Sari la conținut

SL la break even automat


Postări Recomandate

  • Moderators

Pai nu-i script, e expert.

 

Scripturile ruleaza o singura data, atunci cand le initializezi. Nu se poate implementa ceea ce ai tu nevoie intr-un script. Ai nevoie de un expert care sa monitorizeze constant pretul si sa ia decizii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Pai ce spui tu se intampla numai daca pui expertul pe chart din nou (cand el ruleaza deja pe chart) - gen daca il tragi din stanga din lista cu experti pe chart (cam cum ai face cu un script de exemplu). Ca sa vezi valoarea adevarata cu care expertul lucreaza trebuie sa dai click dreapta pe chart, expert advisors, properties. Daca faci asta ai sa vezi ca expertul lucreaza cu valoarea care i-ai dat-o tu si nu cu aia care e default.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

I-am pus o variabila externa noua pentru cati pipsi sa puna peste/sub break even. Am pus-o by default la 10, adica un pip pe platformele cu 5 decimale.

ApoloManager.mq4

Editat de Criodi
Atasasem initial un fisier gresit. Am pus acum versiunea corecta.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.