Sari la conținut

Admiral Markets


Cityzen

Postări Recomandate

are cineva cont live la Admiral Markets ?

 

Am eu, dar sunt cam dezamagit de cand au bagat un spike de 40 pipsi din senin ca sa umble dupa stopuri (pe ibfx si fxdd lumanarea respectiva era de 4 pipsi, la admiral a aparut una gigantica de 40 - candle de m1)... Am postat un screenshot in threadul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles ca tranzactionezi pe m1, eu tranzactionez pe H4

Este bun acest broker pt. tranzactionare pe H4 ? Au comisioane la deschidere de tranzactie si la inchidere de tranzactie ?

Ce alte neplaceri mai ai fata de acest broker ?

De cand esti live la ei ?

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am participat la un seminar de 3 saptamani sustinut de compania Admiral Markets. Chiar mi-a parut rau cand s-a terminat. Eu aveam experienta de 6 luni, iar seminarul mi-a prins foarte bine. Ma bucur si ca am descoperit aceasta compenie cu care voi lucra de acum incolo, din simplul fapt ca imi pot alege orice subdiviziune de lot cu doua zecimale cu care pot intra in piata. Compania cu care lucram pana acum (ForexGen) nu imi oferea aceasta posibilitate, iar pentru un incepator ca mine cu bani putini e un aspect important.

 

Recomand compania AdmiralMarkets cu serviciile lor si mai ales seminarul sustinut de ei, tuturor incepatorilor pe Forex.

 

e foarte evident ca ce scrie mai sus e reclama; poate are ceva de castigat din asta, poate [a inceput] lucreaza pentru ei...un singur lucru am de spus: daca tot faci reclama, fa-o bine; incearca sa gandesti un text mai original...

 

 

iata ce am gasit pe un forum, nu e parerea mea, admiral ma intereseaza dar vreau sa stiu ce fac inainte sa deschid cont. deci astept parerea celor mai experimentati dintre forexisti.

 

"La sugestia lui Fabio care spunea ca s-a deschis un nou broker in Romania, am fost pe site-ul Admiral Markets Romania. .....

 

Cu alte cuvinte, Admiral Markets Romania este Introducing Broker pentru Admiral Markets LTD Deci nu e vorba de un broker nou. Cit despre serviciile lor de consultanta, poate alta data.

 

......

 

sa fim totusi seriosi...cati brokeri "de romania" exista? asa ca nu fa discriminare :-? baga-i pe toti

din ce stiu eu toti de la noi sunt doar IB...asa ca...ii incercam pe toti, mai schimbam idei... si vedem care cui i se potriveste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@intermediarul. sunt un trader independent. atunci chiar am participat la seminarul respectiv si mi s-a parut ok pentru incepatori de aceea l-am recomandat. eu am cont la alpari, nu tranzactionez prin admiral.

te invit la un suc/bere sa ma cunosti mai bine pentru a-ti demonstra ca nu am nici o legatura cu admiral markets

iti respect parerea ta si nu ma simt ofensat de remarca respectiva insa acele cuvinte nu erau reclama pentru admiral markets, era o parere modesta prietenoasa pentru cei de aici

Editat de sian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles ca tranzactionezi pe m1, eu tranzactionez pe H4

Este bun acest broker pt. tranzactionare pe H4 ? Au comisioane la deschidere de tranzactie si la inchidere de tranzactie ?

Ce alte neplaceri mai ai fata de acest broker ?

De cand esti live la ei ?

 

Multumesc

 

Banuiesc ca si pe H4 nu ti-ar fi prins bine sa ajungi dintr-o data la -40 pipsi asa, pentru ca vrea muschiul Admiral Market :-?. Sau poate daca ai un stop de 150 pipsi nu prea conteaza... In rest, nu mai am nemultumiri. Sunt broker GMT, la fel ca IBFX si de obicei se misca in sincron cu IBFX (mai putin cand fac ei smecherii). Nu au comisioane, au doar spread care, in mare, e la fel ca pe ibfx (2 pipsi EURUSD, 4 GBPUSD etc.).

 

Sunt live la ei din 28 octombrie.

 

Bafta!

 

PS: Nu au comision de depunere, daca faci depunerea prin card, in 5 minute banii sunt in cont. In schimb, au comision de 25$ la retragerea banilor, practic, la fel ca IBFX la comisioanele de depunere/retragere.

Editat de bumasoft
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

am inteles ca tranzactionezi pe m1, eu tranzactionez pe H4

Este bun acest broker pt. tranzactionare pe H4 ? Au comisioane la deschidere de tranzactie si la inchidere de tranzactie ?

Ce alte neplaceri mai ai fata de acest broker ?

De cand esti live la ei ?

 

Multumesc

 

Banuiesc ca si pe H4 nu ti-ar fi prins bine sa ajungi dintr-o data la -40 pipsi asa, pentru ca vrea muschiul Admiral Market :-?. Sau poate daca ai un stop de 150 pipsi nu prea conteaza... In rest, nu mai am nemultumiri. Sunt broker GMT, la fel ca IBFX si de obicei se misca in sincron cu IBFX (mai putin cand fac ei smecherii). Nu au comisioane, au doar spread care, in mare, e la fel ca pe ibfx (2 pipsi EURUSD, 4 GBPUSD etc.).

 

Sunt live la ei din 28 octombrie.

 

Bafta!

 

PS: Nu au comision de depunere, daca faci depunerea prin card, in 5 minute banii sunt in cont. In schimb, au comision de 25$ la retragerea banilor, practic, la fel ca IBFX la comisioanele de depunere/retragere.

 

Si esti multumit de Admiral Markets ?

Fac des aceste smecherii ma refer la acei 40 pipsi ?

Pentru inceput as vrea sa deschid un cont la ei de 100 usd, este primul meu cont pe real dupa aproape 2 ani de demo.

Imi recomanzi Admiral Markets ?

 

 

Multam, si bafta la pipsi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Vaxx!

 

Mai bine ai cauta un broker care sa-ti permita sa tranzactionezi de la 1 cent in sus daca suma pe care vrei sa o depui este de numai 100$. In felul acesta vei putea sa respecti un Money Management viabil!

 

Din cate stiu eu Admiral Market are loturi incepand de la 0.01 ceea ce inseamna aproximativ 10$ per pozitie. Un calcul simplu arata ca vei intra cu 10% din cont in trade pe o singura pozitie! Daca incasezi un Sl de 20 de pips ai pierdut 2% din cont!

 

In final este decizia ta la care broker vrei sa depui banii!

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Vaxx

 

Subscriu si eu la ce spune Oltciter. Nu fac des astfel de smecherii, desi eu doar de o luna ii urmaresc, deci nu prea pot sa-mi dau cu parerea. Mi s-a intamplat doar o data chestia aia... In schimb, eu iti recomand cu caldura IBFX, am cont real la ei de un an de zile si sunt multumit de ei. Nu te gandi ca esti mai in siguranta daca iti alegi un broker romanesc (in plus, nici Admiral nu prea e broker romanesc, sunt doar niste intermediari), ba dimpotriva. IBFX iti permite sa faci tranzactii cu volum minim de 1 nanolot, adica 1 cent/pip pe EURUSD, ceea ce e mult mai ok pentru un money management adecvat, tinand cont ca vrei sa depui doar 100$. La Admiral, volumul minim este de 1 microlot, deci 10 centi/pip.

 

Totul depinde doar de tine, dar ca idee, nu pot sa recomand nimanui Admiral Markets. Cu IBFX insa lucrez de un an de zile si sunt foarte ok. N-am avut niciodata probleme de genul celor de la Admiral, au customer support excelent, nu mai au comision de depunere (inainte aveau 20$), banii iti intra in cont intr-o ora-doua daca faci plata cu cardul, iar cand retragi intr-o zi ti-au si intrat banii in cont. Nu exista depozit minim, deci poti deschide cont si sa depui cat vrei tu, chiar si 5$ daca ai chef.

 

Insa ai grija cu regulile de la NFA. Daca folosesti tehnici de hedging, nu le vei putea aplica pe IBFX. Eventual da-mi mai multe detalii despre ce anume cauti tu de la un broker. Eu am incercat mai multi si poate iti pot da vreo recomandare.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

@Vaxx, te rog detaliile sa le dai pe privat ca sa continuati acolo. Aici pastrati doar discutia legata de AM. Le voi atrage atentia si celor de la AM sa intre aici si sa-si spuna pozitia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.