Sari la conținut

USD/JPY


kashak

Postări Recomandate

Parerea mea e ca va continua long pana la urmatoarea R din linia de trend. Pana acolo mai exista o R , daca ai intrat long muta la BE eventual ia partial cand ajunge in zona primei R.

 

attachicon.gifD.jpg

Asa cred si eu, dar din pacate pending orderul pe care lam pus sa-mi acopar riscul cat se poate , nu mi-a fost activata fiindca nu mai aveam free margin :))

Am vreo 15 tradeuri acum open care sunt niste hedge-uri si crosshedge-uri.Toate pozitiile sunt acoperite mai putin de USDJPY dar cred ca celelalte pozitii imi vor reface echitatea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:whew: Sa invertat fix cu 2 pipsi sub stop si am incasat profitul din tradeul secundar care era menit pentru acoperirea riscului

 

Acum vine reversiunea cea mare cu target de 42 pipsi.Iar daca pretul va fi iar obraznic, ii dau un hedge long sa invete ca nu se poate juca asa cu un trader pro >:)

 

post-7281-0-28459800-1395670249_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...
  • 6 luni mai târziu...

115 era target pentru 2015. Acum, dupa QQE de azi (adica nu doar QE :D ) e mai rapid in carti si poate chiar anul asta. De acolo sper la 110 corectie si de acolo, probabil din Februarie, avem pentru 2015 target 120.

Azi adica acum sunt short Jen, adica buy UJ pentru 112.

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.