Sari la conținut

Postări Recomandate

Salut

 

Am inchis pozitia si dupa aceea am observat un pin super pe H1, ce sa zic am luat contratrend pozitie long. Este vorba de EUR/USD

 

Ce spui Oltciter ?

post-2700-126643917656_thumb.gif

Editat de Vaxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am procedat altfel ... SL - 1.3647 chiar deasupra zonei cu probleme TP 1 si am lasat restul pt dezvoltare

 

motive:

1. Zonele Tp1 si Tp2 pot juca un rol de rezistenta respectiv suport si este posibil ca pretul sa revina in Tp1 apoi sa mearga inapoi la vale

 

2. Tranzactia este asigurata pe plus.

post-3924-1266445395_thumb.jpg

Editat de DarkInside
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Salut

 

Am inchis pozitia si dupa aceea am observat un pin super pe H1, ce sa zic am luat contratrend pozitie long. Este vorba de EUR/USD

 

Ce spui Oltciter ?

 

Ce sa spun! Vad ca ai luat-o in barba "artistic". Greseala oricarui incepator in aceasta tehnica. Daca a vazut ca i-a mers un setup in loc sa fie disciplinat si sa ramana pe tf-urile mari coboara sub h4 . Iti aduc aminte ca iti trebuie minimum 3 luni de practica ca sa spui ca ai inceput sa stii cat de cat sa aplici aceasta tehnica!

Daca te-ai fi uitat macar pe h4, nu mai spun de daily, sa vezi ce uragan bate acolo spre sud, nu te-ai fi udat asa de tare. Un sfat de la mine pentru tine: nu incerca niciodata sa faci pipi contra vantului, mai ales pe un asa uragan.

Pentru intrarea aceea ai nota 4 de la mine!

Editat de oltciter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am procedat altfel ... SL - 1.3647 chiar deasupra zonei cu probleme TP 1 si am lasat restul pt dezvoltare

 

motive:

1. Zonele Tp1 si Tp2 pot juca un rol de rezistenta respectiv suport si este posibil ca pretul sa revina in Tp1 apoi sa mearga inapoi la vale

 

2. Tranzactia este asigurata pe plus.

 

10 cu felicitari pentru buna manageriere a pozitiei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Salut

 

Am inchis pozitia si dupa aceea am observat un pin super pe H1, ce sa zic am luat contratrend pozitie long. Este vorba de EUR/USD

 

Ce spui Oltciter ?

 

Ce sa spun! Vad ca ai luat-o in barba "artistic". Greseala oricarui incepator in aceasta tehnica. Daca a vazut ca i-a mers un setup in loc sa fie disciplinat si sa ramana pe tf-urile mari coboara sub h4 . Iti aduc aminte ca iti trebuie minimum 3 luni de practica ca sa spui ca ai inceput sa stii cat de cat sa aplici aceasta tehnica!

Daca te-ai fi uitat macar pe h4, nu mai spun de daily, sa vezi ce uragan bate acolo spre sud, nu te-ai fi udat asa de tare. Un sfat de la mine pentru tine: nu incerca niciodata sa faci pipi contra vantului, mai ales pe un asa uragan.

Pentru intrarea aceea ai nota 4 de la mine!

 

Corect de altfel pinbarul a fost invalidat

 

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Vaxx

 

Ce spuneam eu in filmele mele legat de categoria setupului format contra trend (CT)?

 

Parca spuneam ca trebuie sa fie de catergorie A++.

 

Ia uitate pe setupul invalidat (chiar daca est pe h1). Se incadreaza in aceasta categorie?

 

Nu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.