Sari la conținut

Ceea ce conteaza este actiunea pretului


Postări Recomandate

 

Buna ziua,

Unde as putea gasi mai multe detalii, info, web site-uri, carti, linkuri etc. referitoare la aceasta tehnica de tranzactionare.

Multumesc

 

http://www.youtube.com/watch?v=DJz4E7VyeSw   

 

E Martingale :))

 

Sau cel putin o forma bine ascunsa e ei, mascata cu hedging si NO STOPLOSS,cele mai mari greseli pe care un trader le poate face, imbinate intrun sistem magic , wow ce bine suna

....

deschidem o pozitie si cand acesta nu se duce in directia noastra deschidem opozitul ei de 1.5 ori mai mare.

 

Nu e nimic revolutionar in asta, indiferent cat de pasionat il prezinta, traderii isi pierd banii de sute de ani cu aceasta metoda =))

 

Un mic detaliu ce a uitat omul sa zica e cand ai sa zicem 4 tradeuri in pierdere si nu mai ai free margin sa deschizi un trade in directia opusa sa ii dai contra-hedge, atunci ce faci hmm ??  pai probabil ca.... iei margin call ? :))

Editat de Proximus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Atentionare!
Urmatoarele observatii nu vizeaza nici un membru sau nemembru al acestui forum.

Se implineste un an de zile de cand mi-am impus sa nu mai particip la nici o discutie de pe forumuri si se pare ca am reusit cu o rata de succes de 98%.
Acest lucru m-a ajutat enorm. A fost un exercitiu de autocontrol fantastic.
Il recomand cu caldura cu precizarea ca are un efect maxim in special pe forumurile romanesti cu tematica dedicata tranzactionarii.
Un exercitiu pe care il recomand tuturor celor care tranzactioneaza orice fel de produs.
Urmarirea zi de zi a discutiilor pe diferite capitole aduce mereu provocari ce te fac sa dai macar o replica.De aici si scopul exercitului.
Am puterea psiholgica sa ma abtin?
Am puterea sa analizez fiecare individ in parte prin ceea ce scrie?
Am puterea sa pot extrage informatia folositoare sau sa trec rapid peste "gunoi" fara sa ma implic emotional, fara sa implic egou-ul meu, orgoliul meu, temerile mele, simpatiile mele, antipatiile mele?

Am aceasta putere!
Si daca am aceasta putere pot duce la bun sfasit un plan indiferent daca imi va lua 1 zi sau 20 de ani pentru ca acel plan sa-si atinga scopul!

Sa ne "auzim " la anul sanatosi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.