Sari la conținut

Postări Recomandate

  • 2 luni mai târziu...

Merge aiurea tare piata cel putin zilele astea incepand de luni. Am o pozitie SHORT deschisa pe EUR/USD, iar de luni si pana acum se tot consolideaza. Aceiasi chestie este si pe alte paritati si pe indici.

 

Voua cum va merge?

Editat de Gigelul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Gigelul,

 

Mie, pe EUR/USD, imi merge foarte bine, alaturi de alte cateva perechi (in special EUR/CAD). Am, in total, 897 de pips profit (465 + 384 + 48, din trei tranzactii), dupa cum se poate vedea in imaginea de mai jos:

 

post-2510-0-44437300-1342122729_thumb.png

 

Am mai inchis una de 112 de pips, inainte de a a de deschide tranzactia de la valoarea 1.22572 (cea de 48 de pips).

 

post-2510-0-06118200-1342122916_thumb.png

 

Succes!

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am incheiat pe profit chiar azi o tranzactie deschisa de luni. Dar ma refer, ca in primele zile ale saptamanii asteia (luni si marti), efectiv piata s-a miscat numai in range. Hai sa zicem, ca miercuri si joi au mai fost ceva volatilitati mai maricele si am scos si eu profit.

 

La asta ma refer: evolutia EUR/USD pe luni si marti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.