Sari la conținut

Admiral Markets


Cityzen

Postări Recomandate

Ma bag in seama aici pentru ca stau pe demo de 6 luni pe platforma lor. De ei am aflat tot aici pe forum. Am primit si eu oferta. M-as fi dus la cursuri dar n-am avut timp. Dpdv platforma, eu zic ca e ce-mi trebuie, fara caderi dese si lungi de conexiune si au destule optiuni. Treaba cu ora ma deranjeaza si pe mine.

N-am cont real inca, deci nu ma pronunt. La FXPRO, caci functioneaza si asta in paralel, are mai multe optiuni dar au caderi de conexiune prea dese si prea lungi.

Si eu am un cont demo la ei de cateva zile.Ce ma deranjeaza este ca au cotatiile mai jos cu 2-3 pips ca si FxPro(si nu numai) .De exemplu pui o linie de rezistenta sau suport ,la un broker a spart linia iar la celalat tre sa mai astepti sa vezi ce se intampla.Inclin sa cred ca Fxpro are graficul mai exact si din cauza ca lucreaza cu mai multe zecimale.Vezi cum iti "vibreaza" graficul ,pe cand la Admiral parca sta un pic inghetat.In al doilea rand spreadurile parca sunt cam mari.(Eur/Gbp-5 puncte,Gbp/jpy -7 puncte...etc)Probabil din cauza ca sunt Brokeri mai mici.Na,dar au si plusuri.Birou in tara,micro loturi...cate un concurs cate un bonus..:tongue:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu inca sunt pe token, un live de 50 bonus de la ei.

Deconectari dese mai ales cand se misca piata. Sau cand vrei sa muti un SL manual. ( M-au intrebat de conexiune cand le-am zis. Am trei tevi de "apa" in casa plus un "calorifer"). deci conexiunea nu e de vina. Requotes aproape la fiecare ordin, din nou numai cand se misca piata.

Avantaje ar fi ca accepta plata in/out pe card. Au un support in romana chiar ff prompt atunci cand e online (si pe mail sunt rapizi in a raspunde) destul de "la obiect". Astept sa treaca cele 60 de zile de bonus si mai vorbim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin si zic sa aveti grja la semnalele (candele, bare - pentru cei care le urmaresc) de pe H4. Datorita diferentelor de fus orar candelele sau barele se inchid diferit la fiecare broker cred. Recomand realizarea analizei pe cel putin doua platforme sau chiar trei cu ore diferite.

 

Nu este vina lui Admiral ci doar spun atentie marita la TF H4 . In rest OK pentru microloturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 luni mai târziu...

Ia priviti ce face Admiral la plictiseala (vaneaza stop-uri)... Spike-ul ala de 40 de pipsi nu se regaseste nici in FXDD, nici in IBFX. S-a intamplat acum 7 minute.

post-2648-125715116419_thumb.gif

Editat de bumasoft
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

Ia priviti ce face Admiral la plictiseala (vaneaza stop-uri)... Spike-ul ala de 40 de pipsi nu se regaseste nici in FXDD, nici in IBFX. S-a intamplat acum 7 minute.

 

ADICA ce mascarada este asta? eu acum nu imi mai fac cont live la Admiral? a mai patit vreo cineva asa ceva? Editat de Georgica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iata ce am gasit pe un forum, nu e parerea mea, admiral ma intereseaza dar vreau sa stiu ce fac inainte sa deschid cont. deci astept parerea celor mai experimentati dintre forexisti.

 

"La sugestia lui Fabio care spunea ca s-a deschis un nou broker in Romania, am fost pe site-ul Admiral Markets Romania. Eu am un obicei ciudat, prima data citesc ce scrie cu litere mici. Aproape intotdeauna gasesti capcana. Deci:

 

Admiral Markets SRL nu ofera servicii care necesita licenta sau autorizatie conform legii. Admiral Markets SRL se ocupa doar cu organizarea seminariilor de formare profesionala a traderilor si consultarea clientilor sai referitor la procesul de tranzactionare, analiza tehnica, completarea formularelor. Admiral Markets SRL se limiteaza numai la mediatizarea si prezentarea pe teritoriul Romaniei a serviciilor oferite de Admiral Markets Ltd, pe care aceasta le ofera în filialele sale din 15 tari ale lumii.

 

Cu alte cuvinte, Admiral Markets Romania este Introducing Broker pentru Admiral Markets LTD Deci nu e vorba de un broker nou. Cit despre serviciile lor de consultanta, poate alta data.

 

Din alta obisnuinta, inainte de a ma “scufunda” in site, am deschis contractul si am cautat sa vad cine e Admiral Markets.

 

Admiral Markets Ltd (“AM”),

registered at the following address: Akara Bldg, 24 De

Castro Street, Wickhams Cay 1, Road Town, Tortola,

British Virgin Islands (BVI COMPANY NUMBER: 1006255).

 

Deci companie inmatriculata in unul din locurile-alea-unde-se-pot-spala-banii.

 

Vreti mai mult?

 

Admiral Markets (Admiral Investments & Securities Ltd ) holding with offices in 15 countries was launched in 2000…

 

…adica in Moskova, Kiev, Minsk, Vilnius…n-are rost sa va spun mai departe…ba da, Alma Ata :-?

 

Nu sint rusofob, atita doar ca nu am incredere in servicii financiare furnizate din fostul spatiu CSI.

 

Plus ca au concursuri pe prima pagina, gen “fa trading si cistigi un scooter”.

 

Toate astea sint beculete rosii care s-au aprins. Prea multe beculete rosii. Dar pentru “linistea poporului” o sa va dau citeva citate din contract:

 

* AM is authorized to disclose information or documentation relating to Customer’s account and Customer’s transactions to AM’s respective affiliates. – adica pot sa dea informatiile tale personale la afiliati, in traducere la oricine considera ei ca sint afiliati… poate contra cost

* AM has discretion to re-route customer orders out of automated execution systems for manual handling (in which case execution or representation of Customer’s order may be substantially delayed); adica ei iti reruteaza cum vor ordinele, nu neaparat in interesul tau

* Customer acknowledges that it may not be possible to cancel or modify an order. Any attempt to cancel or modify an order is simply a request to cancel or modify. -adica s-ar putea sa ai ghinionul sa trimiti un ordin de cancel sau sa incerci sa-l modifici si sa nu se intimple nimic, iar Admiral Markets nu pot fi acuzati de aceasta problema

* Customer authorizes AM to engage in proprietary trading, and to execute the proprietary trades of its affiliates, even though AM may simultaneously hold unexecuted Customer’s orders for the same products which could be executed at the same price. - adica daca exista cotatii, ei vor trimite preferential ordinele afiliatilor in dauna ordinelor tale, care pot sa nu fie executate.

 

M-am oprit, ca sint prea multe schmekerii pe centimetru patrat de contract. Problema este ca prea putini traderi citesc contractele inainte de a le semna.

 

Chiar daca acest broker mi-ar oferi trading fara taxe, tot nu mi-as deschide cont la ei (vai, ce recenzie scurta are acest broker!)."

Editat de Georgica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Customer consents that this Agreement shall be governed

by applicable law of the British Virgin Islands.

With respect to any court proceedings, Customer

irrevocably:

(1) Agrees that courts of the British Virgin Islands shall

have exclusive jurisdiction to determine any proceedings

between Customer and AM;

(2) Submits to jurisdiction of the British Virgin Islands;

(3) Withdraws any objections which Customer may raise

to the fact of bringing any proceedings between Customer

and AM to courts of the British Virgin Islands;

(4) Waives to the full extent permitted by applicable law

its immunity from:

(a) suit,

(b) jurisdiction of any courts,

© seizing its property and assets,

(d) enforcement by any court decision.

Customer consents to the extent permitted by applicable

law that Customer will not claim any such immunities in

any court proceedings.

 

 

si am mai gasit si asta in contract, partea subliniata ma intereseaza. repet, nu am nimic cu admiral, nu sunt hater, vreau doar sa stiu ce fac inainte sa fac ceva.

Editat de Georgica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Customer consents that this Agreement shall be governed

by applicable law of the British Virgin Islands.

With respect to any court proceedings, Customer

irrevocably:

(1) Agrees that courts of the British Virgin Islands shall

have exclusive jurisdiction to determine any proceedings

between Customer and AM;

(2) Submits to jurisdiction of the British Virgin Islands;

(3) Withdraws any objections which Customer may raise

to the fact of bringing any proceedings between Customer

and AM to courts of the British Virgin Islands;

(4) Waives to the full extent permitted by applicable law

its immunity from:

(a) suit,

(b) jurisdiction of any courts,

© seizing its property and assets,

(d) enforcement by any court decision.

Customer consents to the extent permitted by applicable

law that Customer will not claim any such immunities in

any court proceedings.

 

 

si am mai gasit si asta in contract, partea subliniata ma intereseaza. repet, nu am nimic cu admiral, nu sunt hater, vreau doar sa stiu ce fac inainte sa fac ceva.

 

 

Altu la rand daca nu-ti convine ceva in contract, Georgica!

 

Sunt o gramada!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.