Sari la conținut

Risk / Reward Ratio Strategy - by johnbull


johnbull

Postări Recomandate

nu m-am gandit. Stiu unde sunt. Stiu ce profil au, stiu ca vor profit si stiu ce sa le spun si ce sa le arat. nu-i amagesc, ci pe fata. 1-2% din ei, vor veni. nu-mi fac iluzii: 1, max 2 din 100. Dar aia 2 vor fi ai mei. Sper.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aia n-au nici o sansa! am mai spus-o(scris-o): in piata exista 3 participanti: bulls, bears si cei de care nu vorbesc casele de brokeraj: the lambs.Parerea mea de roman e ca daca intri nepregatit in piata, nu esti un lamb, ci esti un bou!

Dar stii cum e: scoala se plateste!

Stiice-mi place de fapt la bursa asta sau ce-o mai fi? Aici nu mai conteaza cate clase ai, daca esti vreo fandosita sau unul care chiar munceste pt bani, nu exista simpatii si antipatii: daca ai gresit, platesti! Imediat!

Si asta imi place al dracului de mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Tocmai pt. ca cu totii iubim mai mult sau mai putin investitiile in forex, m-am gandit sa pun niste link-uri utile celor la inceput de drum, si nu numai: de pilda vor afla ca platformele si firmele care se ocupa cu forexul nu sunt acreditate de CNVM, pt ca CNVM se ocupa de bursa si nu de forex...si alte cateva exemple de cum sa deosebim un broker corect de un hot si un impostor!

Un alt site interesant este si www.reclamatiibursa.ro, mai ales pagina unde sunt date numele escrocilor care se dau brokeri la case de brokeraj, dar de fapt sunt doar niste talhari. Apar acolo nume de case de brokeraj de care sigur ati auzit, iar unii dintre dvs si-au luat deja teapa.

 

http://www.conso.ro/investitii/cotatiile-de-pe-platformele-[acronym="Piata valutara internationala (Foreign Exchange)' class='bbc ipSeoAcronym"][acronym="Piata valutara internationala (Foreign Exchange)' class='bbc ipSeoAcronym"][acronym="Piata valutara internationala (Foreign Exchange)' class='bbc ipSeoAcronym"][acronym="Piata valutara internationala (Foreign Exchange)' class='bbc ipSeoAcronym"]forex[/acronym][/acronym][/acronym][/acronym]-pot-ascunde-capcane-

forex[/acronym]-cum-ne-ferim-de-fraude"]http://www.conso.ro/investitii/tranzactii-forex-cum-ne-ferim-de-fraude

 

Deschideti ochii inainte de a casca punga! Le doresc lectura placuta inclusiv smenarilor care citesc vamistul, intre 2 telefoane date fraierilor!

Editat de johnbull
reparare link
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.