Sari la conținut

Probabil se va inchide


Postări Recomandate

@Anton desi oferta ta pare la prima vedere de nerefuzat, nu ti-o va accepta nimeni. Si sa argumentez de ce:

In primul rand tu oferi cazare in casa ta unui necunoscut care sa zicem are incredere in afacere, pleaca intr-o tara necunoscuta, unde nu cunoaste pe nimeni si cel mai sigur nici limba si unde nu are nici un venit garantat (daca ar exista un venit garantat in Forex acesta ar disparea). Acel om va depinde in totalitate de tine si nu se va simti liber. Nu va putea risca mai mult pe contul lui de frica sa nu-l piarda ca vine acasa si deci nici nu va putea mari profitul EA.

In al doilea rand din ce EA-uri am mai studiat si eu ele sunt profitabile o perioada si vine un timp cand piata se schimba si nu mai dau randament (parerea mea e ca piata se autoregleaza in asa fel incat tot ce-a fost profitabil ieri sa nu mai fie profitabil azi).

Deci in concluzie numai un aventurier s-ar muta la tine sau un profitor, nu cineva in care sa ai incredere. Daca ai fi vrut colaborare gaseai aici pe forum pe cineva care era dispus sa te ajute si care are si habar despre Forex. Si e deschis non-stop.

Si ca sa fii si mai credibil puteai pune niste semnale date de EA-ul tau aici ca sa le poata verifica eventualii colaboratori (nu trebuie sa dai codul sursa). Stii ca e reticenta mare in acceptarea robotilor cand sunt atatea de vanzare pe net cu reclame ametitoare, dar care de fapt nu fac nici un profit.

Oricum ti-am scris aici pentru ca ti-am facut si eu o oferta pe care mi-o retrag acum. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

@Anton

Vad ca prin posturile tale ninge cu bani si sume mari.Daca asa este rezulta ca o duci destul de bine din forex (asa afirmi tu)

De ce vrei sa oferi foarte multi cand poti sa oferi foarte putin?Cred ca poti sa iti deschizi o firma de programare aici in Romania si sa te coste mai putin si sa nu ai 1 programator si 3-4-5 oricati doresti tu.

Nu inteleg de ce vrei ca cel care lucreaza pentru tine sa stea intr-o garsoniera oferita de tine?Poate sa stea oriunde numai sa lucreze.

Oferta ta este extrem de 'generoasa'.De ce nu faci cum ai facut pana acum ? (Cauti programatori si ii platesti pe proiecte).Parerea mea e ca numai asa poti sa capeti increderea oamenilor.

Ceva nu prea se leaga in posturile tale.De aceea astept sa imi raspunzi la post.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt. msjohntm

Ai dreptate.Este greu sa traiesti intro tara straina unde nu poti sa comunici,nu ai nici o ocupatie,nu ai un cerc de prieteni .Am gindit ca un egoist,mi-as fi dorit sa am pe cineva aproape cu care sa comunic si sa facem impreuna proiecte dar am uitat cit de greu mi-a fost mie acum 20 ani cind am ajuns aici singur si nu am vorbit un cuvint in germana iar cei dragi(sotia,fetita) au ramas in tara.Ai dreptate,nu pot sa cer nimanui sa se desparta de cei dragi.

Nu numai bani sint importanti.Si eu am avut acum citiva probleme ,si mi-am dorit sincer sa nu mai am nici un ban dar sa fiu fericit ca si inainte de a avea problemele.

Referitor la aventurieri sau profitori si aici ai dreptate,Eu sint un om prea deschis si cred ca si oameni cu care am de a face,citeodata,sint la fel ca mine,mi-am mai fript degetele in Rominia cu oameni care au descoperit aceasta slabiciune a mea.Multumesc pt.ca mi-ai atras atentia.

Referitor la piata si EA ramin optimist si cred ca se pot face profituri constante cu o strategie adecvata.

In ce priveste semnale date de EA nu inteleg ce vrei sa spui,pt ca cunostintele mele de a lucra cu compüterul sint limitate,eu am invatat singur sa lucrez cu PC si m-am plafonat la un nivel de incepatori.

Daca gasesc un colborator care sa-mi codeze cele 3 proiecte o sa va dau EA pe forum public(care lucreaza acuma si face profit),daca ma ajutati technic (cum sa-l iau din platforma si cum sa-l fac public pe forum)

vi as da acuma un indikator, ca sa aveti ceva de lucru si eventual de comentat,dar trebuie sa-mi explicati cum sa-l iau de pe USB stik si sa-l pun pe forum.

Despre oferta,ai din nou dreptate,dar eu sint suparat pe ceilalti programatori care dupa ce i-am intrebat daca vor sa-mi programeze,mi-au raspuns;Trimitemi proiectul si iti spun cit costa;si nu au mai vrut sa-mi raspunda nici cit costa si nici de ce nu mai vor sa-mi programeze si oferta ta este formulata cam la fel de aceea nu am luato in serios.Dar poate te razgindesti si vrei sa comunicam.Dupa parerea mea proiectele sint simple dar nu stiu cum le vede un programator.

 

 

 

 

Pt Mangusta

Nu ma intereseaza sa infiintez firme in Romania sau sa investesc in Romania mai ales intrun domeniu unde nu ma pricep(programari).Vreau sa ramin singur,nu vreau sa fiu seful nimanui,nun sint o persoana dominanta.

Dupa ce am contactat 3 programatori si nu mi-au mai raspuns la apeluri(Pt fiecare am asteptat cel putin 2 sau 3 saptamini),am descoperit Forumul Vamist de care pina acum nu am stiut si asa mi-a venit ideea sa invit un programator romin la mine .Dar ideea ,se pare ca fost prea spontana.Trebuia mai intii sa intru printre voi si sa-mi spun si eu cu parerea,este prima data cind scriu si eu pe un forum,nu am experienta necesara .Nu am vrut sa fac agitatiie pe forum.Scuze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acest indicator este de fapt un chart care nu are de aface cu timpul(1min,5min,15min etc).Toate baruri-le sint la fel de lungi ,lungimea se masoara in nr de pips 10;15;50 sau cit doresti .Daca pt voi este ceva nou osa va mai spun miine ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si dupa ce am schimbat strategia putin am reusit cresterea profitului:

 

perioada 1 iulie pana azi

post-2972-125864369682_thumb.gif

 

Perioada 1 nov=pana azi:

post-2972-125864370608_thumb.gif

 

Deci profitul poate fi mare pe anumite perioade de timp, dar pe altele nu. Nimic nu e sigur in Forex zic eu.

Oricum as mai putea lucra la ele dar asta cand am timp. Si nici nu stiu exact strategia ta, am mers doar pe banuiala.

Editat de msjohntm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ,

Azi dupa masa in jurul orei 15 am vrut sa intru pe acest forum dar nu am reusit. am crezut ca Stefan (administratorul) ma aruncat afara.La ora 20 am intrat fara nici o problema Poate am facut eu ceva fals sa vedem in viitor ce se mai intimpla .Incepe sa imi placa sa comentez cu voi pina acum nu am avut cu cine sa comentez (sotia mea se uita la comentariile politice si are frica ca o sa fiie Basescu din nou ales)Fiecare cu problemele lui.

Eu nu spun ca cu acest indicator trebuie sa faci profit mare .Eu spun ca cu EA se pot face profituri constant fara sa te intereseze in ce directie merge piata,si pe durata lunga.Nici o strategie nu iti poate garanta profituri constante(Depinde cit de mult se misca piata) dar eu sint convins ca exista strategii care fac to timpul profit.Acest indicator dupa cum vedeti este varianta nr 2.asta inseamna ca aexistat o varianta 0;o varianta 1;o varianta 2,Eu mai am si o varianta 3,Ginditiva eu am platit pt aceste 4 variante cca 600 usd(Primele 2 variante probabil nu ia-m explicat eu prea bine programatorului dar i-am platit si varianta 3 nu se deosebeste mult fata de varianta 2 si nu am mai platit nimic pt. ea)Eu vi-am dato de gratis .Ma-s bucura daca forexisti cu experienta ar spune deschis pe forum si ce strategii ar folosi cu acest indicator.Voi forexisti romini nu va concurati !Ginditiva cite mii de miliarde de usd se misca intro zi pe piata forex si cu cit sinteti voi toti impreuna prezenti pe aceasta piata?Cite loturi miscati voi pe aceasta piata?

 

Va mai spun o Strategie.Sper ca pentru uni sa va fie de folos.Daca pina acuma nu ati folosito.

Luati un chart normal (m15;m30;H1)Puneti un MA pe chart.TRAGETI un RSI din biblioteca peste chartul cu MA,Dezactivati ,stinga jos ,Minimum si dreapta jos maximum(trebuie sa dispara cirligele) alegeti in loc de Close ,; First Indicator`s Data ;si apasati OK.Spuneti-mi si mie ce vedeti acum pe chart.Exista mai multi indicatori in biblioteca (nu toti)care se pot folosi ca ;First Indicator`s Data;Incercati acesti indicatori sa-i trageti peste CRBC Indicator Si setatii de la o perioada mica spre o perioada mai mare .

Daca gasiti o strategie,cu o combinatie de indicatori discutati-o pe forum .Sar putea sa am deja un EA facut si o sa vi-l dau ,Iar dac nu, invatam ceva impreuna.

EA cu care eu acum lucrez o sa-l fac public pe Vamist,dar numai dupa ce o sa reusesc (cu ajutorul unui programator)Sa termin ultimele 3 proiecte.

Pe miine ,daca Stefan nu ma arunca afara din forum.

 

 

PS . msjohntm .Poti sa spui deschis ce strategie ai folosit ,pt. ca vei descoperi altele mai performante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te-a restrictionat nimeni. A fost un deranj pe forum doar. Probabil Stefan repara ceva pe sub el.

 

Indicatorul tau nu face altceva decat sa inchida lumanarea atunci cand pretul se misca 40 de pipsi in sus sau in jos, apoi deschide o alta lumanare pe care o inchide la fel. Deci sunt lumanari dictate de pret, nu de timp. In strategia mea n-am folosit indicatorul ci doar ideea sa inchid tranzactia la 40 de pipsi si eu pe plus sau pe minus, dupa care deschid o alta buy sau sell in functie de...

Atat spun ca nu vreau sa-mi fac publice strategiile sau cum controlez profitul si pierderea ca mai particip si eu la concursuri cu robotii mei.

Dar ideea e ca orice idee e buna. :-? Trebuie sa lucrezi insa mult la optimizari si sa faci multe teste. Dac-as avea si eu mai mult timp...

Am sa testez maine ce ai zis mai sus sa vad ce vrei sa spui. Noapte buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.