Sari la conținut

Concurs Forex Challenge - ianuarie 2009


Stefan

Postări Recomandate

Darzule, ce parere ai de James16? =)), incerc sa invat tot ce pot de la el. Am citit mai devreme ca sti de el Il folosesti ca si strategie, sau doar ai luat cate ceva pe ici pe colo. eu am si pus cateva tranzactii pe ideile lui si au mers. Bineinteles ca urmeaza restul dar cel putin mi-a dat sperante.

 

Ce parere ai de Trend Folower/5M.

 

De fapt, cine stie ceva despre James16 il rog sa ne zica un cuvant, doua ca vad ca nu prea va arde de vorbit; macar mai schimbam o tehnica m ceva.

 

Cine nu stie cine e James16 il gaseste pe FoerexFactory

E tare James %%-. Am testat pin barurile astea putin si pot sa spun ca merg si pe M5 daca stii cum sa le alegi pe cele mai bune, si anume pe cele care ating linii de suport/rezistenta, nivele fibo, pivoti sau linii de trend... Mai testez ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 317
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

 

E tare James =)). Am testat pin barurile astea putin si pot sa spun ca merg si pe M5 daca stii cum sa le alegi pe cele mai bune, si anume pe cele care ating linii de suport/rezistenta, nivele fibo, pivoti sau linii de trend... Mai testez %%-

 

De cand testezi, real sau demo, de cand te ocupi de trade. Am vazut ca mai raspunde si acum pe forum, adica azi ceea ce e foarte tare, frate. Dupa 3 ani de la start.

 

 

Ce parere ai de Trend Folower/5M.

 

 

 

este o minunatie de template

 

Da, stiu ca e frumos dar cu profitul cu merge? Eu cu el ma scot cand pierd pe alte tehnici.Problema e ca nu tine pe TF uri mai mari, cel putin nu-mi iese mie, Doar me M5.

 

Ai reusit si pe altele fara sa schimbi setarile?

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E tare James =)). Am testat pin barurile astea putin si pot sa spun ca merg si pe M5 daca stii cum sa le alegi pe cele mai bune, si anume pe cele care ating linii de suport/rezistenta, nivele fibo, pivoti sau linii de trend... Mai testez %%-

 

PAi tocmai ce am citit ca nu prea e bine sa "tragi" pe langa fibo. Adica lasa trendul sa confirme si dupa intri. Din ce spui tu, inteleg ca intri pe "trafic" mare. Mai citeste, ca nu e asa cu fibo dim punctul lui de vedere. In primele posturi gasesti postul lui, adica pe la 20 +,-, 5 pag.

Editat de Barbones
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PAi tocmai ce am citit ca nu prea e bine sa "tragi" pe langa fibo. Adica lasa trendul sa confirme si dupa intri. Din ce spui tu, inteleg ca intri pe "trafic" mare. Mai citeste, ca nu e asa cu fibo dim punctul lui de vedere. In primele posturi gasesti postul lui, adica pe la 20 +,-, 5 pag.

Eu am citit ca e cel mai bine sa "tragi" la confluente de fibo/pivoti =)). Tot pe thread. Cu mentiunea ca trebuie sa joci in sensul trendului... Nu le-am testat decat de vreo 2 saptamani, dar aproape toate trade-urile pe care le-am luat bazandu-ma pe ele au fost ok.

 

PS: I-am citit cam primele 200 de pagini din thread %%-

Editat de bumasoft
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti v-am parasit si eu si urez succes noilor urmaritori ai locului 1. Damiene, si tu ai pierdut sau nu ai dat refresh din alte motive?

 

A fost o intrecere interesanta totusi am invatat o chestie sa nu privesti prea mult locul 1, trebuie sa iti faci trade-ul tau obisnuit si atat. Riscurile, riscurile....

 

bafta baieti inca o data

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti v-am parasit si eu si urez succes noilor urmaritori ai locului 1. Damiene, si tu ai pierdut sau nu ai dat refresh din alte motive? A fost o intrecere interesanta totusi am invatat o chestie sa nu privesti prea mult locul 1, trebuie sa iti faci trade-ul tau obisnuit si atat. Riscurile, riscurile....bafta baieti inca o data

Momentan sunt tot pe locul 1 si nu am traduri deschise de cateva zile. Am mentionat ca revin in cateva zile. Imi pare rau ca nu mai esti in concurs =))

 

Eu ti-as acorda premiul special pentru cel mai darz luptator. %%-

100% de acord! ;) Editat de damien
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-ai facut Darzule, in tine-mi era speranta sa-i tabacesti putin fundul lui Damien. Chiar asa, de sus, bre?

Zi-ne si noua povestea, nu ne lasa asa cu intrebarile in gat =))

 

Te-ai dus pe usd in jos. sunt sigur.

 

Hai nu fi suparat. Poate se mai pune de un concurs.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.