Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
* * * * * 4 votes

NonLinearRegresion/zWinner/PremierStochastic/

strategie 1

• Please log in to reply
275 replies to this topic

#21 Magicianul

Magicianul

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 379 posts

Posted 30 August 2012 - 08:23 PM

Nu... intrebarile nu par asa... cum zici ...

Ar fi mai educativ sa-mi explici (daca poti/stii, bineinteles) de ce intrebarile nu par triviale. :) In alta ordine de idei, sa inteleg ca acei indicatori sunt gata codati, nu se poate vedea nicaieri un cod sursa? Pentru ca daca s-ar putea, un OrderSend nu cred c-ar fi greu de facut, cu niste blocuri conditionale, adica ... logica nu e greu de prins. Si programarea (daca ai mai programat si sub alt limbaj orientat obiectual/procedural) se prinde repede (cred!).

Nu intrebarile par cum zici... ci raspunsul ! Raspunsul ... dar poate doar parea asa... si in cazul asta ... fa ceea ce ai de facut ! Indicatorii sunt postati aici intr-un fisier rar , pe o pagina anterioara.(Acum , intr-un fel... pari a fi obligat sa demonstrezi ca raspunsul este altfel decat pare a fi ).
  • 0

#22 daemon_deluxe

daemon_deluxe

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 20 posts

• Tranzactionez din 2010
  • Broker curent MetaForex
  • Strategie/tehnica folosita Auto Trading

Posted 31 August 2012 - 07:26 AM

Nu intrebarile par cum zici... ci raspunsul ! Raspunsul ... dar poate doar parea asa... si in cazul asta ... fa ceea ce ai de facut ! Indicatorii sunt postati aici intr-un fisier rar , pe o pagina anterioara.(Acum , intr-un fel... pari a fi obligat sa demonstrezi ca raspunsul este altfel decat pare a fi ).

:) Nu ar fi rau sa o si fac, mersi de indrumari. Postez aici ce am facut, daca ma infund undeva poate reusesc sa gasesc ajutor. Stiti voi, sharing is caring. :)
  • 0

#23 miki72

miki72

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 8 posts

• Tranzactionez din 2011
  • Broker curent admiral markets

Posted 01 September 2012 - 10:39 PM

as vrea sa testez aceasta strategie ,am descarcat indicatorii dar au extensia .RAR si MetaTrader4 nu-i recunoaste
are cineva acesti indicatori cu extensia EX4?
  • 0

#24 Magicianul

Magicianul

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 379 posts

Posted 02 September 2012 - 12:06 AM

as vrea sa testez aceasta strategie ,am descarcat indicatorii dar au extensia .RAR si MetaTrader4 nu-i recunoaste
are cineva acesti indicatori cu extensia EX4?

Glumesti ?!

descarci fisierul rar , dai dublu clic si il dezarhivezi !

Edited by Magicianul, 02 September 2012 - 12:06 AM.

• 0

#25 miki72

miki72

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 8 posts

• Tranzactionez din 2011
  • Broker curent admiral markets

Posted 02 September 2012 - 12:39 PM

da,simplu,cred ca mi se busise winrar-ul de nu mergea ,am descarcat o noua versiune si acum am reusit sa-i dezarhivez.
Multumesc Magicianule
  • 0

#26 Magicianul

Magicianul

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 379 posts

Posted 11 September 2012 - 12:47 AM

da,simplu,cred ca mi se busise winrar-ul de nu mergea ,am descarcat o noua versiune si acum am reusit sa-i dezarhivez.
Multumesc Magicianule

asa... si ?!
ai facut ceva ?!
stii macar cum se pune intr-un EA , indicatorul Zwinner ?!
stie cineva ?
  • 0

#27 daemon_deluxe

daemon_deluxe

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 20 posts

• Tranzactionez din 2010
  • Broker curent MetaForex
  • Strategie/tehnica folosita Auto Trading

Posted 12 September 2012 - 08:56 AM

Multumesc Magicianule

asa... si ?!
ai facut ceva ?!
stie cineva ?

Multumesc Magicianule

asa... si ?!
ai facut ceva ?!
stie cineva ?

Termin cu programatul pentru ATC, si cu optimizatul in Matlab, si ma pun bine pe el. :) inca putina rabdare, te rog.
  • 0

#28 Magicianul

Magicianul

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 379 posts

Posted 18 September 2012 - 02:20 AM

am strans ceva banuti si am deschis un cont (sa nu radeti...)
(chiar am investit 30 de dolari !!)

(cu peste 100% profit intr-o singura zi )

Attached Thumbnails

• primul mieu cont real.png
  • primul cont.png
  • cont real_foto2.png
  • cont_real_f3.png

Edited by Magicianul, 18 September 2012 - 02:55 AM.

• 1

#29 Magicianul

Magicianul

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 379 posts

Posted 18 September 2012 - 08:26 AM

300 % intr-o singura zi

Attached Thumbnails

• DetailedStatement_real_F6.gif

• 0

#30 ZEN

ZEN

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 288 posts

• Tranzactionez din 2010

Posted 18 September 2012 - 09:23 AM

Mgicianule, esti eroul meu. M-ai salvat. Daca strategia ta o sa mearga, ma primeste gagica inapoi, pudelul amantei (a doua gagica) ma latra din nou si maicamea imi face iarasi crema de zahar ars.
Da-mi te rog un link de unde sa descarc indicatorii astia fabulosi sau baga-i aici sa-i pot descarca si eu. Daca treaba merge iti promit ca oriunde te-ai afla iti trimit un vin bun, cu adevarat bun, un Golem, numai sa-l mai gasesc pe undeva.

Toate cele bune!
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.