Sari la conținut

Zona Comuna [analize & discutii]


Criodi

Postări Recomandate

Tranzactii : 23052013 EURUSD :

 

  • pending order Sell Limit 2.4 lot-1.3012 , SL-1.3047 , TP-1.2867 , risc 0.84% , RR-1/4.1.

 

 

         Nota : Tranzactiile pot fi revizuite odata cu schimbarea contextului pietii .

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

         Tranzactii : 23052013 USDJPY :

 

  • pending order Sell Limit 1.2 lot-102.42 , SL-103.12 , TP-100.20 , risc 0.84% , RR-1/3.

 

 

         Nota : Tranzactiile pot fi revizuite odata cu schimbarea contextului pietii .

 

 

    Succes !!!

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Pana la urma am ajuns si eu si m-am conectat. Ii multumesc lui Criodi pentru ca mi-a dat acces.

Voi folosi strategii bazate pe nivele de rezistenta si suport, relatii Fibonacci, divergente, si uneori valuri Elliot - nivel incepator.

Fiind incepator, am vrut sa particip la acest proiect pentru a invata de la cei cu mai multa experienta si pentru a fi mai motivat sa nu ma abat de la disciplina sau de la strategie atunci cand castig sau cand pierd.

 

Va urez spor la pipsi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut !

 

Tranzactii USDCAD , USDJPY .

 

Au intrat in tranzactie doua pozitii din cele puse in asteptare .

Evolutia pietii m-a facut sa reduc riscul pe fiecare tranzactie in parte .

In acest moment riscul pe fiecare tranzactie este minim .

Asteptam evolutia pietii dar nu trebuie sa uitam ca astazi este Vineri !

 

 

@ Horatiu - Bun venit !

 

Nota . Va astept pe toti in cadrul acestui proiect . Mai sofisticat decat o tranzactionare LIVE colectiva unde se vade fiecare miscare si fiecare poate sa inteleaga greselile uitandu-se la altul sau sa invete sa-si performeze sistemul nu cred ca exista .

Din acest motiv va invit sa participati la proiect . Stiu ca sunt frustrari , dar daca ele nu vor fi rezolvate nu o sa faceti trading niciodata !

 

@Participantii fiti mai activi . O zi se tranzactionare are multe stiri multe situatii si mai ales ca sunt si multe instrumente . Nu uitati , nu suntem in concurs intre noi suntem aici ca sa invatam si orice intrebare sau orice tranzactie sau analiza este binevenita si ajuta ca fiecare trader sa mai faca un pas catre succes !

Repet , nu urmarim ca valoarea contului sa cresca din tranzactionarea excesiva si gresita , urmarim ca valoarea contului sa cresca din tranzactionarea corecta cu risc controlat .

 

Va urez succes !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si bine v-am gasit

Am intrat si eu in tranzactie pe eur cu sell. Ma bazez in primul rand pe faptul ca " noncomercial " din indicele COT sunt pozitionati tot short intr-un numar foarte mare si pe faptul ca retragerea caderii precedente se face greoi, cea ce ma duce cu gandul la o corectie in momentul de fata.

Intru si eu in proiect.

Succes la toti !

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tranzactiile pe saptamana aceasta au fost inchise . Toate pozitiile in asteptare au fost lichidate in afara de una la EURUSD care daca nu este activata astazi pana la deschiderea sesiunii americane va fi lichidata , fiindca este Vineri !

 

O sa primiti explicatii in scurt timp la tranzactii si context de piata , acum le pregatesc .

 

Va atasez istoricul contului pe saptamana aceasta .

 

@ Vaxx - Bun venit !

 

Succes !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut cu respect stimati colegi!

 

Date cont:

Alapari UK - MT4

335222

parola investitor : dazp7zg

 

NZDUSD - weekly- ppz,61.8%,ema150 ,0.7900 RN

buy limit  - 0.7910   sl - 0.7810 tp - 0.8200 r/r - 1/3 risk - 0.5%

 

post-1363-0-63136200-1369380790_thumb.jpg

 

AUDUSD - daily- ppz weekly,pinbar,0.9600 RN

 

buy - 0.96801   sl - 0.95890  tp - 0.98300  r/r - 1/1.5  risk - 0.5%

 

post-1363-0-49023500-1369380816_thumb.jpg

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.