Sari la conținut

Postări Recomandate

Trage o linie de trend pe weekly sau pe daily incepand cu 124.00. Vei vedea ca acum se schimba trendul. Depinde de cum arata la tine graficul poti considera ca a fost sparta rezistenta 92.00 si retestata sau ca abia acum a fost sparta rezistenta 93.00 si urmeaza o retestare. Proiectie viitoare.. long.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am gandit la aceasta intrare pe USDCHF, imediat deasupra acelei zone de blocaj.

Ar fi o intrare CT, dar dupa imensa bara bearish de pe daily, ma astept la o miscare de corectie.

Ce spuneti?

post-4015-127006368001_thumb.jpg

Editat de troll
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ma mai gandeam la lira, un sell stop sub acest baby pin aflat la o extensie de 127.2 si pe un swing high daily.

Intrarea ar fi in directia trendului daily insa pe H4 mi se pare incomoda pozitia EMA 150 care ar fi fost frumos sa fie deasupra.

post-4015-127006517799_thumb.jpg

Editat de troll
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

EURJPY daily - intrare blind

 

 

post-1363-127009935162_thumb.png

 

S-a dus frumos in sus maestre.

E ciudat ce s-a intamplat azi. Au fost niste miscari foarte ample pe 4h.

 

Cred au fost inchideri masive de pozitii si pur si simplu trendul sapatamanal a fost schimbat.

Daca maiine piata dupa stirile de la 15.30 nu da semnale de corectie prin faptul ca se va marca pe stire buna (locurile de munca USA) inseamna ca e o problema si trendul va continua in sus .

Da sa vedem

Piata valutara nu inseamna numa PPZ si linii de trend si PIN-uri, e un complex de factori ce trebuiesc cuantificati.

Piata de actiuni e alta mancare de peste (daca pierzi din valoare cont nu e rau ca mai ai ceva , ceva numit actiuni chiar si la valoare zero)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

USD/CAD

Trendul daily este down. De asteptat formarea unui setup short intre 1.0184-1.0210 (Fibo 50-61,8 %)si 23,6% Fibo din caderea mai mare.

ZM=1.0150

TP2=1.0065

TP3= 1.00

TP4=0.97 !?

 

E prima data cand postez si grafice si indraznesc sa fac o analiza.

Poate-i lumea ocupata cu concursul de la XTB !?!

post-3189-127020216006_thumb.gif

post-3189-127020217204_thumb.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

USD/CAD

Trendul daily este down. De asteptat formarea unui setup short intre 1.0184-1.0210 (Fibo 50-61,8 %)si 23,6% Fibo din caderea mai mare.

ZM=1.0150

TP2=1.0065

TP3= 1.00

TP4=0.97 !?

 

E prima data cand postez si grafice si indraznesc sa fac o analiza.

Poate-i lumea ocupata cu concursul de la XTB !?!

 

Eu mai degraba as spune ca lumea este ocupata cu pregatirile de Pasti! De altfel daca consulti putzin calendarul economic o sa constati ca toate bursele europene sunt inchise azi. Singurele miscari posibil sa aiba loc pe NewYork cu incepere de la ora 15:30 cand este dat publicitatii NFP-ul. dar am o vaga banuiala ca va fi un mare fisss!!! datorita vacantzei de pasti a europenilor. NU te sfatuiesc sa deschizi pozitii in special pe acest final de saptamana in care sunt sarbatorile Pascale!

 

M-am uitat putzin pe graficele tale si inteleg ca vei astepta un setup short in zona marcata. Nu e rau! dar... atentzie! Faptul ca perechea nu a reusit sa faca un nou LL (lowerlow) este un mare semn de intrebare. Acest lucru ma poate duce cu gandul la inceputul unei corective.

 

Bravo pentru ca postezi! Curaj! Inceputul intodeauna este mai greu !

 

In alta ordine de idei , Paste fericit si sa fii iubit draga traderule!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.