Jump to content

[01 martie 2015] Vamist este prima si cea mai mare comunitate Forex din Romania. A luat nastere in 2005 si de-a lungul timpului a trecut prin mai multe transformari. Acum, dupa 10 ani, primim orice fel de traderi si investitori. Deci, indiferent daca tranzactionezi sau investesti in actiuni, valute, marfuri sau orice alt instrument, bine ai venit!

Vamist se transforma in comunitatea traderilor retail. Aceasta versiune a forumului va fi in continuare accesibila pentru oricine, dar numai in format read only.

Noua adresa este vamist.ro. Te asteptam acolo la discutii generale despre trading.

Photo
- - - - -

Blogul zilei, analiza zilei.

• Please log in to reply
94 replies to this topic

#91 ZEN

ZEN

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 288 posts

• Tranzactionez din 2010

Posted 15 October 2012 - 10:42 AM

Cred ca in 2009 am cumparat de la o librarie din Craiova, de prin centru, Cresus-confesiunile unui bancher toxic. Cine credeti ca a scris prefata!!!??? Mr. Sima. Si in prefata ce credeti ca a scris!? Nimic altceva decat ceea ce a reprodus in celebrele lui scrisori de saptamana trecuta.
Mare-i gradina lui Dumnezeu!
Am cartea acasa. Eu nu sunt acasa acum dar cum ajung acasa o fac cadou unuia dintre voi, daca o doriti.
  • 0

#92 johnbull

johnbull

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 397 posts

• Tranzactionez din 2006
  • Broker curent Saxo Bank si Admiral Markets
  • Strategie/tehnica folosita risk/reward ratio progresiv, piramidare

Posted 15 October 2012 - 10:47 AM

semne bune week-ul are...nu stiu pana cand...

Attached Thumbnails

• Untitled.png
  • Untitled 2.png

• 0

#93 ZEN

ZEN

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 288 posts

• Tranzactionez din 2010

Posted 15 October 2012 - 11:30 AM

@JohnBull: Succes!

Eu am deschis o pozitie short pe AUDUSD.
Pe EURUSD astept sa mai urce ca sa intru short.
  • 0

#94 bigflames

bigflames

Forexist in devenire

• Members
  • Pip
  • 35 posts

• Tranzactionez din 2010
  • Broker curent admiral markets
  • Strategie/tehnica folosita trend divergente,suport si rezistente

Posted 15 October 2012 - 02:50 PM

Johnbull uitandu-ma la pozitiile tale deschise imi amintesc de mine si iti spun sincer ca imi cam tremura camasa pe mine cand am vazut cum ai piramidat pe pierdere.La fel faceam si eu in trecut si sa fiu eu daca am reusit vreodata sa castig vreun ban din sistemul asta. Se spune ca cei care piramideaza pe + sunt cei mai meseriasi dar cu mana pe inima iti spun ca nu prea am intalnit persoane care sa piramideze pe + in schimb pe - chiar si eu ma numaram printre ei.
Bafta si sper ca macar tu sa reusesti sa scoti pe + ca mie nu imi iesea deloc cand foloseam tehnica asta .
  • 0

#95 ZEN

ZEN

Forexist activ

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 288 posts

• Tranzactionez din 2010

Posted 19 October 2012 - 12:09 AM

Divergenta pe USDCHF. Intru long! Primul grafic.
Divergenta pe AUDUSD pe H1. Am fost short, am facut cativa pips, am iesit dar am sa reintru short.

EDIT: am gasit si o divergenta pe EURUSD pe H4-graficul 3.

Attached Thumbnails

• usdchf-daily-o divergenta care semnalizeaza o inversare de trend. intru long!.gif
  • audusd-divergenta pe h1.gif
  • eurusd-divergenta h4.gif

Edited by ZEN, 19 October 2012 - 06:56 AM.

• 1

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Tranzactiile forex implica un grad ridicat de risc. Informatiile de pe acest site NU reprezinta recomadari de tranzactionare sau investitii.
Administratorii vamist.ro nu-si asuma responsabilitatea pentru eventualele probleme sau pierderi materiale aparute in urma utilizarii informatiilor de pe site.