Sari la conținut

Risk / Reward Ratio Strategy - by johnbull


johnbull

Postări Recomandate

John sunt atat de convins ca persoanele care ti-au incredintat conturile au stiut de ce au facut asta si cu siguranta nimeni nu ar vrea sa arunce 50K pe geam.Sunt convins ca sunt pe maini bune banii si da brokerii sunt cei mai fericiti si castigati din toata treaba asta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De pescuit este usor, mai greu e sa-ti asumi esecul in cazul in care le pierzi la oameni banii. Eu am deja un joint account si partenerul ma bate zilnic la cap. Mai am si alti musterii care cred ca asta este treaba usoara. Am cativa prieteni pe care i-am refuzat. Cred ca o sa-i dau banii inapoi si partenerului asta care ma bate la cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

"Experienta m-a invatat cateva lucruri. Primul este acela de a-mi asculta instinctul, indiferent de cat de bine suna ceva pe hartie. Al doilea este ca in general esti mai castigat daca ramai alaturi de ceea ce cunosti, iar al treilea lucru este ca uneori, cele mai bune investitii sunt cele pe care nu le faci." - Donald Trump

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ johnbull

 

Salutare,

 

Printre statement-uri si grafice am observat ca tranzactionezi prin ordine Stop (Buy si Sell) mai mult Breakout-uri decat Corectii sau zone de Consolidare.

Asa este? (de curiozitate)

 

Doctortyby

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Tiberiu:

 

asa-i . mai mult pe breakouturi merg.

mai nou, intru si pe semnale bulish: pinbar, inside bar si bulish engulfing, breakout in sus. Neaparat cu risk/reward de minim 1/3 si un SL nu mai mare de 0,5%.

in mare cam asta e.

PS. + cate un pic de noroc, macar asa, cat un varf de cutit. Totul se amesteca bine. La desert se serveste...rabdare si tutun!

Bafta!

Editat de johnbull
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As fi interesat de urmatorul EA:

-sa-mi cumpere automat pe maxima lumanarii anterioare + 2 pipsi;

-sa-mi vanda automat pe minima lumanarii anterioare - 2 pipsi (aceeasi cantitate);

-sunt interesat de timeframe-uri de H1, H4 si D1;

-cantitate minim 0.1 max 1 lot;

- daca se poate, o optiune sa inchid la un moment dat toate ordinele deodata la un pret prestabilit;

-nici un fel de indicatori;

-prima data pe demo, apoi si pe real (nu stiu daca e vreo diferenta pe partea de programare din punctul asta de vedere).

PS. daca stiti vreun EA de gata care sa faca deja aceste lucruri, va rog sa-mi ziceti si mie.

Daca EA-ul asta ma ajuta sa fac bani, vei primi un OP.

Cu multumiri!

John Bull

Editat de johnbull
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.