Sari la conținut

Probabil se va inchide


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Vi am pus aici un EA Daca vreti sa-l testati.

Acum inteleg de ce nu vorbiti despre strategiile folosite,din cauza concursurilor.As mai avea un EA ,care as vrea sa vi-l dau,dar face o gresala care trebuieste corectata ,si adus o imbunatatire,dar mai intii as vrea sa stiu regulile concursurilor la care participati ca sa nu fac din nou o gresala .Incepeti toti cu acelasi capital?Aveti un nr maxim de loturi?Sau fiecare face ce vrea numai sa faca cel mai mult cistig.Hedging este permis?Puteti folosi orice pereche de devize sau toti lucreaza cu aceleasi perechi?Concursul dureaza 1 sartamina,1luna,3luni?

CRBC BreakOut EA v1.mq4

CRBC BreakOut EA v1.mq4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

@Anton, date despre concursuri gasesti chiar aici pe forum: forex[/acronym]-f116.html]Forex - forum, analize, bloguri | Vamist Forex - Invata cum sa profiti din diferenta de curs valutar -> Concursuri Forex

Desigur ca la concursuri toti pleaca cu aceleasi sanse. Sunt concursursuri unde poti folosi si EA sau la care tranzactionezi doar manual.

Nu am avut timp sa studiez EA-urile postate de tine doar am vazut ca desi nu fac profit mare macar nu pierd. Deci par promitatoare. Ti-am dat si PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

@Anton

Am citit cu oarecare neincredere cele postate de tine. Personal eu nu as lua nici un ban pe implementarea unui EA, cum il numest tu, ca cel atasat prima data de tine (in celelalte atasate ulterior nu m-am uitat inca). "EA-ul" pus de tine este doar Renko charting, nimic altceva. Teoria din spatele acesui tip de trading este arhi-cunoscuta si dezbatuta, inclusiv pe Vamist. Daca vrei poti sa iei de pe blogul meu o varianta de PF-charting care este mult mai elaborata, deseneaza barele alea in culori, iar culorile sunt cu atat mai pronuntate cu cat pretul a oscilat mai mult in interiorul barei. Eu folosesc PF-charting destul de des, cand piata intra in congestie si astept sa rupa intr-o directie (adica cand am o idee preconceputa despre directia in care va rupe si astept doar confirmarea). In rest, nu e nimic nou. Daca vrei consultatii in materie de programare, trimite-mi pe PM un request (o strategie simpla, care sa nu desconspire strategia ta adevarata) si eu iti fac o implementare. Daca iti place, discutam de colaborare. Mutatul meu in afara Tailandei (unde locuiesc acum) se exclude in totalitate, dar presupunand ca esti serios despre o colaborare, esti oricand binevenit la mine in vizita. Daca vrei sa vizitezi nordul Tailandei, iti pun la dispozitie o camera pe durata sederii, iar ceva potol si bere s-o gasi prin frigider.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.