Sari la conținut

Tranzactionam de pe mobil


Postări Recomandate

@victorvartan

 

Si mie mi s-a intamplat asta pe htc-ul meu.

 

Intra la settings->connections->connections->Advanced->Select Networks

 

aici la select newtworks ai doua rubrici, iar a doua trebuie sa fie completata identic cu prima.

 

Eu asa mi-am rezolvat problema dar daca la prima rubrica ai conexiune de wap, atunci e cum a zis usernome dar ai doua variante in acest caz:

 

1. faci setarile de proxy la mt4

sau

2. iti configurezi conexiunea gprs internet "universala" care nu necesita proxy (si la Select Networks va trebui sa ai aceasta conexiune trecuta)

Editat de Cityzen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@usernome, @Cityzen

 

Multumesc pentru sfaturile bune. Intr-adevar aveam o conexiune Orange World care avea setate niste proxy-uri pentru HTTP si WAP. Si asa cum a zis Cityzen, "programs that automatically connect to the Internet" avea setata alta conexiune fata de "programs that automatically connect to a private network". Am gasit aici pas cu pas cum sa fac o conexiune "chioara" care primeste dinamic setarile si am selectat-o la cele doua rubrici. Acum ma bucur de MT4 mobile in toata splendoarea lui :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.