Sari la conținut

Zona Comuna [analize & discutii]


Criodi

Postări Recomandate

Au intrat in executie 3 din cele 5 tranzactii in asteptare . 

 

Sunt pe varfuri la EUR si la GBP . Indicatorul RSI arata o supracumparare la EUR si GBP si la Golg indica neutralitate ceea ce este si de asteptat intr-un Triunghi . 

 

O sa reziste oare pozitiile ? O sa fie luate si tranzactiile de amplificare ale EUR si GBP

Ramane de vazut .  

 

Maine este publicarea NFP zi extrem de periculoasa !  O sa reusesc sa asigur tranzactiile pana se publica NFP ?  Dac o sa reusesc sa scot si profit din aceste tranzactii ?   :-/

 

Asteptam !

 

 

@ johnbull -  (*) >>> <:-P

 

Va urez succes !  :D

post-6242-0-16492900-1370534043_thumb.png

post-6242-0-95564700-1370534049_thumb.png

post-6242-0-81915900-1370534057_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trait sa o vad si pe asta...pe viu!!!

Asta a fost o ocazie monumentala de imbogatire sau de saracire, dupa norocul (SL si TP) fiecaruia!

S-a luat piuitul tuturor analistilor de pe net!

 

Salve!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EURO - 1.40  si ca pedeapsa pot sa spun 1.42  ha ha ha ha ha ha ha ha 

 

Singurul Wolf cred ca intelegea ca presiunea este enorma pe moneda si cand spuneam 1.40 toti imi sareau in cap si spuneau ca este imposibil ca piata va ajunge la 1.2 sau si mai rau la 1.1 

Poftim rezultatul , piata a strans atata energie ca pur si simplu a explodat . Asta este rezultatul lui Draghi - inconstientul . Piata pur si simplu astaszi la ignorat . 

 

Din punct de vedere NeoWaves posibil ca piata sa fi ,, pierdut un val ,, mai ales ca ne aflam in luna 6 si vinerea a treia este una destul de importanta . O sa reanalizez situatia . 

 

Astazi pe platforma Fondului  am pierdut suficient si principalul ca este o pierdere controlata . Nu m-am asteptat la o asemenea forta in piata mai ales seara ! 

 

Trendul EURUSD este schimbat !  A inceput un nou trend ascendent pe care il astept de ceva vreme ! 

 

Succes !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saluatare,

sunt un mare dobitoc(bine macar ca nu sunt singur)!!!!!!!!!!!!dar nu schimba cu nimic ca sunt un mare dobitoc!!!!!!!!!!!!1

O miscare deosebita in seara asta si din partea mea buctis total.Am fost intrat long pe aur,am si postat dimineta ceva,m-a scos ca mi-am mutat SL prea repede si am ratat miscarea.Am fost intrat short pe usd/jpy,cu 15' inainte,cred,de a incepe miscarea am iesit,ca am zis ca n-are rost sa mai stau.Am intrat mai tarziu long si am pierdut.Am intrat short pe gbp/usd,evident ca am pierdut.Ce  sa zic,sper sa ma invat minte,dar nu stiu cand!!!!!!!!!!!!Am o intrebare,pe platform de la alpari,puteti pune ordine pe DAX si SPX ca eu nu pot.Daca incerc sa pun ordin,imi apare usd/chf?????!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu tot respectul Wolf, nu ai prevazut nici chiar tu asa miscare!

Eu puteam prinde asa miscare doar din prostie si sincer...am fost la un pas! Dar am gandit si analizat prea mult si am pierdut,  nu un moment ci vreo 10 cred!!!

 

Foarte tare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da baieti , nu am prevazut asa o miscare de puternica . 

 

Dar sfatul meu pentru cei care se caiesc , stati linistiti ca piata abia incepe sa prinda contur si in plus ceea ce pot sa spun este ca ceea ce s-a intamplat face parte din meserie . Cei care o invata trebuie sa stie ca riscul trebuie controlat in orice situatie si in orice analiza , nu exista analize 100 % si nici siguranta in mesieria asta . 

 

Am banuit ca ceva nu este in regula si semnalul venea si de la alte paritati dar orice nu s-a intamplat este doar o secventa din ziua de tranzactionare a unui trader . 

 

@ Hyena cred ca ai inteles ca dupa piata nu trebuie sa alergi si sa ai rabdare ! 

 

Ceea ce pot sa spun este ca trendurile incep sa se contureze la o parte din instrumente , si acum am fost la o intoarcere de trend care a fost destul de violenta din cauza presiunii . Ceea ce este mai bun si mai productiv este in fata si prudenta nu trebuie sa dispara . Acum stim ca unele trenduri sunt schimbate si daca stim directia o sa construim strategii de tranzactionare pe trenduri . 

 

Va urez succes ! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.