Sari la conținut

GBP/USD


maslow

Postări Recomandate

  • 2 săptămâni mai târziu...

Am curs ca din robinet....

Dar încet încet se simte o slăbire a trendului. Încerc sa spun ca avem atinse nişte targeturi locale si ar fi bine de o cerectie cat de cat mai serioasa.....

post-1926-1218580148_thumb.jpg

post-1926-1218580162_thumb.jpg

Editat de iordaki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

posibil target partial la 61.8 fibo pe weekly.

daca ne uitam pe daily, e clar ca suntem intr-o impulsiva in jos. dar de cind a inceput de la 2.01xx, nu vad absolut nici un retrac, cred ca suntem abia in 1??? ceea ce inseamna ca lira e departe de a fi terminat caderea.

post-1398-1218632760_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

posibil target partial la 61.8 fibo pe weekly.

daca ne uitam pe daily, e clar ca suntem intr-o impulsiva in jos. dar de cind a inceput de la 2.01xx, nu vad absolut nici un retrac, cred ca suntem abia in 1??? ceea ce inseamna ca lira e departe de a fi terminat caderea.

Orice pot sa accept. Dar, ca e valul 1 prea prea prea putin probabil....ca sa nu zic ca e imposibil, pentru ca se încalcă proporţia intre valuri.

Problema este mişcarea in jos merge într-un mono-val (valurile sunt fără corecţii)

P.S. Intradevar următorul punct este 1.8620(62%Fibo) ca rezistenta. Sa vedem cum o sa se comporte acolo.

Editat de iordaki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

EW nu este punctul meu forte, dar vorba lui Iordaki, refuz sa cred ca suntem in unda 1. Pe chartul weekly se vad clar cel putin doua valuri in jos. Sa numar pana la 5 m-oi pricepe si eu :) Eu cam asa o vad, de unde as deduce ca ne asteapta o perioada de batzaiala (eventual se mai duce un pic, apoi se batzaie)

post-1272-1218685104_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu, nu... eu ma refeream doar la caderea de la 2.01xx care pe daily arata dintr-o bucata. monowave...

pe g-u nu stii niciodata ce-o sa faca, se misca total imprevizibil. pina ai confirmarea de intrare, deja se opreste sau se intoarce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

si iata ca g-u a dat azi inca o proba de parsivenie. de ce sa fie totul simplu cind poate fi complicat?

nu inteleg perechea asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.