Sari la conținut

Intrebare incepator...

Natborkil

Postări Recomandate

As dori niste sfaturi in ideea in care as vrea sa incep sa tranzactionez pe bani reali, insa doar o suma mica, sa zicem 100 USD, nu in ideea de a face neaparat profit cat sa castig experienta.

Imi puteti recomanda:

1. o firma serioasa

2. sa folosesc MT4

3. sa nu pierd prea mult timp cu drumuri acte, preferabil sa se rezolve totul online

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As dori niste sfaturi in ideea in care as vrea sa incep sa tranzactionez pe bani reali, insa doar o suma mica, sa zicem 100 USD, nu in ideea de a face neaparat profit cat sa castig experienta.

Imi puteti recomanda:

1. o firma serioasa

2. sa folosesc MT4

3. sa nu pierd prea mult timp cu drumuri acte, preferabil sa se rezolve totul online

Multumesc.

Daca vrei o petarda de broker , alege Admiral Petardetz . Daca vrei broker decent alege Dukascopy Europe. 

• Upvote 1
Link spre comentariu

Daca vrei o petarda de broker , alege Admiral Petardetz . Daca vrei broker decent alege Dukascopy Europe. 

Read more: http://forum.vamist.ro/topic/4208-intrebare-incepator/#ixzz2tyIJbKBW

Mai speriat, aualeu dar de ce Admiral e petarda?, nu de alta dar am bani la ei.  :ohno: 

• Upvote 1
Link spre comentariu

Imi puteti recomanda:

1. o firma serioasa

2. sa folosesc MT4

Multumesc.

Eu folosesc ceva asemanator la GKFX , cu support din UK (cu cei din Romania m-am certat de multe ori la telefon si nu imi plac :) )

1. sper ca e firma serioasa ...

2. are mt4

3. am rezolvat totul online

Imi place la ei ca sunt din UK (nu estonia, rusia, bulgaria, cipru, sau mai stiu eu ce pacaleli de tari din lumea a 2 a), autorizati si reglemantati de Financial Conduct Authority ( FCA ) , au foarte foarte multe instrumente oferite la tranzactionare ( forex, indici, marfuri, cfd-uri pe o sumedenie de actiuni), iar pe platforma mt4 ordinele le deschid fara requote-ari, merge bine...

Ce nu imi place la ei : sunt market makeri , spread-uri destul de mari fata de Dukascopy si nu imi place ca au costuri de transfer de 1.5% la depunerea banilor in cont, dar trec cu vederea asta pentru ca au limita mica de depunere ( incepand de la 20 usd ) . 

http://www.gkfx.co.uk/Payment-Methods

Editat de danpav86
Link spre comentariu

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Conținut similar

• De Sergiu Fuior
      ....................................................................................................................Rezultatele de ieri.....................................................................................................
      Salutari, 
      in urma research'ului facut ieri pentru listele noastre de long/short numai una a dat rezultat si anume ticker'ul  $TSN cu un profit de 40p;
      http://g.iceimg.com/nmu0ySxI/1-thumb.jpg

Un mic money management:

La 1 lot (100 actiuni) unde noi plasam un stop loss nu mai mare de 6p, echivalentul in bani 6$.
      Profitul este de 40$, un risk reward de > 1:6

Si inca una gasita in timpul pietii $CVEO
      http://g.iceimg.com/D5OoD-Xs/2-thumb.jpg

....................................................................................................................Pe azi.....................................................................................................
       Long watchlist:$ABC$AON$AWI$AXP Short watchlist:$ABT$ANF$ATW$DO$HON Earnings:$ADM$CVS$EOG$IP
    • De Sergiu Fuior
      http://g.iceimg.com/vfrLa8S-/1-thumb.jpg

Ticker: CRM
      BUY LIMIT : 63,60;
      SELL STOP(adica stop loss) : 63,54;
    • De Proximus
      Fiindca am avut mult succes cu strategia mea de trading:

http://widgets.myfxbook.com/widgets/906613/mini.jpg

Mam gandit sa fac un experiment pe un cont demo, cat de repede poti ajunge la 1 milion de € incepand de la 10k €

Absolut nu recomenez nimanui sa tranzactioneze asa ca mine, va fi o metoda foarte riscanta!! , cu un drawdown efectiv pe la 30% sau si mai rau, insa tinta va fi 1 milion de euro intro luna de zile.

Acesta e contul:

http://widgets.myfxbook.com/widgets/919884/large.jpg

Asa ca incepand de azi, 13 mai 2014, am la dispozitie 31 de zile sa multiplic balanta de o 100 de ori pana la data de 13 iunie 2014.

Va fi o testare a profitabilitatii, si a miturilor care sunt in aceasta comunitate.2 rezultate sunt posibile:
      1) O sa pierd toti banii virtuali margin call, din care lecta va fi sa nu riscam prea mult pe nici o tranzactie
      2) Voi reusi sa fac milionul, din care lectia tot va fi sa nu riscam sume mari, si ca e posibil sa devii milionar din forex

Voi rezuma dupa fiecare zi, starea contului si actiunile pe care leam facut in acea zii, trade historicul va fi public, si puteti invata din ele.

ATENTIE INCAODATA! NU TRANZACTIONATI PE BANI REALI DUPA ACEASTA METODA CA ESTE UNA FOARTE RISCANTA, ACEST THREAD SI POSTURILE MELE DE AICI AU DOAR UN SCOP EDUCATIV, SI NU AU FOST MENITE SA OFERE SFATURI DE TRANZACTIONARE!!!!!
    • De Natborkil
      Buna ziua,

As dori sa intreb in ce masura este realizabil sa treci urmatorul test:
      1. cont 10.000 usd
      2. termen: 5 zile
      3. rata dintre tranzactii profit / pierdere: 7/3
      4. maxim 4 loturi deschise in acelasi timp
      5. maxim un lot in acelasi timp pe o paritate
      6. minim 20 loturi tranzactionate
      7. dropdown: maxim 30%
      8. maxim 24h intre perioadele de tranzactionare
      9. tranzactionare doar pe cate un lot
      10. SL maxim 50 pips, TP minim 50 pips, cu specificare ca acestea trebuiesc date la initierea tranzactiei

Poate ca nu am eu mult experienta in domeniu, insa, dupa ce am tot incercat, nu prea reusesc sa respect toate conditiile. Nu inteleg daca gresesc eu sau este ceva in neregula cu aceste cerinte.
      Sper ca cei cu mai multa experienta sa imi dea un raspuns.

Multumesc.
    • De Proximus
      In ce valuta e bine sa ai contul la broker ?
      Ex: M-as concentra pe EUR/USD deocamdata,fiindca am o strategie destul de buna pe el.Asta m-ar face sa am cont euro,ca sa vad pipsii mai bine si sa nu fie convertati in dolari.
      1) Voi in ce valuta aveti contul (real) la broker?
      2) Este necesar un cont in banca de aceeasi valuta,sau brokerul converteaza suma dupa rata de schimb actuala in valuta de baza a contului de la ei?
      Ex: Am un cont in lei momentan la Banca Transilvania, dar la broker vreau sa deschid un cont in euro.Trebe sa fac un cont euro si la banca, sau imi converteaza brokerul leii in euro.
      Daca da atunci cum e mai bine sa tii banii,in euro sau lei (sau dolari daca e cazul)?
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.