Sari la conținut

Morning Trading on NYSE/NASDQ special pentru prietenul meu "Tim_isoara"


Postări Recomandate

Acum am revizitat forumul sa vad raspunsurile. Nu am luat in considerare daca se vinde ceva si daca da, cine vinde. Pur si simplu mi s-a parut "aiurea" initiativa de a posta rezultate pe termen foarte scurt dintr-o meserie la la care "legea numerelor mari" este cruciala, consecventa in randament este mai valoroasa decat orice. Ma entuziasmam si eu la inceput dupa o saptamana sau luna buna dar adevarul este ca sunt "organizatii" participante in piete, cu resurse de zeci si sute de milioane folosite la analiza sofisticata, tehnologie si servicii de cea mai inalta calitate, si chiar si ele se pot trezi cu 2 luni negative dupa 2 luni de profit.

 

Ce vroiam sa spun este ca nu cred ca exista vreun profesionist in domeniu care sa fie impresionat de rezultate bune pe termen scurt, sau vreunul care sa se mandreasca si sa posteze screenshoturi pe forumuri cu profit % pe o singura luna. Continui sa consider ca cine face asta este inca "la inceput de drum". De asemenea riscurile asumate, drawdownurile, sunt alte elemente cruciale in analiza performantelor, fara de care profitul % nu iti spune mare lucru despre "profitabilitatea" traderului si sansele care le are de a repeta performantele constant fara "socuri" de capital mari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.