Sari la conținut

EUR/USD


maslow

Postări Recomandate

@kashak

 

Sigur e model cap-umeri (pattern head & shoulders)? Daca da, cum ti-ai dat seama? Apropos, posteaza si imaginea sa vedem rationamentul tau, altfel e fad totul.

 

Nu sunt sigur de aceea si am pus semnul intrebari, voi fi, daca pretul trece in jos de 1.2870...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

La EUR/USD pe timeframe (H1), se formeaza un cap-umeri. mergem sell pina la aproape de 1.2820???

 

E buna si imaginea asta al carei continut seamana cu pomul de Craciun, glumeam. Eu zica ca nu e format nimic inca. Drept sa iti spun, am pus imaginea mai jos. Poate fi doar o bucata dintr-o noua urcare, ce zici pare posibil? Te intreb fiindca nu esti prea sigur pe tine. Poate daca sparge linia gatului, evidentiata in imaginea mea cu o linie intrerupta, atunci da, avem o probabilitate crescuta de scadere de pret, pana atunci insa...

 

post-2510-0-21773000-1349264613_thumb.png

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

La EUR/USD pe timeframe (H1), se formeaza un cap-umeri. mergem sell pina la aproape de 1.2820???

 

E buna si imaginea asta al carei continut seamana cu pomul de Craciun, glumeam. Eu zica ca nu e format nimic inca. Drept sa iti spun, am pus imaginea mai jos. Poate fi doar o bucata dintr-o noua urcare, ce zici pare posibil? Te intreb fiindca nu esti prea sigur pe tine. Poate daca sparge linia gatului, evidentiata in imaginea mea cu o linie intrerupta, atunci da, avem o probabilitate crescuta de scadere de pret, pana atunci insa...

 

post-2510-0-21773000-1349264613_thumb.png

 

Bafta!

 

In principiu da, am si eo facuta aceasta analiza, dar mai mult optez pentru cap-umeri, dar peste juma de ora max o ora o sa ne arate stirile de la USA cred eu... :)

post-6113-0-14050300-1349265073_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@kashak

 

Da-mi sursa de unde ai citit despre modelul cap-umeri, posibil sa te fi documentat gresit, fiindca, din cate stiu eu, modelul este peantru o schimbare de trend, in cazul nostru - din up in down.

 

Nu pricep de ce ai mai postat imaginea, nu are sens sa repeti ceva sau vrei sa intaresti ca preferi varianta de urcare pe EUR/USD?

 

Cheers!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe H1 am detectat si eu un head and shoulders dar atentie mare ca este mare incertitudine in ceea ce priveste directia.

Sansele sunt asa, din punctul meu de vedere: daca inchide sub 1.2875 atunci probabil ca se duce in jos, daca inchide peste 1.2939 atunci probabil ca-si continua up-trendul. Cum am scris si la mine pe blog si cum zice si dirzuandreiovidiu, patternul asta apare la inversarea de trend de pe TF-ul respectiv.

BB se ingusteaza, deci volatilitate sau range mic. Lumanarea zilei de ieri seamana cu un pinbar si arata ca si cum ursii ar fi inceput sa castige teren dar inca se da o batalie la ora asta asa ca mai bine asteptam sa vedem ce se mai intampla. Pe H4 miscarea este de asemenea neconvingatoare semn ca investitorii nu s-au decis in ce directie o iau de aici in colo. Deci, sfatul meu este sa asteptam sa vedem ce se intampla si daca apare un pattern convingator atunci sa actionam.

Puteti sa nu tineti cont de ce spun eu aici. Fiecare este dator sa-si faca analiza lui proprie.

 

Toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.