut rau.

 

Cum poti sa te pronunti asupra unui lucru, fara sa stii nimic despre el, doar avand "impresia" ca stii?

 

Logica mea zice ca era firesc sa-mi iei banii si sa taci.

 

In Forex, toti, cu mine in frunte, ne pronuntam intr-o directie zilnic, si nu o data, stiind ca, avem sansa sa o dam "de gard" oricand. Cautam probabilitatea, statistica, dar sa spui ca, ce vad la prima vedere, nu e bun, chiar daca stii ca, tu,criticule, nu esti profitabil?

 

De unde siguranta ta in a da verdicte? Cumva, ai gasit vre-un sistem de trade profitabil si ce vezi in jur pute?

 

De unde ai tu, criticule, garantia ca, ceea ce zic eu e prost?

 

Dar, problema a aparut mai tarziu. Intreb: dar la ce perioada ai testat dumneata robotii tai? Raspuns: 3 luni.

Si-mi doresc un sistem care sa aiba SL fix, si sa dubleze la 3 luni cel putin de acum in colo.

 

Daca fac un calcul extrem de simplu iese asa:

 

1000$X3 luni=3000$

Intr un an, am 12 mii de Dolari

in 2 ani am pe la 250 de mii de Dolari, dubland si tot dubland la 3 luni.

 

 

Eu zic ca...pe vremuri, rahatul cu apa rece, era mai sanatos decat chimicalele de azi.

 

Intortochiate sunt caile Domului!

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa imi incerc si eu norocul de "programator", numai ca nu o sa programez nici in mql4 si nici nu o sa fac experti pentru ca o sa vina pe aici oameni cu sisteme expert cu un cross de medii mobile crezand ca l-au luat pe dracu de picior.

 

In concluzie programez in mql 5, free, paneluri/tooluri/scripturi pentru MT5 doar daca consider ca ideea este populara si mai poata fi folositi si de alti traderi.

Daca nu consider ideea populara ori nu programez, ori programez contra cost.

Editat de Mangusta
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnului ..... Barbones

...nu imi sta in caracter sa intru in polemici fara sens, dar cred ca acestui domn trebuie sa dau replica acuzatiilor aduse

 

1. In primul rand orice programator pentru a face un cost estimativ al lucrarii trebuie sa stie exact despre ce este vorba .... (cu creionul si hartia daca e posibil) ..sa inteleaga exact ce doreste clientul sau

 

2. Daca cumva sistemul dumneavaostra este asa de secret ...atunci nu apelati la programator .... invatati dumneavaostra programare, căci altfel ........ trebuie sa va dezamagesc dar orice programator inainte sa va programeze EA-ul trebuie sa afle cu lux de amanunte despre sistem, si mai mult trebuie sa-l si inteleaga din punct de vedere logic si functional

 

3. Citez din textul dumneavaostra: "Logica mea zice ca era firesc sa-mi iei banii si sa taci." .. V-am spus din start si v-o repet public ..... scopul meu nu era, (nu este) sa va iau banii ci sa facem din ideea omului o solutie profitabila ... care poate chiar s-o si impartasim altora .... .sa facem si pe altii fericiti .... dar se pare ca logica dumneavaostra nu cuprinde asa ceva .....

 

4. Că nu era de natura mea sa va judec sistemul .- AVETI DREPTATE - insa se pare ca Dumnezeu a dat fiecaruia dreptul a alege in care directie sa-si investeasca timpul si resursele. Posted Image Asa ca: daca eu consider ca sistemul dumneavaostra nu este interesant , asta nu inseamna ca el nu poate fi profitabil ... ci insemneaza doar ca eu nu sunt dispus sa investesc timp in el ... si, nu inteleg ce va supara. ???

 

5. Iar eu ... vis-a vis de profitabilitate.. nu am facut afirmatii gratuite. ......chiar daca nitzel exagerat , pentru ca lumea sa inteleaga.... ca nu voi pierde timpul ...asa doar de dragul programarii - sau ca sa vada unii ce iese la sfarsit .... experienta mea imi spune din start daca sistemul are sanse peste 50% sa se inscrie in ceea ce numesc eu profitabilitate .... si atunci sa devenim parteneri in echipa ce va face un expert bun

 

6. Pentru restul toti ceilalti care mai au idei va spun ....ca orice robot bun EA iese cu multa transpiratie si efort din ambele parti.... nu este suficienta doar ideea si sa bagi 2 linii de cod .. trebuiesc...teste si teste unde se adaugata filtre si analize si conditii ulterioare intrarii in piata .... nu e simplu ....asa cum pare , un EA cat de cat bun dureaza cel putin 2-3 luni de colaborare .... asa ca dati-mi voie sa-mi aleg ca partenerii sa fie pe sufletul meu. - fara suparare

Editat de romeo_ilie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Mangusta, orice sistem gandit si programat are sanse EGALE cu orice alt sistem sa mearga sau nu. Ea ul care am vrut sa-l fac cu tine bazat pe MA uri, l-am facut cu altcineva si functioneaza si azi.Nu m-am asteptat sa fac milioanele si nici de la cel care il fac acum nu astept asa ceva. Scopul este sa fie profitabil, normal, dar doar testul spune daca este sau nu.

 

Acum lucrez cu un programator de pe mql5 ce codeaza orice, si mt4 si mt5. La job au fost candidati care ori au recunoscut ca nu stiu sa codeze ce cer eu sau ca dureaza prea mult, dar niciunul nu a spus ca nu e interesant ce spun pentru ca pur si simplu nu ii interesa daca merge sau nu.

 

Tot aici pe forum a mai aparut cineva care zicea ca e programator si ca accepta joburi contra cost. In final, nici macar o linie de cod nu am vazut dar, in schimb, interesul era pentru sistem. Pentru inceput am cerut sa aduca in EA un indicator , doar atat. Nici dupa 3 saptamani nu a reusit, ba ca nu intelege ce vreau, ba ca nu e timp, etc.:) Pierdere de timp din partea lui, oare? Poti sa spui ca un programator trebuie sa stie tot intial ca sa stie ce are de facut. Complet neadevarat. Interesul multora este pentru sisteme si nu pentru codare, in ideea ca, din 30 de fraieri care vin la codat, macar 1 idee din ele il poate ajuta.

 

Referitor la sistem. Pe forum e plin de sisteme, crossuri, Elliot, TL, Sup/Rez, Fibo, indicatori cu miile, etc. Este Elliot mai profitabil decat alt sistem? sigur ca nu asta conteaza ci ce pregatire are cel din spatele sistemului, dar si asa, in final conteaza rezultatul, pentru ca doar rezultatul final iti sustine modelul. Poti sa fi toba de "carte" dar daca pierzi, mai bine te faci Analist Financiar si mananci o paine din industria asta dar nu din trade.

 

Este un tip, Michael Burry care azi e multimilionar. Tipul acum vreo 5 6 ani a observat ceva ce nimeni nu credea ca se va intampla si a facut un model din idee. A facut un fond de investitii si a asteptat. In asteptare, cei care au venit cu banii au inceput sa-si piarda rabdarea."Ce fel de model e asta..., " "noi ne retragem banii!... "nu am incredere"....

 

In acea perioada, omul parea un fraier, un om cu o idee pierzatoare. Acei investitori nu aveau cum sa stie daca vor fii sau nu profitabili mai ales ca anii treceau. Modelul omului putea sa rupa piata sau sa inchida fondul definitiv.

 

Ce vreau sa zic este ca nici la casele mari nu ai cum sa sti ce sanse, ce directie sa iei cu 100% acuratete, indiferent de model. Asa a si aparut HFT, lupta cu probabilitatea, cu procentele. Nenumarate modele de trade HFT se nasc si mor lunar, asta inseamna ca cele care se vor naste, sunt din start proaste? fara sa le testezi? pentru ca nu sunt "populare" ciudat mod de a gandi.

 

In final, modelul omului nu numai ca a functionat dar a devenit o revelatie. Din 2 milioane de Dolari a facut 100 de milioane si asta doar pentru un singur investior.

Este cel mai cunoscut trader azi, este cel care a fost printre primii, daca nu chiar primul, care a pariat impotriva subprime mortgage si chiar el spune ca de formatie el este de formatie bull trader.

 

Azi, omul nu are nevoie de critica nimanui pentru a folosi propriul model. Azi este printre cei mai bogati oameni si printre cei mai cunoscuti traderi. Tranzactioneaza singur, fara investitori, cand vrea si cum vrea. Pentru ca are cu ce.

 

Cum parea el cu 5 ani in urma? Un luzar, cu idei "nepopulare". :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.