Sari la conținut

In cautarea investitorilor!


Postări Recomandate

credeti ca mai are rost sa postez statemente atata timp cat am cont de myfxbook si se poate vedea evolutia contului?vreau parerile voastre.poate cineva sa imi explice de ce pe site-ul myfxbookj.com imi arata o crestere a contului,astazi,de 5,2% iar in semnatura de 2,6%?la fel pot sa spun si despre drawdown.in statement este o cifra iar pe site o alta cifra,mult mai mare,ceea ce nu este prea convenabil pentru potentialii mei investitori cand vad o cifra asa mare la drawdown.

Editat de sincu_viorel1987
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa imi explice de ce pe site-ul myfxbookj.com imi arata o crestere a contului,astazi,de 5,2% iar in semnatura de 2,6%?l

 

Nu cred ca ma este nevoie. Iti spun asta ca investitor.

 

In myfxbook iti arata MEDIA pe zi care este de 2,6% cand tu ai facut azi peste media ta, adica 5,2%.

 

Ai 2 puncte slabe la acest cont:

 

1 DD foarte mare dupa prima luna de tranzactionat, eu cred ca o sa mai creasca pe viitor.

2 Cum crezi ca cineva o sa investesca in strategia ta, cand tu nu ai fost dispus sa investesti nici macar 100$ intr-un cont real pentru strategia si planul tau de tranzacionare?

 

Daca doresti iti pot sa iti mai dau ceva sfaturi si pe PM daca vrei.

 

Mult succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oameni buni...e peste puterile mele sa inteleg aceasta atitudine critica a voastra.ca nu e buna,ca nu e consecutiva,rationala,ca e drawdown prea mare,ca e nu stiu cum,ca procente dinastea sunt extraterestre,ca sunt rookie,ca sunt pe naiba sa ma ia de gat!o asemenea initiativa ar trebui,dimpotriva,felicitata numai pentru simplul fapt ca stau in fata pc si fac tranzactii ca voi sa aveti ce critica.timpul meu liber il stau in fata pc ca sa imi ridic contul si sa vad criticile voastre.ar fi super sa vad o initiativa din partea moderatorilor sa inceapa un concurs,pe o saptamana,o luna la care sa participe toti membrii vamist.cu o confruntare a rezultatelor finale.sa vad si eu MARII TRADERI din noi.

ati vrut cont de myfxbook ca sa indepartam orice suspiciune a statementu-lui meu,mi-am facut.doar timpul poate spune daca strategia e buna sau nu.pana atunci eu trebuie sa inghit tot felul de comentarii rautacioase din partea voastra.

tu,ovidiubenone.investitor,asa cum te-ai numit singur cum poti tu da sfaturi atata timp cat tu "ai dat bani altcuiva sa tranzactioneze pentru tine"?iti astept "sfaturile pe pm",oricum la atatea critici inca doua-trei nu ma doboara.

Editat de sincu_viorel1987
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai 2 puncte slabe la acest cont:

 

1 DD foarte mare dupa prima luna de tranzactionat, eu cred ca o sa mai creasca pe viitor.

2 Cum crezi ca cineva o sa investesca in strategia ta, cand tu nu ai fost dispus sa investesti nici macar 100$ intr-un cont real pentru strategia si planul tau de tranzacionare?

 

Daca doresti iti pot sa iti mai dau ceva sfaturi si pe PM daca vrei.

 

Mult succes.

 

Uitasi sa pui statementul bre...

Editat de Apollo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oameni buni...e peste puterile mele sa inteleg aceasta atitudine critica a voastra.ca nu e buna,ca nu e consecutiva,rationala,ca e drawdown prea mare,ca e nu stiu cum,ca procente dinastea sunt extraterestre,ca sunt rookie,ca sunt pe naiba sa ma ia de gat!o asemenea initiativa ar trebui,dimpotriva,felicitata numai pentru simplul fapt ca stau in fata pc si fac tranzactii ca voi sa aveti ce critica.timpul meu liber il stau in fata pc ca sa imi ridic contul si sa vad criticile voastre.

Pai nu stii cum sta treaba de fapt. Ca sa nu mai primesti critica, trebuie sa intri in cerc...ul cotizantilor.

 

 

Offtopic

"Pai ce, cum vine asta? Veni ãsta de pe demo fara sa piarda un ban pe real, si s-asteapta sa faca bani din piatra seaca fara sa investeasca un leu. Noi am pierdut asa ca trebuie sa piarda oricine trece pe aici. Dar nu se poate asa ceva, regula e clara : in forex trebuie sa pierzi nu sa castigi". :)) (Scuze, la ora asta sunt un pic bine dispus si mai glumesc :P)

post-3825-0-95126600-1361303498_thumb.jpg

 

 

@ Apollo

 

Statement cu ce?

 

Cu profit.

Editat de Apollo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Apollo

 

Nu cred ca am mai facut favoarea asta nimanui, dar asa sa arat ca nu doar dau cu vorba, ci si fac ce spun.

 

@ Stefan, Apollo

 

M-as baga eu la o sponsorizare, dar trebuie sa pun niste conditii.

 

- Levier maxim 1:100

- DD (drawdown) maxim 30%.

-minim 3 luni concursul ( am vzut perfomante excelente in primele doua, si in a -III-a dezastru.

- si poate imi mai vin idei... Eventual "BONUSUL" discut cu tine Stefan pe PM

 

Astept

DetailedStatement PENTRU APOLLO.htm

Editat de ovidiubenone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Criodi

 

Eu am pus UN statement, nu CEL MARE SI TARE, doar profit( profitul a fost cerut de apollo, live-ul nu)

Ala de peste 1 an il tin pentru mine, ca nu ma intereseaza sa fac rating pe vamist. Dupa aia " unii o sa ma creada zeu" si nu sunt. Partea cu Londra poate ma bate gandul, eventul niste sfaturi, CONCRETE ar fii bine venite (preferabil pe PM).

 

P.S. Publicatiile tale (posts in engleza) sunt cu idei si informatii destul de utile, dar lungimea ma determina, rar sa citesc cate unul intreg. Recomandare: pastreaza ideile si informatiile dar scurteaza, te rog, nr de cuvinte folosite. - Sper sa nu o iei personal tu sau altcineva si iar sa vad negative.

  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.