Sari la conținut

Strategie simpla de reversal la h4/daily


Postări Recomandate

Avem 2 tipuri de intrari de care am mai mentionat.

Una, pe care o face oltciter, imediat dupa corectie la m5, in directia miscarii curente de pe h1/h4/daily, in functie de ce urmareste fiecare (sa-i zicem 1-2). Apropo oltciter, felicitari ptr. tranzactii, sunt excelente! Tine-o tot asa!

 

Apoi, celalalt tip de intrare, a lui Tavi, care intra la breakout, sau cum zicem noi, la 1-2-3

 

Care din metode e corecta?

Ambele sunt excelente! Depinde doar de stilul de joc al fiecaruia. Cei mai agresivi, cu apetit mare la risc, folosesc 1-2. In felul asta, incearca sa maximizeze profitul si sa micsoreze sl. Cei mai conservatori, folosesc breakout care ofera mai multa siguranta.

Eu folosesc ambele metode, in functie de ce vad pe grafic si aici apare tradingul discretionar. Asta nu inseamna ca n-o fur si eu, la sl, indiferent de metoda folosita. Dar, cu un calcul corect, cu mutarea sl-ului sistematic pe profit (sl e problema si trebuie tinut foarte strans), cu un tp adecvat pe fibo, contul poate creste sistematic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat 2 piramidari, una la 1-2 si alta la 1-2-3. Daca e cineva care urmareste contul de demo si nu a inteles, sa-mi zica sa mai dau explicatii. Am atasat si poza cu ob + div. clasica + fibo cluster la intrarea 1-2

post-1465-1225707600_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrare buna in gj, dar m-au vanat baietii, si asta e, poate o greseala a mea, am coborat destul de repede sl cu cativa pipsi.

altfel de la punctul de intrare a cazut peste 270+ .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bulish butterfly, cote fibo bune, divergenta ascunsa bulish, nivel os,limita inferiaora BB,long pe directia main trendului.UN sl scurt mi-a permis utilizarea unei cantitati mai mari in privinta loturilor, fara sa risc mai mult din 0.5% dinbalanta flotanta(equity)

post-1363-1225711532_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze pentru pozitia nesemnata pe uchf

. Este a mea.Se vrea o piramidare pe 1min cu risc 0.25% :))

Observati ca am ridicat sl-ul pozitiei precedente peste limita sl-ului actualei pozitii cu 3 pips.In cazul in care se intoarce ies pe profit oricum, deearece piramidarea are un lot de 3 ori mai mic decat prima pozitie

post-1363-1225714544_thumb.png

Editat de oltciter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.