Sari la conținut

O intrebare ?


Postări Recomandate

respect20, daca vrei sa tii un jurnal (public) al tranzactiilor tale, incearca http://meetpips.com (de la aceiasi baieti care au si babypips.com).

Nu ca m-ar deranja threadul asta, dar site-ul amintit mai sus este gandit special pentru asa ceva %%-

Editat de amiralul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 114
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

O noua zi, dar din pacate nu am avut mult timp la dispozite pentru tranzactionari. Se aproprie si "ziua indragostitilor" si pentru cei care va simtiti as vrea sa va urez "dragoste adevarata si nebuna", iar pentru cei care nu cred in "valentine`s Day" , lasa-ti ca vine si Dragobetele. %%-

http://i41.tinypic.com/2u9skeu.jpg

 

PS. Eu unul sincer nu pot trece peste factorul phihologic si anume sa admit ca am gresit si sa inchid pozitia. Pur si simplu nu pot :) :) (din cauza aceasta dau remove si la SL, in speranta ca isi va reveni). ex -73 pips in poza de mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ai decat 7 pips in minus, nu este rau, adica 7 pips ii poti recupera dintr-o suflare. dar ... o intrebare: daca pozitiile pe minus nu le poti inchide, pe cele cu plus le inchizi?

Majoritatea se inchid singure cand ajung la TP, iar cand sunt in dubii le inchid eu , preferand de ex sa fiu +10 decat -5 pips. (Chiar daca uneori regret ca am inchis.) De 3 ori m-am calicit si mi-am furat-o rau de tot, s-a dus pe apa sambetei toata munca mea din acea zi

Editat de respect20
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... am facut acea observatie pentru ca azi mi-a venit in cap (pe nepusa masa) urmatoarea chestiune: ... luata din scrierile de specialitate - let the profit run .. .. dar in alta parte am gasit ... marcheaza profitul.

eu am incercat. si una si alta si ... recunosc : nu am reusit nimic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

%%-:):):D bafta la pipsi cand te vad ce entuziasmat esti ma gandesc cum am fost eu acum 6 luni cand am descoperit forex-ul cum am topit contul de la marketiva si cum cautam disperat pe forum-uri sa aflu cat se castiga din forex si cum citeam tot ce gaseam in lb romana si dupa un timp in lb engleza despre forex, M.M. si multe altele in timp entuziasmul mi-a disparut si acuma dupa 6 luni de trading virtual vreau sa intru sa tranzactionez live dar acum nu ma mai astept sa ma imbogatesc peste noapte si nici sa ajung sa traiesc din forex ci doar sa imi pastrez contul cat mai mult timp (ca sa pot sa invat cat mai multe despre tranzactionatul live) :):):) si sper sa invat cat timp mai am ceva bani in cont ca sa am pe ce aplica ce am invatat sau nu :) nu vreau sa te dezamagesc da daca ar fii asa de usor de castigat atunci toti am fii miliardari si mai trebuie sa stii ca ce castigi tu castigi de la alti traderi ca noi care sunt mai mult sau mai putin experimentati dar care fiecare la randul sau vrea sa castige si nimeni nu vrea sa iti dea tie banii lor (asta parca tradelover a spus-o, doar ca a spus-o mai bine ca mine )si cu asta bafta si spor la pipsi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cateva zile de absenta pe forum, dupa o cearta apriga cu prietena, mi-am facut putin timp sa mai postez. Mai sus va spuneam ca am depus 8 $ si am inceput sa tranzactionez. Nu o sa postez toate tranzactiile, o sa postez doar situatia contului dupa 4 zile.

http://i39.tinypic.com/i6m62v.jpg

 

Am un profit de peste 2$(200 de centi), stiu ca pentru unii dintre voi nu este mult, dar inseamna totusi ceva, "un mic inceput"

Editat de respect20
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

stiu ca pentru unii dintre voi nu este mult...

pentru mine este extrem de mult. Doi parai profit plecand de la 8 inseamna 25%, in 4 zile. Probabil ti-ai asumat un risc imens pentru aia 25% profit, chiar daca ai avut un RR de 1 la 2 sau la 3, tot ai riscat intre 8 si 12% din cont pe tranzactie. Nu vreau sa te descurajez, dar la scorul asta, probabilitatea ca contul sa o sfarseasca ca cel de la Marketiva e foarte ridicata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.