Sari la conținut

Postări Recomandate

Ce parere aveti de AUD-USD. Este clar pe un trend down weekly, pe H4 se pare ca a facut un inside bar si setupul este pe un swing high. Poate fi acesta un setup de short intrucat se si afla la confluenta cu fibo 61%?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti raspund tot printr-o intrebare

post-1703-126686468221_thumb.jpg

 

O zona de blocaj.

 

Oricum nu am luat si nu iau set-up-ul. Daca-l luam poate optam pt. o intrare pe break (sell stop) si una pe ret (sell limit) pt a-mi mari putin spatiul.

Sau un sell stop sub zona de blocaj (e liber dupa aia, vreo 20 pips).

 

Merci!

 

PS: cel mai greu e sa nu faci nici un trade. :biggrin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce parere aveti de AUD-USD. Este clar pe un trend down weekly, pe H4 se pare ca a facut un inside bar si setupul este pe un swing high. Poate fi acesta un setup de short intrucat se si afla la confluenta cu fibo 61%?

 

Presupunand ca ai fi avut un setup IB short acolo (pe cahartul meu nu se vede asa ceva pe h4), locatia nu era cea mai fericita. Chiar daca era la 61.8% retrecement in confluentza cu 0.9000 BRN , pozitia ar fi fost deschisa chiar deasupra lui ema 365 , si chiar ema 150, canalul format de cele 2 ema jucand rol de zona de suport. Marimea barei PA dupa cum arata cele actuale era foarte mica. Deci suficiente motive sa spui pass. Asteapta un setup mai clar!

Editat de oltciter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@boby. Aud/Usd, parere: nu stiu maine cum o fi, dar azi Mo este verde, We este verde, D este verde, deci nu il vad pe un trend down. Cat despre H4 si patternuri pe acest tf ... le scot din "conversatie"

 

@ sec! Boby se referea la biasul general pe weekly care d.p.d.v al definitiei trendului HL-LL , intradevar are un usor bias down.

 

AUD USD weekly - comentarii!

 

 

post-1363-126689749421_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

@boby. Aud/Usd, parere: nu stiu maine cum o fi, dar azi Mo este verde, We este verde, D este verde, deci nu il vad pe un trend down. Cat despre H4 si patternuri pe acest tf ... le scot din "conversatie"

 

@ sec! Boby se referea la biasul general pe weekly care d.p.d.v al definitiei trendului HL-LL , intradevar are un usor bias down.

 

AUD USD weekly - comentarii!

 

 

post-1363-126689749421_thumb.png

 

si daca se mentine acest culoar dar mai strans fara semnale clare de intrat in TF 4 , putem intra in TF 1 sau mai jos, sa cautam semnale de intrare fie si pt cativa pipsi ? Editat de nirolf69
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

@boby. Aud/Usd, parere: nu stiu maine cum o fi, dar azi Mo este verde, We este verde, D este verde, deci nu il vad pe un trend down. Cat despre H4 si patternuri pe acest tf ... le scot din "conversatie"

 

@ sec! Boby se referea la biasul general pe weekly care d.p.d.v al definitiei trendului HL-LL , intradevar are un usor bias down.

 

AUD USD weekly - comentarii!

 

 

post-1363-126689749421_thumb.png

 

si daca se mentine acest culoar dar mai strans fara semnale clare de intrat in TF 4 , putem intra in TF 1 sau mai jos, sa cautam semnale de intrare fie si pt cativa pipsi ?

 

In nici un caz nu vom cauta semnale cu orice pret. Selectivitatea trebuie sa primeze. Nu trebuie neaparat sa fac trade in fiecare zi. Eu personal voi astepta semnale pe AUDUSD in primul ranad pe zonele importante , adica 0.8550, 0.9300, in conditiile in care scenariul cu zona de range weekly devine din ce in ce mai plauzibil.Intre timp ma pot uita pe alte perechi dupa setupuri mai bune. Sunt destule perechi care se pot tranzactiona!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.