Sari la conținut

Proaspat Incepator


Alex90

Postări Recomandate

Buna ziua,

De cateva luni stau pe demo de ma MT si ieri am decis sa intru cu o suma de 100 euro.

Dupa cateva ore am reusit sa castig 50 euro, nu am folosit stoplose unica strategie pe care am folosito este acea de a fi foarte precaut si sa investesc putin size maxim 0.02 si sa ma multumesc cu castiguri multe dar putine in profit de 0,20-1. Este o strategie buna pe termen lung?

dupa un calcul m.as multumi cu 30euro pe zii. tranzacti facute doar pe EURUSD, maxim am pierdut 10euro dupa ce am cumparat si a grescut mult aseara.

 

Scuzatima pentru gramatica, am fost plecat de mic in multe tari.

Editat de Alex90
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

A nu folosi Stop Loss este ca si cum din start ai plecat cu ideea ca daca ii pierzi ... asta e, daca ii dublez ... e bine.

Sa presupunem ca, in urmatorul an vei reusi sa faci 5000 sau 10 mii de dolari cu tehnica asta si tot atunci pretul, cel putin o data, nu mai vine aproape de intrarea ta ca sa poti sa inchizi cu o pierdere cat mai mica. Ce se va intampla atunci cu munca ta de 1 an si cu banii?

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai despre asta este vorba in toata povestea asta. Cum faci sa sti unde se va duce pretul. Altceva nu ne mai intereseaza daca stim asta, dar cum asta este cea mai mare necunoscuta atunci,daca tot nu stim unde se va duce ci doar banuim , in caz ca se duce invers pozitiei adica, daca dai buy si pretul se duce in Sell, sa protejezi contul cu Stop Loss. Adica atunci cand pui un ordin in piata Buy sa treci si la rubrica stop loss un numar cu un anumit numar de pips mai jos care tu consideri ca nu va fi atins inainte sa atinga take profit sau daca il atinge inainte, valoarea pierderii sa nu fie mai mare de cat ti-ai dori sa pierzi. Asta se calculeaza in functie de cati bani pui pe un pip ori cati pipsi sunt de la locul unde intri pana la locul unde ai plasat Stop Loss ul. Daca pui 1 dolar pe pip la risc si pui stop loss ul cu 100 de pips mai jos de intrarea ta si pretul nu se duce in buy ci in sell ai pierdut 100 de dolari. Asta e groso modo dar in mare asta e idea.

 

Eu zic sa te duci pe Babypips si sa faci acolo gradinita. E foarte buna. Chiar asa se numeste cursul ala gratis. Are 12 clase parca si te invata ABC ul. Si eu si majoritatea de aici am trecut pe acolo la inceput.

Succes.

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa te duci pe Babypips si sa faci acolo gradinita. E foarte buna. Chiar asa se numeste cursul ala gratis. Are 12 clase parca si te invata ABC ul. Si eu si majoritatea de aici am trecut pe acolo la inceput.

Succes.

 

Sau citesti tot forumul asta cap-coada, cum am facut noi toti la inceput, si o sa inveti in proportie de 90% cu ce se manaca treaba asta, dupa aceea pentru restul de 10% mai complicat iti vom raspunde noi la intrebari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.