Sari la conținut

Țintă : 20% pina la finele lui 2015 doar cu EURUSD, EURHUF SI EURRON

8 membri au votat

1. 1. Credeti ca voi reusi sa fac 20% profit pina la 31.12.2015 folosind doar tranzactii pe EURUSD,EURRON si EURHUF?

• Da
    • Da, Dar cu mult noroc :)
    • Nu
      0

Postări Recomandate

Daca scoatem razboiul din ecuatie, zona euro este de buy acum. QE e benefic si se vede in date. Porumbelul este alfel azi fata de 2011. Azi, avem crestere clara si de durata pe SUA. Cum a beneficiat din plin de dolar slab urmeaza si restul lumii sa beneficieze acum de dolar tare, altfel degeaba. Cine e speculant serios cumpara in zona euro acum si vinde in 2016. Se vede in bonduri, cele mai mici valori posibile. Adica? se vine catre Europa din toate directiile. Pacat ca nu intru pe actiuni caci as fi luat pe DAX orice solid pentru 6 12 luni de trend.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Postări populare

este topicul tau si te las pe tine, eu oricum am o suma mai mica, si stii cum se zice, ai 2k tranzactionezi intr-un fel, ai 10k tranzactionezi in altfel. o sa revin luna urmatoare cand o sa fim la ega

Este posibil sa fi cu profit pe cont dar negativ la pipsi. Ex: pierzi 100 pipsi si 100 $  apoi castigi cu 75 de pipsi 125$ Rezultat profit 25 $ cu minus 25 pipsi.

Dragi colegi,   De 10 zile nu am mai postat. Va dati seama ca am sarit de 11.000 dolari. Acum vreau sa imi respect prima promisiune, asa ca am crescut valoarea contuluii la 16.000 ( de fapt 15.958 usd

Imagini postate

Si ar mai fi de zis ca banuiesc o corectie de Luni pe Americani pana-n vara cu crestere pe DAX si restul Europei. Pe de o parte s-ar putea sa nu le fie frica si sa nu vanda, dar riscul e prea mare acum sa te arunci la deal cand se schimba optica. De cand nu avem dobada pe Dolar? Din 2008 parca. Sunt 7 ani. Pai e ceva. Prima miscare si prima din urmatoarele schimba putin contabilitatea, nu? Una e sa te imprumuti pe gratis si alta e sa dai la jupan ceva, chiar si un chior, dar tot dai. Pe partea astallta de Atlantic, tocmai ce incepe ce a fost la ei. Adica, luati mai de-aici, gratis. Nu o sa vedem c-am aceeasi miscare cu cea care a fost pe SP din 2008 in coace? Echivalent, Euro slab, Dolar tare.

Uite mai jos comparativ cum se inchide luna. Nu e grav in SUA dar nici roz.

post-2659-0-97503700-1425061520_thumb.png

Editat de Barbones
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Conținut similar

• De Proximus
      Fiindca am avut mult succes cu strategia mea de trading:

http://widgets.myfxbook.com/widgets/906613/mini.jpg

Mam gandit sa fac un experiment pe un cont demo, cat de repede poti ajunge la 1 milion de € incepand de la 10k €

Absolut nu recomenez nimanui sa tranzactioneze asa ca mine, va fi o metoda foarte riscanta!! , cu un drawdown efectiv pe la 30% sau si mai rau, insa tinta va fi 1 milion de euro intro luna de zile.

Acesta e contul:

http://widgets.myfxbook.com/widgets/919884/large.jpg

Asa ca incepand de azi, 13 mai 2014, am la dispozitie 31 de zile sa multiplic balanta de o 100 de ori pana la data de 13 iunie 2014.

Va fi o testare a profitabilitatii, si a miturilor care sunt in aceasta comunitate.2 rezultate sunt posibile:
      1) O sa pierd toti banii virtuali margin call, din care lecta va fi sa nu riscam prea mult pe nici o tranzactie
      2) Voi reusi sa fac milionul, din care lectia tot va fi sa nu riscam sume mari, si ca e posibil sa devii milionar din forex

Voi rezuma dupa fiecare zi, starea contului si actiunile pe care leam facut in acea zii, trade historicul va fi public, si puteti invata din ele.

ATENTIE INCAODATA! NU TRANZACTIONATI PE BANI REALI DUPA ACEASTA METODA CA ESTE UNA FOARTE RISCANTA, ACEST THREAD SI POSTURILE MELE DE AICI AU DOAR UN SCOP EDUCATIV, SI NU AU FOST MENITE SA OFERE SFATURI DE TRANZACTIONARE!!!!!
    • De valim1975
      https://www.rba.hr/wps/public-web/documents/10279/547504/rba-cee-weekly-2014-04-11.pdf/e26aeed0-8cc7-4076-9844-7d131175bfff?redirect=https%3A%2F%2Fwww.rba.hr%2Fwps%2Fpublic-web%2Fen%2Fcee-weekly%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_eGn2gQRMPDCa%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-2%26p_p_col_count%3D2

Raiffeisen previzioneaza:

acum   Jun-14  Sep-14  Dec-14  EURHUF  305.8    315.0     315.0   320.0         EURRON  4.46        4.50    4.55      4.50  Eu cred ca exagereaza la HUF in Decembrie, dar la leu este cam putin peste altii
    • De oltciter
      Topic destinat analizelor Heiken Ashi a perechilor forex majore

• Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.