Sari la conținut

Offtopic Profesionist


Postări Recomandate

  • Moderators

Am mutat discutia care se purtase aici in ultimele zile despre money management si alte chestiuni intr-un topic separat. Mi s-a parut destul de valorasa conversatia si n-am vrut sa se piarda in acest topic. Topicul e AICI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

A redus un pic target-ul pe GDP, no problem, a redus un pic targetul pe inflatie, insignificant, a zis de bine de italia si situatia lor politica, n-a mai adus in discutie puterea euroiului cum a facut-o altadata, a zis ca e in continuare gata de interventie, si parca a mai zis cateva de bine care imi scapa acum sau macar n-a zis de rau. Overall semne bune pentru euro si nu-i de mirare ca a luat-o in sus. Vedem vineri ce-i cu nfp-ul si apoi plecam pe trend. Cred ca mergem mai departe in sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a dus pretul eur/usd, in juma de ora, pe 7 carari.Nici platforma nu mai are conexiune .Si-o luat brokerii SL-urile ,au inchis si au plecat acasa =))

 

Eu cred ca s-a imbatat cineva de pe acolo , ce naiba, intri intr-un sens si o ia pe urma invers.Cam scumpa aceasta lectie.... Editat de DCM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A redus un pic target-ul pe GDP, no problem, a redus un pic targetul pe inflatie, insignificant, a zis de bine de italia si situatia lor politica, n-a mai adus in discutie puterea euroiului cum a facut-o altadata, a zis ca e in continuare gata de interventie, si parca a mai zis cateva de bine care imi scapa acum sau macar n-a zis de rau. Overall semne bune pentru euro si nu-i de mirare ca a luat-o in sus. Vedem vineri ce-i cu nfp-ul si apoi plecam pe trend. Cred ca mergem mai departe in sus.

 

Nu contest ca ar putea-o lua in sus insa miscarea nu o vad de amploare, daca se mai duce 100 de unitati - e bine. Din punctul meu de vedere, dupa cum am analizat si dat semnalele, EUR/USD pe cadrul de timp de patru ore a facut acea schimbare pe care a facut-o si GBP/USD pe la 1.58 (momentan e la 1.5035) - deci prin extrapolare iti imaginezi cam ce urmeaza, nu?

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema a fost ca, desi cresterea numarului de angajati in S.U.A. a fost mare, revizia a fost proasta, in descrestere. Si, desi actiunile pe bursa americana si nu numai au crescut, cred ca o sa scada la deschiderea New-York-eza sau mai tarziu, diseara fiindca cresterile anterioare s-au bazat, de fapt, pe cifre false. Pacaleala. Bull-trap.

Editat de dirzuandreiovidiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.