Sari la conținut

Semnale Forex - by dirzuandreiovidiu et al.


rox

Postări Recomandate

USD/CAD (cadru de timp: 4h)

 

Buy stop: 1.00715

Stop loss: 0.99253 (146 de pips)

 

sau

 

Buy market: aproximativ: 1.0024

Stop loss: 0.99253 (98.7)

 

post-2510-0-66381500-1359634693_thumb.png

 

Nota: Pierderile asumate (stop-loss-urile) se vor modifica gradual si voi posta aici update-urile lor. Cele initiale (la deschiderea tranzactiei mele au fost la 0.99067) adica cu 18.6 pips mai jos.

 

Oricare din tranzactii pot fi efectuate, eu sunt deja in cea din prima caci am avut semnal la acel nivel insa perechea a mai coborat, intre timp.

 

Tranzactiile sunt efectuate pe acelasi principiu folosit si la tranzactiiile perechii GBP/USD.

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AUD/USD (cadru de timp: 1h)

 

Sell market: aproximativ 1.0410

Stop loss: 1.04805 (aproximativ 705 pips)

 

sau

 

Sell stop: 1.04045

Stop loss: 1.04805 (76 pips)

 

post-2510-0-31494500-1359635348_thumb.png

 

Nota: Pierderile asumate (stop-loss-urile) se vor modifica gradual si voi posta aici update-urile lor. Cele initiale (la deschiderea tranzactiei mele au fost la 1.04968) adica cu 16.3 pips mai sus.

 

Oricare din tranzactii pot fi efectuate, eu sunt deja in cea de-a doua caci am avut semnal la acel nivel insa perechea a mai urcat, intre timp.

 

Tranzactiile sunt efectuate pe acelasi principiu folosit si la tranzactiiile perechii GBP/USD si-n postul anterior.

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GBP/USD, cadru de timp: zilnic (n.a. eng. daily)

 

Sell limit: 1.58238

Stop loss: 1.59675

 

post-2510-0-65623400-1359639113_thumb.png

 

Nota: Pierderile asumate (stop-loss-urile) se vor modifica gradual si voi posta aici update-urile lor. Cele initiale (la deschiderea tranzactiei mele au fost la 1.5988) adica cu 205 pips mai sus.

 

Succes!

 

later edit: in loc de 205 pips mai sus scrisesem 205 pips mai jos.

Editat de Stefan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GBP/USD, cadru de timp: zilnic (n.a. eng. daily)

 

Sell limit: 1.58238

Stop loss: 1.59675

 

post-2510-0-65623400-1359639113_thumb.png

 

Nota: Pierderile asumate (stop-loss-urile) se vor modifica gradual si voi posta aici update-urile lor. Cele initiale (la deschiderea tranzactiei mele au fost la 1.5988) adica cu 205 pips mai sus.

 

Succes!

 

later edit: in loc de 205 pips mai sus scrisesem 205 pips mai jos.

Update stop loss: 1.59659
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AUD/USD (cadru de timp: 1h)

 

Sell market: aproximativ 1.0410

Stop loss: 1.04805 (aproximativ 705 pips)

 

sau

 

Sell stop: 1.04045

Stop loss: 1.04805 (76 pips)

 

post-2510-0-31494500-1359635348_thumb.png

 

Nota: Pierderile asumate (stop-loss-urile) se vor modifica gradual si voi posta aici update-urile lor. Cele initiale (la deschiderea tranzactiei mele au fost la 1.04968) adica cu 16.3 pips mai sus.

 

Oricare din tranzactii pot fi efectuate, eu sunt deja in cea de-a doua caci am avut semnal la acel nivel insa perechea a mai urcat, intre timp.

 

Tranzactiile sunt efectuate pe acelasi principiu folosit si la tranzactiiile perechii GBP/USD si-n postul anterior.

 

Succes!

Update stop loss: 1.04724

 

USD/CAD (cadru de timp: 4h)

 

Buy stop: 1.00715

Stop loss: 0.99253 (146 de pips)

 

sau

 

Buy market: aproximativ: 1.0024

Stop loss: 0.99253 (98.7)

 

post-2510-0-66381500-1359634693_thumb.png

 

Nota: Pierderile asumate (stop-loss-urile) se vor modifica gradual si voi posta aici update-urile lor. Cele initiale (la deschiderea tranzactiei mele au fost la 0.99067) adica cu 18.6 pips mai jos.

 

Oricare din tranzactii pot fi efectuate, eu sunt deja in cea din prima caci am avut semnal la acel nivel insa perechea a mai coborat, intre timp.

 

Tranzactiile sunt efectuate pe acelasi principiu folosit si la tranzactiiile perechii GBP/USD.

 

Succes!

Update stop loss: 0.99273
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

USD/CAD (cadru de timp: 4h)

 

Buy stop: 1.00715

Stop loss: 0.99253 (146 de pips)

 

sau

 

Buy market: aproximativ: 1.0024

Stop loss: 0.99253 (98.7)

 

post-2510-0-66381500-1359634693_thumb.png

 

Nota: Pierderile asumate (stop-loss-urile) se vor modifica gradual si voi posta aici update-urile lor. Cele initiale (la deschiderea tranzactiei mele au fost la 0.99067) adica cu 18.6 pips mai jos.

 

Oricare din tranzactii pot fi efectuate, eu sunt deja in cea din prima caci am avut semnal la acel nivel insa perechea a mai coborat, intre timp.

 

Tranzactiile sunt efectuate pe acelasi principiu folosit si la tranzactiiile perechii GBP/USD.

 

Succes!

Update stop loss: 0.99273

 

 

Update stop loss: 0.99284
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum, doar Adrian Bc s-a apropiat si a inteles ce am vrut sa expun. Ideea e ca pretul odata intors dintr-un trend ascendent, face retrace-uri mai mici in directia up, timing-ul e totul. Abia atunci putem avea un rr cat mai bun.

 

Exemplul il pot da chiar acum:

 

Am luat doua tranzactii pe GBP/USD, in directie jos (down).

 

post-2510-0-67695300-1359563848_thumb.png

 

Prima, dupa cadrul de timp de 30 de minute, deschisa in 15 ianuarie, momentan are 152 pips asigurati pe profit, dupa ce avusese initial un stop loss de 162 de pips. Deci stop-loss-ul tranzactiei a fost coborat 314 pips.

 

A doua, dupa cadrul de timp zilnic, deschisa pe 25 ianuarie, momentan stop-loss-ul este inca in zona negativa, la 146 de pips dar care, ca si in cazul primei tranzactii va fi mutat zi de zi, caci e dupa cadrul de timp daily, pana cand va intra in profit. Stop-loss-ul acesteia n-a fost coborat decat 19 pips, de la valoarea sa initiala.

 

Concluzia: O tranzactie sau o multitudine de tranzactii prezinta grade de siguranta mai mari, desi aceste mentiuni suna prea idealistice, insa n-am gasit altele mai potrivite, doar cand pretul s-a intors suficient de mult dintr-un trend (crescator sau scazator) incat corectiile contrare intrarii dumneavoastra sa fie nesemnificative si sa nu ameninte stop-loss-ul (desi stiu ca pentru multi e o tentatia foarte mare de a intra mai devreme intr-o tranzactie, cum ar fi un pattern de candele, un varf oarecare, samd), incat sa se poata adauga tranzactii (piramidari) iarasi si iarasi si iarasi pana cand trend-ul se va fi epuizat si stop-loss-urile lor vor fi incasate. Iar stop-loss-ul sa fie in deplina concordanta cu ce face pretul, daca pretul nu coboara/urca prea vijelios atunci nici stop-loss-ul sa nu fie modificat foarte mult. Asta e opinia mea obiectiva de a profita la maximum de miscarile puternice ale perechilor.

Update stop loss (tranzactia dupa 30 de minute) : 1.59104 (1683 unitati asigurate in profit, cu doar 63 unitati mai mult de cat fusese la ultima prezentare)

 

post-2510-0-48344100-1359974276_thumb.png

 

In cazul miscarilor ample este foarte important sa aveti un stop-loss care sa permita tranzactiei dumneavoastra sa respire, nici prea apropiata, nici prea departata fata de nivelul pietei. Evident, timingu-l (sincronizarea pret/timp) este cea care face diferenta, pozitionarea buna a pierderii asumate (stop-loss) este doar o parte a iceberg-ului, as zice undeva pe la 20%, in cazul meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Membrii interesati sa primeasca aceste semnale, cat si altele (semnalele prezentate pe vamist sunt doar o parte dintre semnale), updatate mult mai des decat sunt expuse in acest topic, sa ma contacteze pe morraevo@yahoo.com. Vom discuta termenii in care doriti sa primiti aceste semnale, perioada de proba care v-ar conveni inainte de a le cumpara cat si alte tipuri de cerinte, in functie de dorinta individuala a dumneavoastra. De asemenea, daca aveti alte cerinte (cereri de analize, verificari de strategii, conceperi de strategii si alte servicii conexe cum ar fi asistenta in tranzactiile deschise deja ori corectarea unor tranzactii deschise neprofitabile) puteti sa le prezentati aici si ma voi ocupa de fiecare persoana in parte.

 

Membrii care posteaza offtopic sau subiecte nerelevante cu acest anunt, nu le voi lua in seama iar cei care vor sa imi adreseze alte intrebari pe care considera ca nu le pot pune aici, ii rog, de asemenea, sa ma contacteze pe privat ori pe adresa de mail.

 

Am lipsit o perioada cu semnalele demo pentru cativa membri care imi cerusera acest lucru, este vorba de: adiadi1980 si cambodgia. V-am retrimis pe privat semnalele cuvenite si am cerut o confirmare ca le-ati primit. N-am primit un raspuns sa imi confirme ca acest lucru s-a intamplat asa ca, poate vedeti acest anunta, in caz ca mai sunteti interesati de ele.

 

De asemenea, daca mai sunt membri, in aceiasi situatie sa ma contacteze ori postand aici, ori pe privat pe adresa sus-mentionata.

 

Cu deosebit respect,

Dîrzu Andrei Ovidiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

post-2510-0-67695300-1359563848_thumb.png

 

Prima, dupa cadrul de timp de 30 de minute, deschisa in 15 ianuarie, momentan are 152 pips asigurati pe profit, dupa ce avusese initial un stop loss de 162 de pips. Deci stop-loss-ul tranzactiei a fost coborat 314 pips.

Update stop loss (tranzactia dupa 30 de minute) : 1.59104 (1683 unitati asigurate in profit, cu doar 63 unitati mai mult de cat fusese la ultima prezentare)

 

post-2510-0-48344100-1359974276_thumb.png

 

In cazul miscarilor ample este foarte important sa aveti un stop-loss care sa permita tranzactiei dumneavoastra sa respire, nici prea apropiata, nici prea departata fata de nivelul pietei. Evident, timingu-l (sincronizarea pret/timp) este cea care face diferenta, pozitionarea buna a pierderii asumate (stop-loss) este doar o parte a iceberg-ului, as zice undeva pe la 20%, in cazul meu.

 

 

Update stop loss, tranzactia dupa 30 de minute: 1.58902 , cu doar 202 unitati (n.a. eng. pips) mai jos decat fusese in postarea anterioara. In acest moment sunt asigurate 1885 unitati.

 

post-2510-0-86196700-1360140592_thumb.png

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.