Sari la conținut

Probabil se va inchide


Postări Recomandate

Hallo tuturor,

 

Eu sint nou pe acest forum si as vrea sa-mi spun si eu parerea mea,referitor la EA.Traiesc din 1989 in Austria.Am inceput sa speculez la bursa in 1999 si am supravietuit Krasului din 2000-2003 cu rani adinci.Am continuat mai departe cu derivate ,am cistigat in 2 zile 40000 Eur cel mai mult dar am si pirdut.Investeam 10000-20000 Euro si chiar mai mult pe un trade.Emotinal nu am mai rezistat si am inceput din nou sa pierd.Auzisem ca unele Hedge Folosesc Trading robot (diferite programe).Am cautat si am gasit un broker in Luxemburg care avea o platforma unde nu trebuia sa stii sa programezi dar puteai sa-ti faci diferite combinatii, cu diferiti indikatori care sa functioneze automat .Am deschis un depozit 20000 eur si am inceput sa caut diferite combinatii.

Am gasit o combinatie profitabila pe demo folosind Renko Chart. A funktionat.Cind am trecut pe live nu am rezistat emotiilor si am intervenit manual,ceea ce a dus din nou la pierderi.La acest broker tranzactionam Futurs si un lot costa 1000 ,2000 ,3000eur Am pierdut repede 10000 eur.Stiam despre Forex dar eu nu vedeam prea multa miscare in piata forex,dar am inteles ca la volume mai mici de bani investiti emotional reactionezi altfel.Asa am trecut la forex.Din 2006 am urmarit piata forex . Din 2007 am lasat sa mi se programeze diferiti EA la inceput neprofitabili dar cu timpul tot mai profitabili.Am lasat sa mi-se programeze si indicatori si din nou MA.Dupa ce am incercat mai multe proiecte si am devenit mai profitabil programatorii (2 din usa), care 2 ani Mi-au programat nu mai raspund cereri mele.Am contactat un alt programator in RFG dar dupa ce i-am scris proiectul de EA nu mai raspunde.

Am inteles de la Administratorul acestui forum ca EA profitabili nu se vind si nu se fac publici.EA care acum il folosesc a realisat in demo folosind

eur-usd 0,2 lots si usd-Jpy 0,2 lots din 2009-11-02 pina 2009-11-13 un profit de 8580 usd.Acelasi EA alt broker alt seting dar live a facut un profit din2009.11.04 .pina in 2009 11 13 de 5082 usd .(aceleasi perechi eur-usd si usd-jpy)Acest EA ar putea sa-si dubleze performanta si as mai avea 3 proiecte profitabile in orice situatie a pietii.Eu am trecut de virsta de 52 de ani si nu o sa ma apuc acuma sa invat sa programez.Caut un programator serios care vrea sa colaboreze cu mine .Vreau sa spun tuturor,eu sint convins ca exista EA profitabili pt.orcare situatie din piata care sa functioneze fara sa fie tot timpul optimizat.Pt. tineri programatori,fara familie, care pot programa Mql Pt platforma Metatrader le pot oferi o garsoniera nou mobilata linga apartamentul meu,gratis daca vor sa inceapa o viata noua in Austria si daca vor sa colaboreze cu mine in diferite proiecte noi.

 

Anton

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Halo,

Eu am platit fiecare EA si fiecare indicator,fara sa comentez pretul (1 EA =150 USD)indicatorii au costat (250 usd bucata)Problema este ca am descoperit strategia programatorilor profesionisti in Metatredar care cistiga tot timpul si asta este motivul pt. care nu mai vor sa i-mi programeze.Eu nu astept sa-mi programeze cineva gratis.Eu ofer unui programator,care cunoaste platforma Metatrader si poate sa programeze MT4 sau vrea sa invete aceasta platforma si programarea in MT4, o garsoniera mobilata gratis (fara sa plateasca chirie, curetn ,internet,caldura,etc).5000 EUR ca sa isi deschida un depozit personal la un broker care el doreste si cu EA care eu il am poate deja sa cistige 500 USD pe saptamina.Acest EA isi poate dubla performanta dar acest EA trebuie modificat .Eu nu cred ca nu exusta tineri, care fara nici un risc ,sa nu accepte o astfel de oferta.Dupa un an ,sau un an jumate depozitul va ajunge la50000 EURsi atunci profitul va fi de 5000 usd pe saptamina.Citi programatori nu ar vrea sa cistige 5000 usd pe saptamina (minimum) si sa nu aiba nici un schef .

 

Sa-si traiasca viata fara schef si fara probleme financiare? Plus alte proiecte!

 

 

Anton

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Din ce am obs eu pe acest forum, sunt oameni pe aici care au deja ceva ani buni de experienta si inca nici macar nu viseaza la profituri de 5000 usd / Week. Iar cei incepatori ii urmeaza indeaproape si isi formeaza aceasi mentalitate care nu o sa le aduca decat profituri infime sau cel mult modeste. Spun asta pentru ca vreau sa te avertizez ca sunt mici sansele sa gasesti pe cineva care sa creada ca ar putea sa castige 5000$/sapt atat de usor.

Personal nu cred nici eu ca ceea ce promiti e adevarat.

Daca ai fi in stare sa faci 5000$ de dolari pe sapt, prin compounding ai putea ajunge si la sume mai mari... 10 000/week sau mai mult(si tinand cont ca ai fi dispus sa oferi acest profit unui programator atunci inseamna ca tu personal atingi sume si mai mari gen 10 - 50 000 cumva ?). Si fiindca ca toata treaba asta o face un EA tie nu iti ramane mare lucru de facut si chiar daca acel EA ar fi semi-automat efortul tau ar fi in continuare minim. Ori cu 10-50 mii pe sapt facuti atat de lejer eu unul as lucra la alte proiecte in alte domenii, alte vise, idei etc, sau poate chiar mi-as lua concediu pentru tot restul vietii si cu asta basta... In mod sigur insa nu as fi venit aici pe forum ca sa imi caut programatori pe care sa ii platesc atat de mult ca sa imi transformele cei 50 000$/week in 100 000/week. Personal nu vad rostul acestui efort suplimentar...

Eu unul sunt 100% sigur ca astfel de profituri de care tu vorbesti sunt realizabile, insa felul in care tu propui aceasta oportunitate suna dubios...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Anton, ce-i cu afirmatia "Am inteles de la Administratorul acestui forum ca EA profitabili nu se vind si nu se fac publici"? Cand anume ai inteles asta de la mine? De fapt, cand anume ai vorbit cu mine?

 

Cat despre oferta ta, nu stiu ce sa zic. Pe aici lumea nu prea crede in Mos Craciun. Uite ce-ti propun: pune pe forum strategia pentru care vrei expertul si sunt sigur ca se va gasi cineva care sa-ti faca un EA. Daca nu vrei sa fie publica, spune-mi si iti fac sectiune privata, cu parola, pe care o dai la cine vrei tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Halo Stefan,

Eu nu am vorbit cu tine,dar undeva cind am descoperit acest forum,am citit un asemenea comentariu si asa mi-am gasit eu explicatia de ce persoanele care au programat pt mine orice l-eam cerut ,aproape 3 ani de zile nu mai vor sa raspunda si sa imi programeze alte proiecte.Toate proiectele le-am platit inainte de a incepe sa le programeze.

Eu am investit peste 3000 USD in EA si indikatori si deocamdata nu vreau sa-i fac publici.O parte din EA nu sint profitabili.

Daca voi nu credeti in Mos Craciun ,aici in Austria sarbatoarea de Mos Cracin este cea mai mare sarbatoare din an si oameni osarbatoresc cu drag.

 

Eu am implinit 52 ani si nu fac glume proaste pe acest forum.Ramin la oferta mea ,in plus platesc transportul si mai mai ofer 500 EUR

bani de buzunar pt cel care ia oferta mea in serios si va ajunge sa colaboreze cu mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Management

Deja prea bate la ochi.

 

Pentru cei care chiar sunt tentati sa de curs unei altfel de oferte, sfatul meu este sa se mai gandeasca... si sa se gandeasca bine de tot... pana ii trece!!! Altfel s-ar putea sa ajunga sa plateasca un pret mult prea mare. Sunt sigur ca nu vreti sa ajungeti sa fiti vanduti prin cine-stie-ce tara si sa faceti lucruri care numai cu programarea nu au treaba...

 

L.E. Am mutat postarile intr-un topic separat. Asa cum scrie si in titlu, probabil se va inchide.

Editat de Stefan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Halo Stefan,

Nu inteleg despre ce pericol este vorba.Cum poate sa fie cineva vindut in Austria?Eu sint casatorit din 1985 ,lucrez ca hausmaister(intretin 2 blocuri)unde sint proprietar cu sotia mea de 2 apartamente ,un garaj si o garsoniera (unde a stat fica noastra pina acum 1 an cind i-am cumparat un apartament cu 2 camere la circa 5 Km distanta de noi si de atunci garsoniera sta goala)Sotia lucreaza intrun laborator de analize medicale .Fata noastra inca nu a terminat scoala de asistente medicale.Eu am investit in Rominia in anii 92-93 dar asociati m-au furat si dupa aia m-am ocupat de bursa pt ca am vrut sa hotaresc eu singur ce fac cu bani mei.

Pt ca sa faci o afacere trebuie sa investesti un capital .Pt.mine aceste cheltuieli inseamna capitalul cu care poti sa incepi o afacere.Am incercat sa gasesc un colaborator(asociat)care sa se ocupe de problemele tehnice ,iar eu ofeream experienta mea si capitalul.Unde am gresit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.