Sari la conținut

Risk / Reward Ratio Strategy - by johnbull


johnbull

Postări Recomandate

@Tiberiu

parerea mea, pt ca mi-ai cerut-o, e urmatoarea: daca pariezi ca nebunu`, o sa-ti pierzi banii repede;

daca respecti toate regulile de money management, risk management, position sizing, analiza fundamentala, analiza tehnica, o sa-ti pierzi banii cu gratie, frumos, incet.

Vorba vecinului care are o firma de pompe funebre: pana la urma tot la mine ajung toti. Asa ca...cam degeaba ne zbatem.

PS. pun si o poza pt cei care poate au impresia ca vorbesc de pe demo: e unul din conturile reale, in care au fost 50.000 eur, si sper ca vor mai fi. Stiti cum e: speranta moare ultima, de regula, odata cu posesorul

post-6531-0-48539200-1355058759_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auch... (vis-a-vis de equity)

 

In ceea ce priveste Money Mg si Risk Mg, poate fi acelasi cu leverdge de 1:10 sau 1:100. Conteaza riscul asumat din valoarea contului care e acelasi.

Deci nu inteleg de ce ai spus ca pariezi ca nebunul...e acelasi pariu :)

 

Doar ca trebuie sa fim tot timpul atenti la suma maxima pe care o riscam sa o pierdem si sa nu lasam losers to run...just winners should run.

 

PS: Sa inteleg din imagine ca ramai long pe euro? :)

 

 

Success,

Tiberiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.