Sari la conținut

Postări Recomandate

sa iti spun cum am facut:am selectat eurusd h8 si am dat file /profile /save as....la fel am facut si cu d2,w2....dar nu am reusit sa imi apara doar eur/usd cu toate t.f selectate ca in clipul tau..am gresit undeva ?

 

.

post-4914-044775400 1284735908_thumb.jpg

Editat de Cityzen
Am sters citatul cu postul anterior conform regulamentului.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gresit!

 

deschide profilul euro! Pune acolo charturile eurusd h4, eurusdh8, eurusdd2 si salveaza profilul sub denumirea euro!

 

Deci toate acele charturi in acelasi profil, nu in profile separate!

 

Pe urma poti face acelasi lucru si la alte prechi!

Editat de oltciter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@turya

 

Pe ce baza intrebi acest lucru, cu intrarea de pe m15? Faptul ca e pin bar nu e un argument suficient de valid, stii bine. Peace.

 

am observat ca bara pe h4 nu era incheiata cand a fost activat ordinul sell si am intuit ca a pus acel ordin pe un t.f mai mic ,uitandu-ma am obs acel pin pe 15'.....doar am intrebat.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@turya

 

Nu inteleg ce vrei sa spui! Dar pot sa-ti spun ca in weekend nu se tranzactioneaza si atunci cotatiile raman la ultima valoare inregistrata odata cu inchiderea pietei vineri seara! Cotatiile pot diferii de la broker la broker in functie de fusul orar si ora de inchidere a tranzactiilor.Unii inchid la ora 22:00 , altii la 23:00 altii la 24:00!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@invingatorul

 

Pai era normal sa fie asa atata timp cat tf-ul din care charturile offline isi "trag" datele nu erau active. Probabil ai trecut cel putin odata dupa inchidere prin tf-urile principale(h1,h4,d1,w1) si atunci cotatiile au revenit la acelasi nivel si pe h2,h8,d2 sau w2

 

Later edit : Exemplu concret: EURUSD a inchis ziua vineri la brokerul meu pe o cota bid 1.3038 .De asemenea presupun ca am un singur chart principal setat si este activ pe h1 in momentul in care platforma devine activa ! Pretul incepe sa varieze si sa presupunem ca dupa 2 ore de activitate ajunge la 1.3050. Dat fiind ca timp de 2 ore am ramas pe h1 singurul grafic offline care va avea afisat 1.3050 va fi graficul h2. Graficele offline h8,d2,w2 vor fi ramas "inghetzate" la 1.3038. Ele isi vor actualiza datele odata cu schimbarea de pe tf h1 pe tf-urile corespondenete si anume:

H4 activeaza datele pentru H8

D1 activeaza datele pentru D2

W1 activeaza datele pentru W2

Atentie odata cu trecerea de pe h1 pe h4 , chartul offline h2 va ramne blocat pe cota 1.3050, adica pe ultima cota inregistrata pe h1 la momentul schimbarii pe h4.

 

Sper ca ai inteles cum functioneaza acum PeriodConvertorul!

Editat de oltciter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.