Sari la conținut

Postări Recomandate

Sell stop: 1.2982

Stop-loss: 1.3216

 

post-2510-0-90617100-1328625682_thumb.png

 

Money management: aceasta tranzactie nu are un target profit stabilit, tranzactia fiind adusa treptat pe profit prin micsorarea graduala a stop-loss-ului.

Editat de dirzuandreiovidiu
greseala typo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am moficat pending-ul tranzactiei intr-ucat piata a facut un nou high, asadar noii parametrii ai tranzactiei sunt:

 

Sell stop: 1.2993

Stop loss: 1.3287

 

post-2510-0-16812100-1328701197_thumb.png

 

Money management: aceasta tranzactie nu are un target profit stabilit, tranzactia fiind adusa treptat pe profit prin micsorarea graduala a stop-loss-ului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sef de ce as lua pozitii sell astazi cand privirea mea daltonista(reala) pe ansamblu imi spune sa iau buy? Nu as fi nici primul si nici vreo minune sa ma insel dar,as aprecia f mult o motivatie pertinenta pt sell acum.Poate de maine dupaamiaza... daca mr Draghi incepe sa aiba lapsusuri economice la conferinta de presa :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e sa o luam fundamental, Europa ramane instabila pentru restul anului, economic vorbind. Cat despre Draghi, nu prea vad ca pietele sa aiba incredere cum aveau in Trichet, e la inceput acum si chiar si fara lapsus-uri nu cred ca parea credibil.

 

Eu nu am spus sell acum, am pus un pending stop pe care il tot urc cu trecerea timpului. Ar fi aiurea sa iti zic sa intri sell acum (tip market).

 

Pun si explicatia tehnica, in graficul de mai jos:

 

post-2510-0-84294800-1328784107_thumb.png

 

Dupa cum observi pe termen scurt pretul a spart pivotul de la 1.3205. In aceste conditii ne asteptam fie:

1) sa se consolideze si sa plece iar la deal pana la nivelul de 38.2 Fibonacci a miscarii 1.4938-1.2623 (1.3507) sau sa stea in range sau/si

2) sa sparga pivotul si sa isi continue miscarea down initiala

Editat de dirzuandreiovidiu
adaugire
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am modificat parametrii tranzactiei, acestia sunt:

 

Sell stop: 1.3006

Stop loss: 1.3311

 

post-2510-0-52939500-1328785958_thumb.png

 

Money management: aceasta tranzactie nu are un target profit stabilit, tranzactia fiind adusa treptat pe profit prin micsorarea graduala a stop-loss-ului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca un sell pe euro este viabil la acest moment. In pofida tuturor prevestirilor rele euro a continuat fie sa creasca, fie sa stagneze, ori sa intoarca un trend descendent. De 2 ani de cand frec aceasta pereche, de fiecare data cand as fi jurat ca se duce la vale, imi facea cale intoarsa in stiluri de vorbeam singur. Binenteles ca indici tehnici sa explici orice directie a perechii se pot gasi, insa tind sa cred ca in momente cheie perechea este manipulata in stil barbar, si nu este lasata sa plece in jos. Iar acum, in apropierea lui 1.3 perechea este intr-o asemenea pozitie cheie. My 2 cents.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Modificarea parametrilor tranzactiei:

 

pending

Sell stop: 1.3026

Stop-loss: 1.3352

 

post-2510-0-60666700-1328871435_thumb.png

 

Money management: aceasta tranzactie nu are un target profit stabilit, tranzactia fiind adusa treptat pe profit prin micsorarea graduala a stop-loss-ului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.