Sari la conținut

Inca o strategie foarte simpla! Profitabila si asta? :)


Postări Recomandate

Sa presupunem ca avem o greutate, un centru de greutate mai corect....

Functioneaza forta de atractie sau nu?

Daca pretul se indeparteaza destul de acel centru de greutate, va exista o forta care sa atraga pretul spre acel presupus centru gravitaional? Se pare ca da... :)

Am scris un expert sa verific, deja in MT5 (am trecut la MT5)

Peste 5000 de tranzactii pot fi considerate deja o statistica?

Succes!

post-6545-0-15993800-1345384081_thumb.jpg

post-6545-0-91383900-1345384084_thumb.png

post-6545-0-37698700-1345384103_thumb.png

Editat de mql4you
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi pare ceva a la bollinger acolo :huh: . Ai imprumutat ceva de acolo ?

 

Apropo, cred ca esti constient ca un trader cu o strategie profitabila nu va risca sa ti-o inmane :) . Pune-te in locului lui si gandeste-te cum ar fi ca dupa anii tai de studiu , sa risti ca ceea ce ai invatat sa ajunga in public.

Eu cred ca EA-urile nu se fac asa pe forum ci cu acte in regula in care esti obligat sa mentii confidentialitatea datelor. Legal. Acum, nu stiu cum sta treaba cu adevarat, dar eu asa as face. Pe la freelanceri ai incercat sa gasesti ceva ?

Editat de apolo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu are nici o legatura cu Bollindger (care sunt doar niste StdDev din MA)

 

Sper ca am inteles corect, daca gresesc sa ma corectezi...

Te referi la oamenii care ar comanda sa le scriu un expert?

Daca da, atunci desigur, daca e vorba de ceva "serios" se pot face niste acte la notar... Dar asta e o prostie...

In primul rand cel care comanda expertul nu va avea drept de proprietate intelectuala asupra codului din expert,

ci doar asupra strategiei (si asta doar in cazul daca a inregistrat-o ca fiind opera lui).

In al doilea rand cum iti inchipui tu ca cel care a comandat expertul il va putea verifica pe programator daca a folosit sau nu strategia din expert in scopuri personale, sau in alti experti, etc? Sau cine crezi ca ar putea face acest lucru, si aduce si dovezi clare in acest sens (in caz de litigiu) si cum?

Asta ca sa-ti raspund in general la intrebare.

Daca vorbim in mod particular despre mine, nu caut sa traiesc din programarea expertilor/indicatorilor/etc, si nici nu am scris pana acum in atatia ani nici macar un cod la comnda, nici de expert, nici de indicator, sau altceva.

Pur si simplu nu sunt interesat de asa ceva...Mereu spun niste preturi pentru programare ca sa fugaresc clientul.

Tin asta in semnatura nu pentru a prinde clienti, ci pentru ca oamenii, sa stie cine sunt. Iar aici pe forum nu caut clienti pentru programare. Pur si simplu simt nevoia sa impartasesc din ce stiu si cu altii, si sa comunic...

Mai degraba as vinde experti (nu sunt bogat, ba chiar sunt foarte sarac), care cred ca sunt mult mai buni decat se chinuie altii sa obtina, si multi nici macar de acest lucru nu-si dau seama, din pacate, cred ca unii nu vad padurea din cauza copacilor.

Editat de mql4you
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pus robotul la munca, momentan pe demo.

In link (click pe imagine) este monitorizarea, unde se poate vedea in timp real situatia de pe cont, statistici, analize.

 

http://widgets.myfxbook.com/widgets/369307/large.jpg

 

Cand imi voi permite il voi pune si pe real, si la fel voi prezenta linkul spre monitorizare.

Editat de mql4you
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Monitorizarea este oprita din motive tehnice.

Si explic de ce.

Deoarece eu nu am gasit site care sa ofere monitorizare din MT5, a trebuit sa recurg la o "smecherie".

Copiam tranzactiile din MT5 in MT4 si monitorizam contul de MT4.

Problema este ca copier-ul intarzie cu copierea poziitiilor, si atunci, contul din MT5 este in profit, iar cel din MT4 (monitorizat) este in minus.

Daca stie cineva o solutie simpa de monitorizare ptr MT5 ar fi super.

 

ZEN

Mi-am amintit, un expert de al meu sta din luna Mai pe un cont real, doar ca nu e contul meu, e ok?

Pot sa-ti ofer toate datele, scrie-mi tu pe e-mail (nu vad date de contact la tine in profil).

Editat de mql4you
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care urmaresc evolutia acestui proiect (pe aceasta strategie)

Am doua vesti aladeen :)

Vestea aladeen este ca am gasit un broker cu MT5, care are chiar si PAMM, si am deschis cont.

Iar vestea aladeen este ca inca nu am 200 ron sa alimentez contul.

 

Cum reusesc sa fac rost de bani, voi demara proiectul, si va fi si monitorizare (brokerul are widget-uri pentru conturile PAMM), astfel ve-ti putea vedea ce se intampla, si chiar sa investiti daca o sa va placa.

Editat de mql4you
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.